Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Motoru yıkattım araç çalışmıyor  (Okunma sayısı 8372 defa)

Motoru yıkattım araç çalışmıyor
« : 05 Ağustos 2014, 17:32:50 »
Merhabalar bugün yıkamacının sözüne uyup motoru yıkattım. Bi şey olmaz abi çalışır ben kaç tane motor yıkıyorum günde dedi. Poşet falan geçirmeden bastı suyu pas sökücüyü. Kontağa basıyorum marş almıyor çalışmıyor. Yakındaki tamirciye kadar iteledik onun da bi şeyden anladığı yok ateşleme bobini yanmış olabilir dedi. Sizce çok masraf çıkarır mı ya da yarın bassam kontağa çalışır mı kuruyunca?

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
Ynt: Motoru yıkattım araç çalışmıyor
« Yanıtla #1 : 05 Ağustos 2014, 18:10:34 »
Ah bu bişey bilmez adamlar yüzünden bizim bu arabalar ne çekiyor sıralı lpg olan beyinli arabanın motoru yıkanırmı en fazla motor temizleyici sipreylerle temizleseydiniz keşke...Gün boyu güneş alan biyere arabayı bırakın kaputu açıp bütün gün bekleyin sonra deneyin bir umut çalışabilir çalışmassa sanırım sağlam bir ustaya götürmeniz gerekir ancak tafsiyem sadece vw grubuna bakan servislere götürün...
« Son Düzenleme: 05 Ağustos 2014, 18:11:21 Gönderen: ramazan_40 »
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #2 : 05 Ağustos 2014, 18:32:15 »
Merhabalar bugün yıkamacının sözüne uyup motoru yıkattım. Bi şey olmaz abi çalışır ben kaç tane motor yıkıyorum günde dedi. Poşet falan geçirmeden bastı suyu pas sökücüyü. Kontağa basıyorum marş almıyor çalışmıyor. Yakındaki tamirciye kadar iteledik onun da bi şeyden anladığı yok ateşleme bobini yanmış olabilir dedi. Sizce çok masraf çıkarır mı ya da yarın bassam kontağa çalışır mı kuruyunca?

Disbtiriböre bakın su kaçmış olabilir.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 05 Ağustos 2014, 18:34:19 »
Hiç marş almıyorsa marş motoruna suda kaçmış olabilir. Bekleyin kuruyunca çalışır vurdurmayı denedinizmi?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #4 : 05 Ağustos 2014, 19:29:59 »
Kurumasını bekleyin,vurdurma olmaz.
Red Machine!!!

« Yanıtla #5 : 05 Ağustos 2014, 19:36:10 »
Ustam geldi Allah razı olsun Eskişehir trafiği bugün rezaletti o trafikte çıkmış gelmiş. Ateşleme bobini kısa devre yapmış şimdilik sorunsuz çalışıyor bu da bana bir tecrübe oldu bir daha asla motoru yıkattırmam. Cevaplarınız için teşekkürler araç marş alıyodu ama ateşleme yapmıyodu bobindenmiş.

« Yanıtla #6 : 06 Ağustos 2014, 09:06:05 »
6n motoru yıkatıp 3 gun uğraştım bundan sonra tofaş hariç hiç bi arabanın motorunu yıkatmam sakıncalı

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #7 : 06 Ağustos 2014, 13:24:25 »
6n motoru yıkatıp 3 gun uğraştım bundan sonra tofaş hariç hiç bi arabanın motorunu yıkatmam sakıncalı
+1
Red Machine!!!

« Yanıtla #8 : 06 Ağustos 2014, 14:29:46 »
bizim memleketımızde adam gtnü  yıkamayı bılmıyor motor yıkamaya kalkıyor kardeşim

motor ilaçları var on numra  önce sık  sonra  kompresörle hava tut mıs gıbı oluyor zaten ayrıca yıne çok kırlıyse nemlı bezle silerim aga

ama yıkamam yıkatmam
dıkkat edersenız prof yerlerde zibart vs  sonax gıbı  motor temızleme yazar motor yıkama yazmazlar
« Son Düzenleme: 06 Ağustos 2014, 14:30:42 Gönderen: uygaraga »

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2014, 15:33:23 »
bizim memleketımızde adam gtnü  yıkamayı bılmıyor motor yıkamaya kalkıyor kardeşim
:D :D
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi