Gönderen Konu: polo 6n iç aydınlatma yardım  (Okunma sayısı 14540 defa)

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
polo 6n iç aydınlatma yardım
« : 08 Temmuz 2014, 14:40:06 »
Herkese iyi günler benim 3  aracımda polo oldu ilk aracım polo Classic onda arka kapıları acınca iç aydınlatma yanıyordu 2. Aracım polo hb onda on kapıları acınca tanıyor arka kapılarda yanmıyordu ve düğmesi de yoktu bagaj ışığı. vardı. Şuan ki aracım polo hb ve bu aractada arka kapılarda ışık düğmesi yok bagajda da lamba yok sizin araçlarınızda da böylemi tüm hb modellerde yokmu yoksa serilerde farkmı var. Aracının iç aydınlatmasını yapan varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
Ynt: polo 6n iç aydınlatma yardım
« Yanıtla #1 : 08 Temmuz 2014, 14:44:47 »
6n lerde ön  tavan lambası vardır ayar ortada iken ön kapılar açılınca yanar.bagajda da aydınlatma vardır bagaj açılınca yanar.
Red Machine!!!

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Temmuz 2014, 14:56:28 »
Anladım ama su anki aracımda bagajda lamba yok önceki aracımda sol taraftan yanıyordu aynı yere bakıyorum orası normal döşeme peki torpido içinde varmı sizin aracınızda

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Temmuz 2014, 16:03:53 »
Anladım ama su anki aracımda bagajda lamba yok önceki aracımda sol taraftan yanıyordu aynı yere bakıyorum orası normal döşeme peki torpido içinde varmı sizin aracınızda
Ben torpido içine kendim yaptım normalde yok.Bagajda olmaması enteresan belki tesisatı vardır lambası sonradan sökülmüştür.ya da tesisat yoktur ama çok tuhaf eski kasalarda yok mu acep.araç kaç model?
Red Machine!!!

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2014, 17:49:27 »
Aracım 96 model bir önceki aracımda 97 ydi size zahmet torpıdoya yaptığınız aydınlatmanın Bi resmini yollar mısınız nasıl Bi düğme kullandınız bende yapsam. Yarın bagaj döşemesini sokup Bi bakıyım tesisat bulursam lambayı takmak kolay olur

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2014, 18:35:26 »
Aracım 96 model bir önceki aracımda 97 ydi size zahmet torpıdoya yaptığınız aydınlatmanın Bi resmini yollar mısınız nasıl Bi düğme kullandınız bende yapsam. Yarın bagaj döşemesini sokup Bi bakıyım tesisat bulursam lambayı takmak kolay olur
96 kasalar ile 97 ve üzeri kasalar da fark var ama bagaj ışıklandırması da bunların içinde mi net bir şey söyleyemem.ben torpido saklama gözüne şerit led ışık yaptım beyaz 3 lü.En dibine yapıştırdım aşağı bakacak şekilde sonra ufak bir delik açtım ve tesisat kablosunu havalandırma panelinin arkasına kadar çektim.klima paneline gelen ışıklandırma kablolarına + - şeklinde bağladım.parklar açık olduğunda aktif oluyor tıpkı ön panel ışıklandırması gibi.

Ben bir de bagaj lambasına ilaveten led ekledim karanlıkta aydınlatma gayet güzel oldu.

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2014, 18:42:17 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 08 Temmuz 2014, 18:47:28 »
Yardımınız için çok teşekkürler yarın tırpidoyu kesin hallederim bagaja da bakacam. Bu arada kalorifer aydınlatmaların da süper olmuş emeğine sağlık

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 09 Temmuz 2014, 10:14:37 »
Yardımınız için çok teşekkürler yarın tırpidoyu kesin hallederim bagaja da bakacam. Bu arada kalorifer aydınlatmaların da süper olmuş emeğine sağlık
Teşekkürler ama emeğin çoğu Ersan hocamındır... Digital kart icadı ile forumda birçok aracı şenlendirdi sağolsun...Ben sadece düğmelerin içine ve far açma anahtarının içine tek tek ışık döşedim.
Red Machine!!!

Çevrimdışı genc26

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: vw 99 6n polo
Ynt:
« Yanıtla #8 : 09 Temmuz 2014, 10:29:58 »
Dun aksam sunu fark ettim kontagi taktim anahtari cevirdim gosterge panelimin isiklari yandi cam dugmelerinin isiklari yandi hava dugmelerinin yanmadi ben sokup dagittim ampulunu cikardim ersan hocamdan semanin gelmesini bekliyorum. Benim hava dugmelerinin ordaki lambayi soktugum icin yanabilirmi yada ters bir durummu var
Polo Candır Heyecandır...

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #9 : 09 Temmuz 2014, 10:58:43 »
99 modelde bagaj lambası var.

Çevrimdışı mstfozkn1

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Temmuz 2014, 21:57:22 »
Dun soktum dağıttım arabayı bagaj içindeki tesisatı buldum yeni döşeme yapmışlar arkada kalmış ampulü patlamış aynı semih abi gibi led çektim inş
 arka kapılarıda yaparsam tamam gösterge paneli karışık bir iş heralde elimde kalmasından korkuyorum

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 11 Temmuz 2014, 23:57:22 »
Dun soktum dağıttım arabayı bagaj içindeki tesisatı buldum yeni döşeme yapmışlar arkada kalmış ampulü patlamış aynı semih abi gibi led çektim inş
 arka kapılarıda yaparsam tamam gösterge paneli karışık bir iş heralde elimde kalmasından korkuyorum
hadi bakalım.eğer göstergeleri yani(kadran) yaptırmak istiyorsan bu işin ehli Ersan hocadır.sökersin göstergeyi rengini de belirlersin sonra kendisine rica edersin kargoyla yollarsın yapar sonra alıp takarsın.Ben öyle yaptım.
Red Machine!!!

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2014, 00:28:36 »
Maşallah valla söküyonuz dağıtıyonuz topluyonuz. Benim de km sıfırlama çalışmıyor. Yapılan edilen bişey midir? Küçük ayrıntı ama lpg için önem arzediyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Temmuz 2014, 02:15:09 »
Maşallah valla söküyonuz dağıtıyonuz topluyonuz. Benim de km sıfırlama çalışmıyor. Yapılan edilen bişey midir? Küçük ayrıntı ama lpg için önem arzediyor.

Sent from my iPhone using Tapatalk
o sıfırlama butonunun arkasında kadran içinde kalan kısmında plastik çengelli iğne gibi bir tırnak var dipteki swiche bastığında sıfırlanıyor.Benim ucu kırılmıştı sıfırlamıyordu yapıştırdım... Kadranı sökünce arkasındaki beyaz kapağı da çıkarınca devre kısmı ile ön kısmı arasında boşluk var aradan bakınca o çubuk tırnağı görünüyor.isterseniz söküp bakın belki sizinki de kırılmış temas etmiyordur.
Red Machine!!!