Gönderen Konu: Motordan aşırı derecede gelen ÇİĞ Benzin Kokusu ?!?  (Okunma sayısı 37638 defa)

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
İyi forumlar Herkeze Arkadaşlar size bi sorunumu anlatacağım ... Aracımı her çalıştırdıgımda çok fazla çiğ benzin kokusu geliyor  günün hangi saatinde olursa olsun bu hiç değişmiyor 
çalıştığı sürece bu koku gitmiyor sanki benzini bi yerden akıtıyor gibi motorun altından geliyo ama 1 akıntı yok egzozdanda

geliyo motordanda koku çözemedim Bujidenmi acaba nerden anlamadım kafam cok karışık servise gösteremedim zaten KKTCde göstersemde  anlamazlar

yardımcı olacak arkadaş varmı bu konuda bana ?!? :S
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009, 16:18:46 Gönderen: alleyesonme »

Çevrimdışı erco

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6n- Audi A3 8v
Ynt: Motordan aşırı derecede gelen ÇİĞ Benzin Kokusu ?!?
« Yanıtla #1 : 08 Nisan 2009, 21:01:23 »
Sadece ilk çalıştırdığında motor soğukken geliyorsa muhtemelen birşey yoktur. Otomatik jigle var biliyorsun bi süre motoru yüksek devirde çalıştırıyor. Araç o sırada fazla hava ve benzin alıyor motora. Zaten aracı 5 dakika bile kullansan düzeliyor bende.eğer şikayetin bunun gibiyse bence birşey yoktur...
İhtiyar döver onları...

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2009, 21:18:17 »
merhaba

devamlı olarak çiğ benzin kokusu geliyor ise motorunuzun çalışmasınada  cebinizede etki etmesi gerekir.

aracınızın son bakımı yapılalı ne kadar km yaptınız?

!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2009, 21:40:20 »
Sadece ilk çalıştırdığında motor soğukken geliyorsa muhtemelen birşey yoktur. Otomatik jigle var biliyorsun bi süre motoru yüksek devirde çalıştırıyor. Araç o sırada fazla hava ve benzin alıyor motora. Zaten aracı 5 dakika bile kullansan düzeliyor bende.eğer şikayetin bunun gibiyse bence birşey yoktur...

o otomatık jigle bende dewreye girmiyor ben kendim gaz weriyorum .... araba böle zorlanıyor gibi oluyor burrrrrrrr die ses geliyo normalde devir 10 un az altında olur ya ilk çalışmada o 10 un üzerinde oluyor o kadar bide bu burrrrrr dedigim ses var ama jigle öle olmaz sanırsam sorunlu calısıyor olabilir :S

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2009, 21:43:56 »
ha aklıma gelmişken kışı döneminde aclısıtırıyorum gaz veriyorum pedal mesela 4  5 binde takılı kalıyor 1 süre sonra kendi düzeliyo ama ben düzelmesini beklemiyorum gaz veriyorum birazdaha düzeliyo hemen :S ama cıkan benzin kokusu öyle böyle deil nefes aldıgımda bogazım tıkanıyor cok keskin çakmak caksam yanacak gibi ... :@

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2009, 21:45:04 »
Jigle olayı buysa korktum ben bu işten ayar filan yaptırılıyormu buna sorunmu var acaba ?!?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 08 Nisan 2009, 21:50:11 »
4-5000de takılı kalıyorsa. Hararet müşirin muhtemelen arızalı. zaten belli kmde değişip adaptasyonunun yapılması lazım. Jigle enjeksiyonda yok, hararet müşirinden gelen soğuk bilgisine göre enjektörler biraz daha fazla püskürtüyor,sabah rahat çalışmıyorsa ondandır. Yetkili servis varsa gidebilirsin. Çiğ kokusuna neden olur, hatta otomobil çok zor çalışır çalışınca da yakıt tüketimi coşar, yüksek devirde çalışır sürekli. Benim araç en soğuk günde bile 1500devire ulaşmaz
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009, 21:53:04 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Nisan 2009, 21:50:36 »
merhaba

devamlı olarak çiğ benzin kokusu geliyor ise motorunuzun çalışmasınada  cebinizede etki etmesi gerekir.

aracınızın son bakımı yapılalı ne kadar km yaptınız?

Nakers üstadım TC de benzin yakıt olayini bilmiyomda KKTC de 1.800 lt'si 25 ytl benzinle 75 / 80 km gidiyorum ... Motor orjinal sadece egzoz var o kadar gerci ondan oncede böle yakıyordu bu pek farketmedi... SON BAKIMIDAN  BERİ 4  5 bin km anca gittim ARAÇ 1.6 75BG .

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Nisan 2009, 21:54:06 »
Valla kktc de servise göstersemde bişi anlcaklarını sanmıyorum Onur :S söker takar bişiler yaptık die bi çuval para isterler :S araç 71bin kmde kaçta deişmesi lazım bu müşür in :S
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009, 21:56:16 Gönderen: alleyesonme »

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Nisan 2009, 22:00:19 »
    kktc de anlamazlar diye bir şey yok  orada da vw servisi var oranında elemanlarına doğuş oto eğitim veriyor...

hararet müşürünün arızalı olup olmadığını anlamak için yapılan pratik kontrolü formda bir sayfada yazmıştım aramadan ulaşabilirsiniz.

birde hararet müşürünün adaptasyonu  olmaz .....
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 08 Nisan 2009, 22:02:33 »
Belli km var mı bilmiyorum. Benimki Lpgli senede veya 20-30.000de bir değiştirmesem. Yağ devir göstergem sapıtıyor. Yada sıcakken çalışmıyor devir yükseliyor, çiğ atıyor, boğuluyor. Lpg nin yanma ısısı fazla ateşleme problemi daha çabuk gerçekleşir. benzinde de muhtemelen 40-50.000 km de bir değişmeli ve adap tasyon gerekli yani beyini PC ye bağlayıp yazılım atmak gibi birşey.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 08 Nisan 2009, 22:04:05 »
Lpg de EGR ayar diye birşey yapıyorlar(öyle diyorlar beyni bağlayıp birşeyler yapıyorlar) o olmazsa ibre yine geziniyor. Benzinde gerekmiyor

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Nisan 2009, 22:07:45 »
Bende de LPG var ama KKTCde olmadıgı icin Benzin kullanıyorum mecburen yoksa 51 bin km den beri LPG kullanıyorum 67 Bin e kadar lpg kullandım sonra kıbrısa getirdim 71 bin oldu .. maliyeti ne kadar mu müşir in ?!? değiştireyim bari napim:( daha 1 hafta önce baskı balata değiştirdim 600 e :( Para dayanmıyor yaaa gelen para arabaya gidiyor :((

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 08 Nisan 2009, 22:13:54 »
Sıfıra yaklaşır araban korkma uzun süreli bakımlar Baski balata,triger filan iyidir yaptırınca uzun süreli binilmeli. O bakımları istemeyen arç yok bizimkiler uzun periyotlu hemde.baskı balata Ankarada170+100tl değişim. Hararet müşiri sizinki 25tl bizimki 35tl sen bile değiştirirsin. Ama herhangi bir usta tavsiye ederim. Bide Nakres bayağı bilgili serviste çalışıyor bildiğim kadarıyla görş belirtirse dikkate al bence.
« Son Düzenleme: 08 Nisan 2009, 22:15:42 Gönderen: 06onur »