Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kronik Sorun Stop Etme..!!!  (Okunma sayısı 28054 defa)

Çevrimdışı panzehir

Otomobil
    Wolkswagen Polo 1.6
Kronik Sorun Stop Etme..!!!
« : 11 Nisan 2016, 18:47:43 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.. Benim aracım 97 model 1.6 hb Polo.. Aracı alalı 15-20 gün oldu henüz.. ilk aldığımda bu şekilde bir sıkıntım yoktu ama 1 haftadır deliriyorum.. yalnızca tüpte iken yapıyor.. örneğin tam park ederken stop, gaz pedalına hafif basıp bırakınca stop, kırmızı ışıklarda debriyaja basıp vitesi boşa atınca stop...  :-[ :-[ boğaz kelebeğini temizlettim, adaptasyonu da yapıldı. Hararet müşirleri değişti.. lpg ustaları labtobu yanına aldı tüm ayarları normal seyrine getirdi.. yine geçmedi yine geçmedi.. yavaşlarken devir düşüp stop edecek gibi oluyor.. üstelik her zaman da yapmıyor.. vallahi çıldıracam nolur bir fikir verin..

Ynt: Kronik Sorun Stop Etme..!!!
« Yanıtla #1 : 11 Nisan 2016, 19:02:03 »
lpg markası ne

Çevrimdışı panzehir

Otomobil
    Wolkswagen Polo 1.6
« Yanıtla #2 : 11 Nisan 2016, 19:06:56 »
atiker üstadım

« Yanıtla #3 : 11 Nisan 2016, 19:10:06 »
kırmızımı enjektörler

Çevrimdışı panzehir

Otomobil
    Wolkswagen Polo 1.6
« Yanıtla #4 : 11 Nisan 2016, 19:22:36 »
Yok hocam siyah renk

« Yanıtla #5 : 11 Nisan 2016, 19:27:05 »
enjektörlerde sıkıntı olabilir enjektörler en hızkı şekilde çalıscak sekilde ayarlanması lazım

Çevrimdışı panzehir

Otomobil
    Wolkswagen Polo 1.6
« Yanıtla #6 : 11 Nisan 2016, 20:33:30 »
Tamam hocam bir de onu deneyelim bakalim..

« Yanıtla #7 : 11 Nisan 2016, 21:19:47 »
atiker gold taktıracaksın siyah enjektör en hızlı çalışcak sekilde ayarlancak enjektörlerin

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2016, 14:49:27 »
Eski polo sahibi olarak aynı sorunlarla karşılaşan biri olarak nacizane önerim boğaz kelebeği ve distiribitörün düzgün çalıştıgından emin ol buji buji kabloluarını yenile ve iyi bir vw ustasına avans ayarını biraz yükseltmesini söyle bu sorunlarınının%80 çözer ancak ayarı çok açmaması lazım bu daha büyük soruınlara neden olabilir
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı ahmet_ck

Otomobil
    98 polo Hb
« Yanıtla #9 : 07 Mayıs 2016, 08:54:09 »
aynı sorun bendede vardı devr dalgalanması ve stop hangı ustaya gıttıysem hepsıde artık ezberlemıs dırek bogaz kelebegı dıe kestırıp atıyolar bence hatayı sadece kelebekte aramamak lazım ben sorunu atesleme bobını degıstırerek buldum orjınal marka atesleme bobını al eger elın yatkınsa kendınde degıstırebılırsın

Çevrimdışı balpetek21

Otomobil
    wv 98 polo
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2016, 15:23:52 »
hiç masraf etmen gerek yok DİSTRİBÜTÖR DEN başka bişey değil, onu değiştir kurtul.
yan sanayi sakın takma 3 ayda gider
yurt dışında tanıdık varsa getirt
yoksa 500tl ye getirte bilirim

« Yanıtla #11 : 29 Ocak 2017, 21:15:30 »
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar.. Benim aracım 97 model 1.6 hb Polo.. Aracı alalı 15-20 gün oldu henüz.. ilk aldığımda bu şekilde bir sıkıntım yoktu ama 1 haftadır deliriyorum.. yalnızca tüpte iken yapıyor.. örneğin tam park ederken stop, gaz pedalına hafif basıp bırakınca stop, kırmızı ışıklarda debriyaja basıp vitesi boşa atınca stop...  :-[ :-[ boğaz kelebeğini temizlettim, adaptasyonu da yapıldı. Hararet müşirleri değişti.. lpg ustaları labtobu yanına aldı tüm ayarları normal seyrine getirdi.. yine geçmedi yine geçmedi.. yavaşlarken devir düşüp stop edecek gibi oluyor.. üstelik her zaman da yapmıyor.. vallahi çıldıracam nolur bir fikir verin..

aynı dert bende de var

Çevrimdışı hsrc

« Yanıtla #12 : 29 Mart 2017, 23:01:32 »
2016 aralık basın da 98 otomatik polo aldım. Fren yapıp durunca , dönüşler de çok yavaşlayınca,geri vitese takınca stop ediyordu. , Su an 5. Usta da hala stop etmesine çözüm bulamadılar. Aklınıza gelecek her şey değişti  Müsür,boğaz kelebeği, buji, sigortalar ,filtreler, beyin vs.üst kapak söküldü sibop ayarı yapıldı. 3 adet farklı elektrikciye gitti. Sonuç yok. Başka ne kaldı bilmiyorum ama ALLAH rızası için bu problemle karşılaşıp çözüm bulan biri var mi?

Çevrimdışı STAK67

• Otomobil
    Golf 1 Cabriolet
  • Hasan Ali
« Yanıtla #13 : 05 Nisan 2017, 23:06:30 »
2016 aralık basın da 98 otomatik polo aldım. Fren yapıp durunca , dönüşler de çok yavaşlayınca,geri vitese takınca stop ediyordu. , Su an 5. Usta da hala stop etmesine çözüm bulamadılar. Aklınıza gelecek her şey değişti  Müsür,boğaz kelebeği, buji, sigortalar ,filtreler, beyin vs.üst kapak söküldü sibop ayarı yapıldı. 3 adet farklı elektrikciye gitti. Sonuç yok. Başka ne kaldı bilmiyorum ama ALLAH rızası için bu problemle karşılaşıp çözüm bulan biri var mi?

boğaz kelebeğine açılan bir delikle çözüme ulaşan bir arkadaşım vardı :) yıllarca o şekilde kullandı. hiç sorun çıkarmamıştı.   :melek: