Gönderen Konu: motor suyu eksiltiyor  (Okunma sayısı 25369 defa)

Çevrimdışı atlantiq

• Profili Görüntüle
motor suyu eksiltiyor
« : 21 Nisan 2009, 14:39:46 »
merhaba arkadaşlar. 3-4 ay önce küçük bi taşın üzerinden geçebileceğimi düşünmüştüm ama olmadı. taşa çarparak üzerinden geçtim o günden sonra  motor suyu eksiliyor. 2 haftada tamamı bitiyor. 2 kere tamirciye goturdum hava yapmış felan dediler sorunu çözemediler. goturdugum tamirciler yapamadıgından volkswagenın orjinal servisine goturmeyı düşünüyorum da fiyat konusunda çekiniyorum. sizce ne yapmalıyım? (Ankaradayım)

Çevrimdışı erdem2179

• erdem2179
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf mk3 gti
Ynt: motor suyu eksiltiyor
« Yanıtla #1 : 21 Nisan 2009, 14:49:45 »
KENDİN KAÇAĞIN NEREDEN OLDUĞUNU BUL ÖNCE RADYATÖRE HORTUMLARINA FALAN BAK TAMİRCİ ÇÖZER BUNU NE HAVASI BAŞKA Bİ YERE GÖTÜRÜN BASİT BİŞİY...
Mk3 gti

Çevrimdışı atlantiq

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Nisan 2009, 15:03:44 »
KENDİN KAÇAĞIN NEREDEN OLDUĞUNU BUL ÖNCE RADYATÖRE HORTUMLARINA FALAN BAK TAMİRCİ ÇÖZER BUNU NE HAVASI BAŞKA Bİ YERE GÖTÜRÜN BASİT BİŞİY...
araba çalışırken üstten alttan bakıyorum. 20 dakka yere attım izledim su akıntısı felan yok. bildiğim başka tamircide yok  :-\
bi arkadaş suyun motorun içerisinde buharlaşabileceğini söyledi ama taşa çarptıktan sonra bu olay oldu

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2009, 15:12:24 »
blok üzerinde su tapalarına bir bakın. sıcak motorda su akmadan buhar olur gider.
bıraktığı iz var mı yok mu onu gözlemleyin.

Çevrimdışı atlantiq

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 21 Nisan 2009, 15:22:39 »
blok üzerinde su tapalarına bir bakın. sıcak motorda su akmadan buhar olur gider.
bıraktığı iz var mı yok mu onu gözlemleyin.
blok derken? motor bloğumu oluyo acaba?

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 21 Nisan 2009, 16:51:10 »
aracı lifte kaldırıp bakın motorun  arkasındaki su tahliye tapaları vardır yıllar itibariyle bu tapalardan kaçırma yapabilir bende aynı sorunu bu şekilde   gözlemleyip çözmüştüm birde devirdaim pompası veya contasından kaçırabilir en kötüsüde araca hararet yaptırıp silindir kapağı contasını yaktıysan eğer eksoz'tan beyaz duman atıyorsa geçmiş olsun  :-[
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı atlantiq

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2009, 17:04:45 »
aracı lifte kaldırıp bakın motorun  arkasındaki su tahliye tapaları vardır yıllar itibariyle bu tapalardan kaçırma yapabilir bende aynı sorunu bu şekilde   gözlemleyip çözmüştüm birde devirdaim pompası veya contasından kaçırabilir en kötüsüde araca hararet yaptırıp silindir kapağı contasını yaktıysan eğer eksoz'tan beyaz duman atıyorsa geçmiş olsun  :-[
eksoz dan beyaz duman çıkmıyor. volkswagenin orjinal servisine götürecek başka çare yok. bakalım ne kadar fiyat çıkarcaklar. teşekkürler arkadaşlar.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Nisan 2009, 20:22:47 »
merhaba
   aracını götürdüğün yerlerde kaçağı bulamadılar ve   aracını servise götürmeye karar verdiysen serviste basınç testi ile tespitini yapacak ve 30 tl arıza tespit işçiliği alacaklardır...tespitten sonraki onarımın ne kadar tutacağı hakkında size bilgi vereceklerdir sonrası size kalmış..
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı cemdermen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Nisan 2009, 20:34:52 »
bizzat kendim conta yaktığım için biliyorum, motor suyunu sakın ihmal etme masrafı haddiden fazla oluyor..

aklıma birşey takıldı, pololarda termostat var, motor ısısını 90 derecede sabitliyor...şimdi bu ne demek oluyor pololar conta yakmaz mı?
2006 VW ABT Polo 1.4 Trendline ABS Polo 9n3 ABT Tuning ve Cruise Control

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Nisan 2009, 20:44:28 »
tüm araçlar conta yakabilir
termostat devirdaim fan vs görev yapmaz ve fark edilmezse daha büyük masraflarda açabilir.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı vw6n

• Moderator
  • vw6n
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Toyota auris
« Yanıtla #10 : 21 Nisan 2009, 21:54:44 »
Belkide çok ufakbir çatlak vardır radyatörde benimde başıma geldi ince çatlakları kapatmak için bir sıvı var yağ parça falan satan yerlerde var onlarda birtane dök motor suyunun içine birde öyle dene bende işe yaradı 1senedir kaçak yok.

Çevrimdışı enderrimm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 22 Nisan 2009, 13:49:01 »
merhaba arkadaşlar. 3-4 ay önce küçük bi taşın üzerinden geçebileceğimi düşünmüştüm ama olmadı. taşa çarparak üzerinden geçtim o günden sonra  motor suyu eksiliyor. 2 haftada tamamı bitiyor. 2 kere tamirciye goturdum hava yapmış felan dediler sorunu çözemediler. goturdugum tamirciler yapamadıgından volkswagenın orjinal servisine goturmeyı düşünüyorum da fiyat konusunda çekiniyorum. sizce ne yapmalıyım? (Ankaradayım)
arkadaşım bende bundan bir iki ay önce aynı sorunu yaşıyordum.ABDULLAH arkadaşımızın dediği gibi,bence sen en ucuz ve basit olanı radyatör katkı maddeleri var ben ondan kullandım sorun halloldu.aynı dedığin gibi ne kacak nede nemli bir yer yoktu nerden kacırdıgı belli değildi.dediğim gibi o katkı maddesini aldim ekledim radyatör suyuna artık eksiltmiyo.fıyatıda ucuz avrupa olanını 15 liraya aldım.bence bunu yap sorun cözülmezse ustaya gidersin..
« Son Düzenleme: 22 Nisan 2009, 13:51:04 Gönderen: enderrimm »
KURT SUSTU SUSALI,MEMLEKETİ ÇAKAL BASTI..!!

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 23 Nisan 2009, 00:41:19 »
Bende de vardı radyatörden sandım senin gibi dakikalarca çalıştırıyordum nasıl eksiliyor bulamıyordum. Ustaya gittim yağlayıcı gibi bir tıkaç koydular çözülmedi.
 "Zaten onunda azı karar çoğu zararmış,  bir kaç defa yapılırsa Radyatör tıkanabiliyormuş. "
Sonra Ankara daki Durmuş Ustaya gittim aldı gezdi zorladı baktık tahliyeden kaynayıp boşalıyor.Tahliyeyi MAX ı geçirme ondan yapar dedi. Denedik yine attı.

""""""Fan müşirinin " ikinci kademesi yüksek dereceli dedi.Antifriz yerine su olduğundan ve 98 de kaynadığından kaynayıp dışarı boşalıyormuş. Benim araç Soğuk ülkelere göre üretilmiş Fan müşiri 2.kademesi 98 mi 105derece mi öyle birşeydi. Birinci kademe çalışıyor ikinci kademe yani yüksek devirli soğutma hiç açılmıyormuş. Müşiri 2. kademesi 89derece olanı taktık düzeldi.

Bu olay Polo ma güveni mi artırmıştı. Su azalır azalmaz gösterge panelinde hızlı hızlı kaynama işareti yanıp sönüyor çok önemli. O olmasa motoru çoktan yakmıştım bende.
« Son Düzenleme: 23 Nisan 2009, 00:44:03 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı taha_jetta80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 24 Nisan 2009, 14:55:25 »
kaçağı bulabilmen için motoru tamameb soğukken gözetlemen gerekir.ya lifte kaldır yada kaputtan bak. ama motor şoğuk olacak yani herhangi bir sabah çalıştır ve motoru ani şekillerde yüksek devirlere çıkar eğer contada veya herhangi görülebilecek biryerdeyse oradan su sızmaya başlar ancak motor ısınınca genleşmeden dolayı kaçak kesilecektir.bnde göremiyordum bir gün sabah çalıştırıp gazı sonuna kadar bastım. su üst kapak contasının oradan yüzüme kadar geldi:) ısınınca görünmüyordu ama.