Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Merkezi Kilit Arızası  (Okunma sayısı 109365 defa)

Ynt: Merkezi Kilit Arızası
« Yanıtla #28 : 07 Haziran 2012, 22:56:04 »
bu  arada yolcu tarafından açıp kapıyordum o da sorun çıkardı yolcu tarafı bütün kapıları açıyor ama kapamıyor sadece kendi kapısını kapıyor ve pompa sesi kapatırken gelmiyor,şoför taraı kilitliyor...

ne olduğunu çözemedim yorumları da okudum ancak farklı bir düşüncesi olan varsa yazarsa sevinirim en azından elektrikçiye daha bilinçli giderim...

« Yanıtla #29 : 24 Haziran 2012, 00:07:11 »
neyse sonunda artık kapılar ne açılıyor ne kapanıyor artık bagajdan girip çıkıyorum araca...kafasına göre bazen sorunsuz çalışıyor bazen hiç çalışmıyor....

böyle de bir sorunum var nasılsa cevap gelmiyor bari okuyanın  böyle bir sorunu varsa görür ne işine yarayacaksa...çözersem eğer onu da yazarım...üstte yazılanları denedim bir daha deneyeceğim söküp bakmayı...

« Yanıtla #30 : 25 Haziran 2012, 18:13:32 »
dün itibariyle kapı kollarını söktüm içindeki döküm parçalardan tornavida ucu gibi olan ile altında onu tutan ufak döküm parçalar kırılmıştı zar zor toplayıp (kırılan parçalar nedeniyle) idareten yerine taktım ve bugün kilitçiye gittim...ne olduğunu bildiğim için bilinçli gitmek güzeldi...

söktük her iki tarafta da aynı parçalar kırıktı toplam 4 parça...elinde olan aynı parçalarla tabi orjinal değil sanırım orjinal tek tek değil komple kol olarak satılıyor değiştirdik...

ve sonuç mükemmmel merkezi kilitte sorun yokmuş eskisi gibi oldu...eee 13 yıllık meta yorgunluğu kendini gösterince 50 tl istermiş demek...

kapı başı parça ve işçilik 25 tl gibi toplam 50 tl ye her 2 kapım da gayet güzel çalışır hale geldi...

benzer sorunu olup okuyanlara yardımı olması umuduyla eğer kilitlerinizin içine anahtar sokunca boşa dönüyor kilit yok gibi hissettiriyorsa emin olun içindeki döküm parçalar kırılmıştır ve bu yüzden merkezi kilite komuta etmiyordur....

böyle durumda öncelikle kapı kollarınızın içindeki döküm aksama baktırın....

kolay gelsin...

« Yanıtla #31 : 28 Haziran 2012, 11:51:08 »
neyse sonunda artık kapılar ne açılıyor ne kapanıyor artık bagajdan girip çıkıyorum araca...kafasına göre bazen sorunsuz çalışıyor bazen hiç çalışmıyor....

böyle de bir sorunum var nasılsa cevap gelmiyor bari okuyanın  böyle bir sorunu varsa görür ne işine yarayacaksa...çözersem eğer onu da yazarım...üstte yazılanları denedim bir daha deneyeceğim söküp bakmayı...

:D  ;D ;D ;D

dostum yazmıs oldugum uzun yazıyı oku arkadasım sorun bendede vardı o sekılde cozdum. herkapının ıcınde seffaf sılıkon seklınde bır aparat var ve bu butun kapıların hatta benzın kapagında bıle var ve bunların bır tanesının bozuk olması yerınden cıkması demek butun kapıların mekanıgın calısmayacagı anlamına gelır.. gormeden bısey dıyemem tabı ama ben kendım yaptım suan bır sıkıntı... ıstanbuldaysan gorusruz bırlıkte bakarız.. k.bakma yazını yerı gordum..
VWTR.NET
97 POLO HB 1.6 AEE (LPG)

« Yanıtla #32 : 30 Haziran 2012, 00:13:03 »

:D  ;D ;D ;D

dostum yazmıs oldugum uzun yazıyı oku arkadasım sorun bendede vardı o sekılde cozdum. herkapının ıcınde seffaf sılıkon seklınde bır aparat var ve bu butun kapıların hatta benzın kapagında bıle var ve bunların bır tanesının bozuk olması yerınden cıkması demek butun kapıların mekanıgın calısmayacagı anlamına gelır.. gormeden bısey dıyemem tabı ama ben kendım yaptım suan bır sıkıntı... ıstanbuldaysan gorusruz bırlıkte bakarız.. k.bakma yazını yerı gordum..

senin yazdıklarınıı defalarca okudum bendeki sorunun sendekiyle hiç alakası yokmuş...son mesajımda yazdım sorunun kaynağını ve çözüldü..sorunun merkezi kilitle alakası yok bende,sorun kapı kilitlerinin iç aksamındaki döküm parçaların metal yorgunluğu yüzünden tırnaklarının kırılıp kapı kilitlerini kontrol edemez hale gelmesinden kaynaklanıyordu...yenileriyle değişti ve sorun çözüldü...merkezi kilit sistemim sağlam...
teşekkürler cevabına...
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2012, 00:13:33 Gönderen: zoltan »

« Yanıtla #33 : 07 Ağustos 2012, 16:42:19 »
arkadaşlar bende 5 ay önce aldım arabamı. Biraz kazık yedim tecrübesizlikten dolayı :) 2500 tl masraf yaptım ve hala bitmedi. şimdi Almanyadan merkezi kilit motoru getirteceğim türkiyede çok pahalı. orada sıfırı 50 avro. ama parça kodunu bilmiyorum 1998 6n 5 kapılı 1.6 8 valf. Var mı yardımcı olabilecek arkadaşlar?

« Yanıtla #34 : 07 Aralık 2012, 12:35:55 »
Alarmin açma rolesinde ariza olabilir bi kontrol lambasi ile deneyin acma kablosu genellikle butun alarmlarda beyaz uzerine siyah cizgilidir. Kontrol lambasini bir ucunu arti ya diger ucunu beyaz siyah a degdirip acma tusuna basin eger lamba yanmazsa birde kontro lambasini eksiye bağlayıp deneyin lamba yanmazsa acma tusuna bastığınızda.  Akarmin acma rolesini degistirtin. Eger alarmda cikis varsa pompaya baglanan yerde bi aksilik vardir.  Orada da ayni işlemi yapin yada beyaz siyah kabloyu takip edin baglandigi yerde bur problem vardir.

Not: 20 yildir alarm isi yapıyorum.  Baba mesleği :-)

« Yanıtla #35 : 16 Aralık 2012, 23:37:16 »
Bu merkezi kilit motoru sürekli su alıyor  :( bir ara yine tutaklık yapmıştı 2 gün sonra geçmişti yine yaptı  :(

« Yanıtla #36 : 17 Haziran 2014, 13:52:43 »
Merhabalar benimde merkezi kilit pompası arıza yaptı sanayiden çıkmasını taktırdım 150 tl ye mal oldu. Farların üzerinede kendim mastik çektim kapattım pompayı da poşetleyip taktırdım inşallah uzun ömürlük olur.

Çevrimdışı brcn

Otomobil
    1999 polo
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #37 : 17 Ocak 2015, 11:53:15 »
2 hafta  önce yağan kar mağduruyum bende :( 99 polo otomatik LPG'li aracım var. Kar yağdı. Sonrasında arabam marş almadı. Gazla beraber marş almaya başladı. 500 devire düştü rölantisi. Işıklarda, trafikte biraz yavaşlamamdan dolayı hemen stop etmeye başladı. Merkezi kilit de artık çalışmıyor :( anahtarla tek tek açıyorum. Entegresi su almış. Temizledi kardeşim. Bir elektrikçi üzerindeki bir parçanın çalışmadığını söylemiş. Karaköyden 1tlye aldık. Adam değiştirdi. Lehimleri de tazeledi. Hala çalışmıyor. Motoru çalışıyor enerji verdiğimizde gördük bunu. Bu halde idare ediyordum ama benzin kapağı da açılmıyor. Benzin ışığı da yandı :( Merkezi kilit yenisinin parçası 250-300 lira. En azından şu benzin deposu kapağını açmak için bir çözümünüz var mıdır?

Marş alma, yavaşlayınca stop etme sorunu için usta bilgisayara soktu. Boğaz kelebeği arızası dedi. Direkt 600TL dedi. Kardeşimle araştırmamıza göre Bu boğaz kelebeği, rölanti motoruyla birlikte parça olarak satılıyormuş. Çoğu usta direk değişime giderek hem para kazanarak, hem de uğraşmayarak çözüm buluyorlar ki kesin çözüm de olmuyor bazen. Arabayı zaten Nisan ayında satın aldım. 2-3 ay önce LPG taktırdım. Sonrasında da sıkıntı oldu bir sürü parçasını değiştirdim. Distribütör de değişince düzeldi. Bu arabaya artık para harcamak istemiyorum :( ne olur bir çözüm yada İstanbul'da iyi bir usta :(

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #38 : 17 Ocak 2015, 14:58:32 »
2 hafta  önce yağan kar mağduruyum bende :( 99 polo otomatik LPG'li aracım var. Kar yağdı. Sonrasında arabam marş almadı. Gazla beraber marş almaya başladı. 500 devire düştü rölantisi. Işıklarda, trafikte biraz yavaşlamamdan dolayı hemen stop etmeye başladı. Merkezi kilit de artık çalışmıyor :( anahtarla tek tek açıyorum. Entegresi su almış. Temizledi kardeşim. Bir elektrikçi üzerindeki bir parçanın çalışmadığını söylemiş. Karaköyden 1tlye aldık. Adam değiştirdi. Lehimleri de tazeledi. Hala çalışmıyor. Motoru çalışıyor enerji verdiğimizde gördük bunu. Bu halde idare ediyordum ama benzin kapağı da açılmıyor. Benzin ışığı da yandı :( Merkezi kilit yenisinin parçası 250-300 lira. En azından şu benzin deposu kapağını açmak için bir çözümünüz var mıdır?

Marş alma, yavaşlayınca stop etme sorunu için usta bilgisayara soktu. Boğaz kelebeği arızası dedi. Direkt 600TL dedi. Kardeşimle araştırmamıza göre Bu boğaz kelebeği, rölanti motoruyla birlikte parça olarak satılıyormuş. Çoğu usta direk değişime giderek hem para kazanarak, hem de uğraşmayarak çözüm buluyorlar ki kesin çözüm de olmuyor bazen. Arabayı zaten Nisan ayında satın aldım. 2-3 ay önce LPG taktırdım. Sonrasında da sıkıntı oldu bir sürü parçasını değiştirdim. Distribütör de değişince düzeldi. Bu arabaya artık para harcamak istemiyorum :( ne olur bir çözüm yada İstanbul'da iyi bir usta :(
poluyu sat bence :) onlaran kronik hatası zaten rolanti sorunu. merkezi kilit motoru okadar pahalı olmaması lazım 100 lira cıvarı. sana tavsiyem golf3 lere bak sen onun emsali degeri falan.
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı 06 hlg 03

• Otomobil
    polo 6n aee
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #39 : 02 Haziran 2015, 11:40:30 »
Son yagmurlarda benimde başıma geldi kendim tamir ettim

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #40 : 03 Haziran 2015, 01:14:07 »
Son yagmurlarda benimde başıma geldi kendim tamir ettim

İzlediğin adımları paylaşabilir misiniz ? Diğer yapacaklara yol göstermesi adına.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı Ali Rıza KÜÇÜK

• Otomobil
    98 polo 16 8 v 75 hp
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #41 : 02 Şubat 2016, 13:54:59 »
Benim polonun kilit motorunu benden önceki sahibi çıkma ile değiştirmiş hella marka çalışma sistemi kompresör sesi beni sinir etti sağ kapıları açmamaya başlayınca tüm kapıları elektrikli motor taktım şimdi tak tak aç kapat sıfır sıkıntı maaliyet 6 motor beyin 42 tl işçilik benden kompresörü 150 tl ye sattım 110 lira cepte arıza yaparak para kazandıran sistem