Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ÖN KONSOL VEYA TEYP ÇERÇEVESİ  (Okunma sayısı 38810 defa)

ÖN KONSOL VEYA TEYP ÇERÇEVESİ
« : 24 Haziran 2010, 22:14:24 »
Arkadaşlar teyp çerçevesi veya ön konsol diye geçen bölümde (resimde görülen) birçok Polo 6N lerde kırık olduğunu ve herkesin yan sanayii 112 TL,Orjinal 160 TL'ye aldığını görüyorum ama size önerim var.Ben kırılan plastik yeri kendim yaptım.Birsürü deneme ve 5 günün sonunda başardım.Size de yardımcı olmak isterim.Ufak bir plastik parçasına 160+20(İşçilik) en az 180 TL vermeyin derim.Size sırayla anlatayım ne demek istediğimi.Aracımda resimde görülen yerdeki malum illet plastik kırıktı.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 22:59:29 Gönderen: gülhilal »

Ynt: ön konsol veya teyp çerçevesi
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2010, 22:23:37 »
oraya ince bir sac levha alarak sac makasıyla kenarlarına uygun olarak kestim.Bu sacı kaportacılardan veya özellikle ince olması bakımından elektrik panosu yapanardan alabilirsiniz.El büyüklüğünde sac yetecektir ama siz az daha büyük alın derim.Sacı kenarlara uygun biçimde kestikten sonra matkapla saca vida delikleri açtım.O deliklerden kokpitin kenarlarına vidaladım.resimde görebilirsiniz.
Bu arada resimler akşam ve cep telefonuyla çekildi kalite düşük kusura bakmayın ama anlamanıza yeter.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 22:47:55 Gönderen: gülhilal »

« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2010, 22:28:46 »
ardından reklamcılardan birinden yumuşak plastik levha aldım.o da 20x20 fazlasıyla işimi gördü.o plastiği maket bıçağı ile orjinal görüntüye uygun biçimde kestim,yonttum ve zımparaladım.BU plastikyerine sert strafor(Köpük) de olabilir.Bu plastiği de sac levhanın üstüne yapıştırdım.(vida boşluklarını da alttan yonttum.)plastiği 4'lü ve arkacam buz çözücü düğmesini sıkıştırmayacak şekilde yapıştırdım.dikkat!

bu arada resimde gördüğünüz beyaz yerden sonra devam eden ahşap desenli yapışkan arasının düzgün görünmesi içindi.Siz plastiği kenarlara daha uygun keserseniz böle yamama işleri gerekmez.

« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 22:55:25 Gönderen: gülhilal »

« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2010, 22:34:41 »
Bu arada resimler görüntülenmiyor galiba ama yine de yüklerim.En son olarak da bütün ön konsol veya teyp çerçevesi denen yeri reklamcılarda satılan siyah şeritle kaplayıp yapıştırdım.Benim beceriksizliğimden yapıştırma işi çok iyi olmadı ama 4'lü ve diğer düğmelerin olduğu bölümü artık çekiçle bile kıramazsınız çünki sacdan yaptım.Kaplanmış halinin fotosunu çekmeyi unutmuşum kusura bakmayın.Tabii bu çalışmadan önce kaç defa sert plastik ve sac ile başka yollar denedim aa en kolayı bu oldu.Bilginize sunulur.Benim için çok zahmetli oldu ama şimdi işi öğrendiğim için şimdi çok daha kolay.İhtiyacı olan arkadaşlar bana Şereflikoçhisar veya Aksaray'dan ulaşabilir.Şereflikoçhisar Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda öğretmenim.İsmim Kürşat.Bu konuda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara yardımcı olurum.Saygılar.

« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2010, 22:36:38 »
Benden bu kadar gerisi size kalmış
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2010, 22:41:08 Gönderen: gülhilal »

Ynt: [b]ÖN KONSOL VEYA TEYP ÇERÇEVESİ[/b]
« Yanıtla #5 : 25 Haziran 2010, 11:56:51 »
Benimkinde şimdilik ufak bir çatlak var >:(
 Çalışmanın neticesini göremedik ama yinede emek vermişsin. eline sağlık. İleride başımıza gelirse bize fikir vermiş oldun.
Son halininde bir ara fotosunu eklersen seviniriz.

