Gönderen Konu: Polo 6N Satın Alma Rehberi!  (Okunma sayısı 105445 defa)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo 6N Satın Alma Rehberi!
« Yanıtla #14 : 01 Eylül 2007, 18:53:11 »
evet termostat polonun en meşhur arızasıdır ben tam üç kere değiştirdim üstelik servise gitmeme rağmen üçü de en fazla 2 hafta gitti meğer usta hep yan sanayi takıyormuş en sonunda 30ytl ye orjinalini aldım ve sorunu hallettim 1 senedir rahatım polo alacaksanız deneme sürüşü yapın ve harareti gözlemleyin.

Termostat sorunu hakkındaki paylaşımlarınıza katılıyorum.Benim arabanın termostatı Temmuz ayında arızalandı ve Antalya'da olduğum için hala taktırmış değilim yaz olduğundan  ısınma nasılsa  oluyor 1500 km uzun yol olmak üzere 3000 Km yol yaptım sorun yok ama  yaz sezonu sonuna doğru taktıracağım .Havalar soğuduğunda motor zor ısınır buda sıkıntı yaratır çünkü
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Eylül 2007, 18:14:36 »
İkinci el araç satın alırken başıma geldiği için tecrübelerimi paylaşmak isterim. Aracın km'si az ise yani araç pek fazla kullanılmamış ise lastikleri değiştirin! Dişleri yepyeni görünecektir ama yanakları çürüdüğünden benim gibi uzun yolda lastik parçalanması nedeniyle kaza tehlikesi geçirebilirsiniz (Sene 2001, 96 Polo) Fren balataları kullanılmadığından taş gibi sertleşmiştir, bu nedenle fren performansı düşük olabilir. Egzoslar (egzos sistemi tek değil bir kaç parçadan oluşur) çürümüştür, az kullanımda oluşan en klasik sorun. Az buz para değil egzoslar aman dikkat. Hele katalitik konvertör çürüdüyse yandınız, 1400-1500 YTL yanılmıyorsam...
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

Çevrimdışı hakan_umit61

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Nisan 2008, 02:13:54 »
hararet muşuru bende de yaptı. polo 96

Çevrimdışı kskerkan

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 25 Temmuz 2008, 17:58:34 »
1 ay kadar önce 2000 model  1.4 polo trendline aldım  6n nin ne olduğunu söylermisiniz
kskerkan

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #18 : 25 Temmuz 2008, 21:51:12 »
6n 1996/2000 model polo'ların kodu
senin aracın 6n2.

Çevrimdışı muradk2

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 07 Ağustos 2008, 13:15:10 »
merhaba arkadaşlar. bende yeni bi polo kullanıcısıyım. gerçi 5 ay kadar oldu alalı ama anca tamamladım aksesuar falan filanını araçta genel olaak memnunum tek memnuniyetsizliğim ki bu memnuniyetsizlik tüm wolksvagenlerde var konfor. 2007 golf 2007 astra mesela konfor olarak çok farklı.neyse gelelim konumuza baya ugraştım araçla elimden geldiği kadar güzelde para harcadım oldumu derseniz oldu çok seviyorum arabamı bide biraz daha konforlu olsa çok iyi olurdu da neyse resimleri ekleyeceğim aranıza hoşgeldim :)

Çevrimdışı mrtpolo

• rotasını bilmeyen kaptana sefer yazılmaz..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 10 Eylül 2008, 14:19:55 »
mrb arkadaslar aranıza yenı katıldım,cok istediğim polo'yu gecen hafta aldım,ancak teknık bılgıler bakımından ve kullanım acısından bilgilerinize ıhtıyacım var bu konuda yardımcı olursanız sevınırım aracım 98 model 1.6 polo hb..simdiden tşkler...
rotasını bılmeyen kaptana sefer yazılmaz..

Çevrimdışı canted

• efsaneler ölmez yanlızca şekil degiştirir
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Eylül 2008, 00:30:34 »
güzel paylaşım sagol
açılmamış kanatların büyüklüğü bilinemez

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Eylül 2008, 13:42:28 »
Yeşil almayın benden tavsiye.Ha oldu ki aldınız o zaman da satmayın satarken epey bi zarar edersiniz bence :)

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 23 Eylül 2008, 13:47:40 »
bu arabanın bom boş 98 modeli ve yeşili 12.000 eder mi sizce ? bence etmez ama bi sorayım.

Çevrimdışı mastakillah

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Kasım 2008, 09:40:09 »
polo 6nlerde ozellikle marş kontak soketine dikkat edilmelii genelde pololarda hastalıklı bii parcadır

Çevrimdışı serkan82

• red devil
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 19 Kasım 2008, 00:20:09 »
merhaba arkadaslar ben de artık polocu oldum broadwaycıydım poloyo bınınce artık polocuyum we polodan baska  da bınmem aracım 98 model 1,6 8 walf :( 16 walf olsa harıka olurdu ama 8 walf de az yakıor sunrooflu hafıften modıfıye ıslemlerı var orjınallık bozulmadan aracımdan cok memnunum we dıger pololarla yanyana getırıorum benım kı daha havalı daha genıs duruyor neden anlam weremedım ama bı sıkayetım var  MARS KONTAK SOKETI GALBA ATESLEMEDE SORUN var HERHALDE BOBINDEN OLSA GEREK  BIR TURLU COZEMEDIM SABAH CALISITIRIOM TESISAT SIS XZENONLARI ACIOM GEZIOM DURUYOM BI DAHA CALISTIRANA KADAR ANAM AGLIYOR EN AZ 5 DK KA BEKLEMek zorunda kalıorum
poloya asıgım

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Kasım 2008, 10:26:24 »
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler eğer akünde sorun yoksa marş motorunda doğru çalışıyorsa ateşleme bobinin problemli olabilir bir an önce gösterip değiştirmeni öneririm eğer tamamen giderse aracını çektirmek yada yanına usta getirmek zorunda kalabilirsin.

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 19 Kasım 2008, 14:00:14 »
hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler eğer akünde sorun yoksa marş motorunda doğru çalışıyorsa ateşleme bobinin problemli olabilir bir an önce gösterip değiştirmeni öneririm eğer tamamen giderse aracını çektirmek yada yanına usta getirmek zorunda kalabilirsin.

Ozmo'ya katılıyorum. Ben kalmaz diye sallamamıştım ama kaldım. Evin otoparkında kalmam büyük şanstı :)
Her şey sende gizli...