Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ön cam Silecekleri  (Okunma sayısı 24947 defa)

Ön cam Silecekleri
« : 21 Aralık 2008, 18:20:29 »
 Merhaba arkadaşlar benim aracın ön cam sileceklerini devreye aldığımda silecek lastiklerinin camdaki sürtünmesinden dolayı  (çok sıkı olsa gerek ki) rahatsız edici bir ses çıkarıyor ve sanki biraz zorlanıyor.Normalde sileceklerin camda akması gerek ama her devreye aldığımda ortaya çıkan ses dikatimi dağıtıyor.Silecek süpürgüliklerini gevşetme gibi bir imkan var mı? Aracım 96 polo HB bu arada.

Ynt: Ön cam Silecekleri
« Yanıtla #1 : 21 Aralık 2008, 18:56:49 »
silecek motorun bozulmuş olabilir

« Yanıtla #2 : 21 Aralık 2008, 20:09:55 »
Motorda sorun yok lastikler camın üzerinde hareket ettiğinde cama fazla yapıştığından çıkıyor ses

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #3 : 21 Aralık 2008, 20:19:12 »
Cam'da az su varsa ondan ses yapabilir birde kalitesiz silecekler olabilir muz tip yeni silecekleri öneririm ben kullanıyorum hem sessiz hemde çok iyi siliyor.

« Yanıtla #4 : 21 Aralık 2008, 20:31:35 »
sağol dostum ama sudan değil denedim.Üzerindeki lastiklerde muz tipi.Acaba süpürgeliklerin ayarından olabilir mi diye düşünüyorum daha doğrusu gevşetip sıkma ayarı yapılabiliyor mu ???

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #5 : 21 Aralık 2008, 20:47:32 »
Gevşetip sıkma ayarı yok araç güneşin altında fazla durdumu belki özelliğini kaybetmiştir.

« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2008, 21:24:06 »
bende aynı problemi yaşadım silicekler zor çalısıodu takılıodu  silicek motorundan dı motoru değiştirdik sorun çözüldü silicek motorun ıslanmış olabilir

« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2008, 22:10:34 »
bende de aynı problem vardı silecek lastikleri sertleşmiş dediler sadece lastikleri değiştirdim güzeldi

« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2008, 20:16:03 »
motorda sorun yok anladığım kadarı ile lastikleri değiştirmem gerekecek yaz boyu güneş altında kaldı araba ,sileceklerin sertleşme ihtimalı yüksek .Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar

Çevrimdışı serkov

• Das Auto.
« Yanıtla #9 : 22 Aralık 2008, 20:21:54 »
bende de bugun sileceklerde ses çıktı anlamadım.. yağmur sensörü kendi kendine ayarlamasına rağmen ses çıktı.. hadi ben kendim su azken yaptım desem neyse.. sesör kendi ayalardığında da es çıktı camlardan... bir baktırsam mı acaba... ?
Aus Liebe zum Automobil. Otomobil Aşkına. http://img401.imageshack.us/img401/1295/vwdasautologoqc9.jpg

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #10 : 22 Aralık 2008, 20:28:44 »
normalde sileceklerin her sene değiştirilmesi gerekir..
banana sileceklerden tavsiye ederim.. aksesuarcılara tanesi KDV dahil 7,5 ytl ye geliyor, 10 - 15 - 25 YTL ye (müşterinin tipine göre) satılıyor..

ayrıca sileceğin kolunu pense yardımıyla fazla zorlamadan kanıttırarak ince bi ayar yapabilirsiniz..
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

« Yanıtla #11 : 22 Aralık 2008, 20:52:51 »
Silecek kolunun kaportayla birleştiği yerden mi yapılıyor bu ayar? Bu arada 96 HB Polo için ideal silecek ölçülerini bilen arkadaş var mı? İki silecek birbirinden farklı oluyor zannedersem.

« Yanıtla #12 : 22 Aralık 2008, 21:27:02 »
silecekleri kaldırıp,dıştan silecek kollarının bağlı olduğu milleri güzelcene yağlayıp o konumda bir müddet çalıştırın sürekli çalıştırılmadığından paslanmış olabilirler

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #13 : 22 Aralık 2008, 22:21:50 »
sileceklerini değiştir.çıkan eskilerinide atma yazın tekrar takarsın yeni aldığın daha uzun ömürlü olur.
Mk3 gti