« Yanıtla #6 : 25 Haziran 2010, 13:34:51 »
2-3 hafta önce gidip sıfırını almıştım, içime oturmadı değil, çok güzel bir paylaşım, inşallah başka arkadaşlar faydalanır da gereksiz yere tonla para vermezler, eline emeğine sağlık  :tamamdir

« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2010, 00:00:51 »
Arkadaşım Erol Erdemir çalışmanın neticesini canlı görmek istersen mailime bilgi at ;D ancak en son yaptığım kaplamayı çekmedim sadece.O da senin hayal gücüne kalmış.Ayrıca orijinalinden üç farkı var.
1-Orijinali kadar kaplama düzgün durmadı ama insanı 160 TL vermediğine sevindirecek kadar güzel oldu.
2-Orijinalini elini bassan kırarsın ama benim yaptığımı çekiçle vursan üstteki yapımı kolay olan plastik kırılır ancak sac olan kısmı malum kıramazsın.
3-Benimki kendi el emeğimle sadece 5 TL kaplama parası(Tabii sanayiciye bir avuç sac için ve reklamcıya plastik için para vermezsen) tuttu ve arabama baktıkça bunu ben yaptım diyebiliyorum.Ayrıca ben zengin birisi değilim.bana kimse 160 tl vermiyor. ;D
Yahu sanki sana kızmışım gbi oldu ama neyse bizimki de geyik olsun.Saygılar.

« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2010, 00:04:04 »
Yav ben de amma uzun yazmışım. Erolcum kusura bakma sanki sana kızmış gibi olmuş.Hem sanki resmini at derken olduğuna inanmaz gibi yazmışın  ;D muhsin_kursat hotmail com

« Yanıtla #9 : 02 Temmuz 2010, 00:07:02 »
Denizcim sen de canını sıkma.İnsan daralmayınca çare bulamıyor.Gerçi ben de zoruma gider diye o parayı vermemek için uğraştım ama en azından bir kişi vermezse ne mutlu bana.

« Yanıtla #10 : 02 Temmuz 2010, 11:01:01 »
Denizcim sen de canını sıkma.İnsan daralmayınca çare bulamıyor.Gerçi ben de zoruma gider diye o parayı vermemek için uğraştım ama en azından bir kişi vermezse ne mutlu bana.

en azından yapılabilir olduğunu göstermiş oldun, eminim çoğu kişi faydalanacaktır. Benimki biraz da pederin takıntı yapmasıyla değişti, sağ üst köşesi hepten kırıktı benim çerçevenin, bozuk para kadar bir kısmı yoktu, bir de senin onardığın yerde uzunca bir çatlağım vardı  :-\ düşününce pek de yapılır gibi gelmiyo şu an, hoş, evde duruyo eski kırık olan, bi denemekte fayda var  :tamamdir

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #11 : 02 Temmuz 2010, 11:22:38 »
kürsat son yapılmıs halini fotolarsan çok güzel olur
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Ynt: ÖN KONSOL VEYA TEYP ÇERÇEVESİ
« Yanıtla #12 : 02 Temmuz 2010, 22:59:49 »
Arkadaşlar yaptım bitti ama fotoğrafını çekmek aklıma gelmiyor bir türlü arabaya binince.Ama diyorum ya siz en son fotonun siyah yapışkanla kaplanmış halini düşünün. ;D Hem ayrıca Denizcim en çok kullanılan ve dayanıksız olan yer orası çerçevede.Ben tamamını söktüm.Yani orada düğmeler olduğu için güçlendirilmesi gerek.Yoksa görünüm veya aksesuar olarak diğer yerlerine çerçevenin  uygun plastik oluşturmak daha kolay.Ben sahibinden com adresinde baktığım Polo 6N lerin neredeyse yarısında bu kırığı gördüm.Zaten görmediklerim de kesin orijinalini almıştır.Neyse ben yol gösterdim yapacak arkadaş el becerisine göre güzelleştirir.Yapamayan bana mail atsın. 0 532 469 16 36 telimden arasın yardımcı olurum.Yaz tatilinde aksaraydayım 68 aksaray.Okul dönemimde Şereflikoçhisardayım.Saygılar herkese.

Ynt: ÖN KONSOL VEYA TEYP ÇERÇEVESİ
« Yanıtla #13 : 02 Temmuz 2010, 23:02:04 »
Unutmazsam zaten çekerim fotosunu.Bir de arabayı satmadan fotoyu çekebilirsem. ;D