Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Otomatik vites sorunu  (Okunma sayısı 4753 defa)

Otomatik vites sorunu
« : 01 Eylül 2014, 10:30:37 »
Merhaba arkadaşlar ben Antalyadan Melih. 1 ay önce 1999 model otomatik vites polo satın aldım. 1 aydır sorunsuz, stopsuz kullanıyorum. 1 hafta önce motor ve şanzıman bakımı yaptırdım. Şanzıman yağı 1 litre eksikmiş ve tamamlattırdım.

Sorunum ise;

Motor soğuk iken özellikle sabahları çalışır çalışmaz D yada R ye takıp ilerleyince vuruntulu bir ses ile araç ileri geri şahlanıp stop ediyor tekrar çalıştırınca da dizel aracın sesi gibi ses geliyor. Eğer motor soğukken 5 dakika ve üzeri çalışıp hararet göstergesi biraz yukarı çıkarsa bu söylediklerimi hiç mi hiç yapmıyor. Motor sıcakken hiç bir sorun yok. Üstelik vites geçişleri de çok mu çok yumuşak kesinlikle vuruntu hissetmiyorum. Gayet sakin vites geçişleri var.

Sizce şanzımana eklettiğim yağ yanlış katılmış olabilir mi ? Şanzıman yağının pahalı olduğunu duydum ben ise 1lt için 5 tl ödedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: Otomatik vites sorunu
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2014, 11:02:10 »
5 tl ye yağmı olurmus bence kompile aft yağ koydurun hatalı yada kalın yağ olabilir.
abs siz olur bbs siz asla..

« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2014, 11:55:19 »
Açıkçası benimde fiyatı dikkatimi çekti. Forumda gezerken litresinin 30 - 40 TL arası olduğunu söylüyorlar. Eklettiğim 1lt kötü yağ bu denli etki edebilir mi ?

« Yanıtla #3 : 01 Eylül 2014, 12:55:50 »
motor yağı bıle olsa bu fiyata  olmaz

« Yanıtla #4 : 01 Eylül 2014, 13:03:13 »
Otomatik şanzıman ustasıyla görüştük sorunun türbünden olduğunu söylediler. Daha önce türbün tamiri yaptıran arkadaşlar var mı ? Türbün tamiri+şanzıman temizliği 1200 TL uygun mu ?

« Yanıtla #5 : 01 Eylül 2014, 13:35:19 »
otomatik şanzıman tamırı aşagı yukarı bu paraları buluyor

« Yanıtla #6 : 01 Eylül 2014, 15:00:49 »
Kardeşim iyi bi ustaya git işini öylebyaptır ucuzabpahalıya göre işcilik belirlenmez iyi bi ustaya emanet et otomatik bu :tamamdir
abs siz olur bbs siz asla..

« Yanıtla #7 : 01 Eylül 2014, 15:27:39 »
Önerileriniz için teşekkür ederim.