Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ISININCA STOP.  (Okunma sayısı 4284 defa)

Çevrimdışı 6N_24

• Otomobil
    6N
  • 1.4 16v 101 Hp
ISININCA STOP.
« : 31 Ocak 2015, 12:19:38 »
Arkadaşlar aslında eski konularda var baktım ama kesin bi sonuç yok.Eğer bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşım varsa yada bu konuda bilgi sahibi olanlar yardımcı olurlarsa sevinirim.Sorun tam olarak şu:arabayı ilk çalıştırdığımda sıkıntı yok.Yanlız hararet 90 a çıktıktan sonra biraz gezince özellikle şehir içi gezmişsem her durduğumda stop ediyor.uzun yoldada giderken sorun yok ama olduya bi ışıkta filan durdum yine stop ediyor.boğaz kelebeğim sıkıntılı bu arızayı bu yaparmı eğer yaparsa soukken neden yapmıyor.
Hastasıyız...

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: ISININCA STOP.
« Yanıtla #1 : 31 Ocak 2015, 13:45:17 »
Soğukken otomatik jikle devrededir. Boğaz kelebeğini açarak ekstra hava ve yakıt girmesini sağlar. Motor ısınıp jikle kapanınca arızalı kelebek adaptasyon olamadığından stop ettirir. Kelebek bende orjinal var 250 tl uyarsa görüşelim.0533 489 01 19
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 31 Ocak 2015, 14:31:13 »
boğaz kelebeği sorunu olduğunu söylemeseydiniz hararet müşiri olabilir derdim, kendi aracımda yaşadım bu sorunu müşir değiştirince stop etme bitti sıcakken.

Çevrimdışı seckin8787

Otomobil
    Polo Classic - AKL
« Yanıtla #3 : 31 Ocak 2015, 15:05:13 »
Boğaz kelebeği değiştirilicek en son parça bana göre,rolanti dalgalanması, sensör arızaları,hava kaçakları bir sürü sebep boğaz kelebeğinin stabil çalışmasını engelliyor.Bilgisaraya bağlandığında hangi hata kodlarını veriyor onu araştırmak lazım.
« Son Düzenleme: 31 Ocak 2015, 15:19:02 Gönderen: seckin8787 »

Çevrimdışı 6N_24

• Otomobil
    6N
  • 1.4 16v 101 Hp
« Yanıtla #4 : 01 Şubat 2015, 19:32:29 »
Boğaz kelebeği değiştirilicek en son parça bana göre,rolanti dalgalanması, sensör arızaları,hava kaçakları bir sürü sebep boğaz kelebeğinin stabil çalışmasını engelliyor.Bilgisaraya bağlandığında hangi hata kodlarını veriyor onu araştırmak lazım.
Bilgisayara bağladık usta hem adaptasyonla hemde biraz avansı yükselterek dengelemeye çalıştı ve rolantiyi düzellti.Bi gez gel dedi bi tur attım geldim motor yine titreyerek çalışmaya devam etti rolantide 1000 devrin altına düştü stop sorunu yoktu.benim termostatta sıkıntı vardı termostat yuvaya küçük geldiğinden su kaçırıyodu bu yüzdende devamlı devirdayım yapıp suyu soğutuyordu yani yolda giderken heleki soğuk havada araba tüpe bile geçmiyodu donuyoduk içinde.termostatın arkasına cok ince bi oring taktık motorda bizde ısınmaya başladık ondan sonrada stop sorunu ortaya çıktı.biliyorum ki boğaz kelebeğimde sıkıntı var ama stop yoktu termostat işi hallolunca stop etmeye başladı forumda hararet müşürü konusunu okumuştum o geldi aklıma.Bilgisayara bağlattığımızda herhangi bi hata kodu göstermiyor.Herhaldeki sonunda boğaz kelebeği değişecek bakalım hayırlısı.
Hastasıyız...

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #5 : 01 Şubat 2015, 19:59:34 »
hararet müşiri bilgisayarda arıza göstermeyebilir.

Çevrimdışı 6N_24

• Otomobil
    6N
  • 1.4 16v 101 Hp
« Yanıtla #6 : 01 Şubat 2015, 20:05:20 »
hararet müşiri bilgisayarda arıza göstermeyebilir.
Bakalım olmazsa bide müşürü değişiyim eğer yine aynı sorun olursa boğaz kelebeğine bakarız.
Hastasıyız...

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
« Yanıtla #7 : 01 Şubat 2015, 20:10:24 »
Bende ısı musurunden dolayı sıkıntı yaşadım , aracın motor sicakken zor çalışıyordu , stop etme yoktu ama zor çalışıyordu , sıkıntı musurun yanlis sinyal göndermesi , bilgisayarda ki sıcaklık ile hararet göstergesindeki sıcaklık aynı degilse problem ondandir , orjinal müşur su an 45 tl olması lazım bazı yerler 30 tl ve altı söyler onlar sıkıntılı ;) değiştirdikten sonra ins problemin ortadan kalkar ;)

Çevrimdışı 6N_24

• Otomobil
    6N
  • 1.4 16v 101 Hp
« Yanıtla #8 : 01 Şubat 2015, 20:25:16 »
Bende ısı musurunden dolayı sıkıntı yaşadım , aracın motor sicakken zor çalışıyordu , stop etme yoktu ama zor çalışıyordu , sıkıntı musurun yanlis sinyal göndermesi , bilgisayarda ki sıcaklık ile hararet göstergesindeki sıcaklık aynı degilse problem ondandir , orjinal müşur su an 45 tl olması lazım bazı yerler 30 tl ve altı söyler onlar sıkıntılı ;) değiştirdikten sonra ins problemin ortadan kalkar ;)
İnşallah sağolasın.
Hastasıyız...

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #9 : 02 Şubat 2015, 11:11:19 »
Bencede kesinlikle hararet musuru
I Love PoLo