Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Orjinal Boğaz Kelebeği  (Okunma sayısı 10711 defa)

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
Orjinal Boğaz Kelebeği
« : 18 Nisan 2016, 20:01:29 »
Arkadaslar merhaba forumlarda arastırdıgıma gore polo 6n lerın bogaz kelebegı  orjınal markası vdo sımens oldugunu gordum genelde herkez bu markanın orjınal oldugunu soyluyo bn bıkaç gun ıcınde boğazkelebegı almayı dusunuyorum bu markayımı almalıyım bu markanın cakmaları varmı alırken nelere dıkkat etmelıyım sonucta az bı para deıl 500 lıra cıvarı oldugu ıcın yanlıs bısey yapmak ıstemıyorum yardımcı olursanız sevınırım

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
Ynt: Orjinal Boğaz Kelebeği
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2016, 22:21:37 »
Vdo siemens in sahtesini görmedim, bir de pierburg var orjinal ayarında sanırım, kullananlar yorum yazarsa bir fikir oluşabilir. Bunların harici yan sanayiden uzak durmanızı öneririm.

« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2016, 22:36:39 »
pierburg al 1 senedir kullanıyorum 400 tl civarı ama 550 tl isteyende var alman malı çok kaliteli araştırırsan görürsün mercedes bmw bir cok markaya fabrika cıkışı boğaz kelebeği var

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #3 : 19 Nisan 2016, 18:40:50 »
eskısehırde oto şen var yaklasık 3 hafta once vdo sımens marka sordum su an elımızde yok ıstersen 2 gune gelır dedı pesın 600 lıra dedı 2 3 gun once sordugumda ıse aynı vdo sımens markaya elımızde yeterı kadar mevcut peşin 475 olur deyınce halıyle supheye dustum 3 hfta ıcınde bu kadar fıyat farkı nası olur dıe o yuzden acaba dedım bu markanın cakması mı var yoksa her gelen musterıye musterının tıpıne gore mı fıyat belırlıyolar anlamadım

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2016, 18:25:20 »
pıerburg marka bogaz kelebegı aldım yarın sabah taktırcam ıns bı sorun cıkarmaz bu marka hakkında bılgısı olan arkadaslar acaba bu marka nasıl memnun kaırmıyım alıpta sorun yasayan varmı

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2016, 00:07:05 »
ben vdo aldım zamanında hıc bır sorun cıkmadı

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #6 : 22 Nisan 2016, 10:22:52 »
pıerburg marka boğaz kelebegı aldım dun taktırdım adaptasyonunu yaptrdım usta bıkaç gun duzensızlık olacagını soledı yenı kelebegı taktırdıktan snra devır dalgalanması stop sorunu kısmen edıyor bu arızanın kesın cozumu yokmu arabadan sogudum ıyıce cogu zman bınesım gelmıyor

« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2016, 16:31:03 »
hayırlı olsun ne kadara aldın araçda lpg varmı varsa benzindede dalgalanma yapıyormu lpg varsa markası ne pıerburg bende kullanıyorum sıkıntı yok kalitesi tartışılmaz ama sorunların bitmesi lazım araç 1,6 aee motormu sıkıntı başka yerde olabilir

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #8 : 23 Nisan 2016, 10:20:46 »
475 lıraya aldım pıerburg marka arabam 1.6 aee 8 valf lpg lovato marka bıkaç kez değişik ustalara gaz ayarına gıttım hepsıde ayarın normal oldugunu soledıler gazdayken devır dalgalanıp stop edıo benzınde  ıse dırek stop edıo ama bnzınde gazdakı kadar olmuyo gazda daha cok bellı edıo kendını arabayı aldıgımdan berı bujıler bujı kabloları atesleme bobını hepsı orjınalıyle degıstı ılk zmanlar hc sorun yoktu 4 aydan berı ıllallah dedırttı artık

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2016, 11:06:34 »
arkadaslar 4 5 ay once orjınal dıyerek atesleme bobını aldım zaten o gunden snra devır duzenszlıgı stop sorunu basladı acaba orjınal dıe yan sanayımı verdıler orjınal marka atesleme bobını hangı marka olmalı bılgısı olan varmı

bıde gordugum kadarıyla  konulara cevap verme oranı cok dusuk nerdeyse hc cevap verılmıyo sıtenın kullanılırlıgımı bıtmek uzere anlamıs deılım

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
« Yanıtla #10 : 26 Nisan 2016, 18:21:33 »
arkadaslar 4 5 ay once orjınal dıyerek atesleme bobını aldım zaten o gunden snra devır duzenszlıgı stop sorunu basladı acaba orjınal dıe yan sanayımı verdıler orjınal marka atesleme bobını hangı marka olmalı bılgısı olan varmı

bıde gordugum kadarıyla  konulara cevap verme oranı cok dusuk nerdeyse hc cevap verılmıyo sıtenın kullanılırlıgımı bıtmek uzere anlamıs deılım

oncelıkle merhaba kardesım, olay sadece bogaz kelebegi degıl. ateslemede dıstr. ayarı tevzi makarası avans ayarı bunlara mutlaka baktır. Bosh marka ıse arızalı olma ıhtımalı yuksek cıkma magnet marelli bulmaya calıs. evet orjınal bobin bulmak zor ama mutlaka çin malı alma onuda guvenılır bır cıkmacıdan temin edebilirsin. en azından garantı verıyorlar.sıfır aldıgında gerı kabul etmezler. bunlara mutlaka baktır. iş zor degıl ama ilgili usta bulmak zor.

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2016, 14:45:20 »
Evet benimde eski aracımda karşılaştıgım sorun bende yanılmıştım boğaz kelebeginden diye ancak sadece boğaz kelebegi degiştirmekte fayda etmiyor seni anlıyorum ancak en azından boğaz kelebeginin sağlam oldugundan eminsin sana nacizane önerim boğaz kelebegini değiştirdiysen buji buji kablosunuda sıfırla ayrıca disdiriptör sağlam çalıştıgından emin ol ve en önemlisi sadece vw gurubuna bakan bir ustaya avans ayarı yaptır avansı biraz yükselttiğinde(aslında bunu sende yapabilirsin ama ustaya göstermek daha iyidir)sorunlarının %90 kurtulursun tabi avansı oldugundan çok yükletmekte ayrı bir sıkıntı yaratır bunu iyi dengelemek lazım
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #12 : 27 Nisan 2016, 17:29:22 »
bujı bujı kabloları degıstı avansı kndımde yukseltebılırım aklıma geldı aslında ama yukselltıgım zaman pc.yle ayar gerekırmı gerekmezmı dıe tereddutte kaldgım ıcın hc ellemedım avansı hergun 1er 2er mılım yukseltıp denemyı dusunuyorum ama pcye bglamak gerekırmı bılmıyorum bıde aksıymıs gıbı 2 gunden berı aracım ılk marsa bastıgımda motor sogukken calısmıyor bıkaç kez marsa basıyorum devamlı gaz pedalına basarak devırı 2000nın uzerınde tutarak calıstırıyorum motor ısınınca calısmada bı sorun kalmıyor butun arızalar ust uste geldı

« Yanıtla #13 : 12 Ocak 2017, 16:16:08 »
biraz gec oldu ama neyse arkadaşım istanbulda bir ektirikcı tamir ediyor boşuna 1 cuval para verme bi araştır istersen 100 tl sanırım tamir ücreti