Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: km sıfırlama düğmesi  (Okunma sayısı 15700 defa)

Çevrimdışı mçevik

Otomobil
    POLO
  • Volkswagen Türkiye
km sıfırlama düğmesi
« : 06 Kasım 2014, 01:02:21 »
arkadaşlar aracı yeni aldım polo 98 6N km sıfırlama düğmesi pimi tuşu siz ne diyorsanız veya adı neyse basıyorum bir hareket yok düğme sabit duruyor içeri girmiyor  kullandığım diğer araçlarında km saatindeki tusa basınca km yi sıfırlıyordu bana bu konuda yardımcı olur musunuz aracın ne kadar yaktığını merak ediyorum bu düğme tuş nasıl tamir edilir nasıl sökülür yoksa çalıştırmanın başka bir yolu var mıdır herkese saygılarımı sunarım

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: km sıfırlama düğmesi
« Yanıtla #1 : 06 Kasım 2014, 01:49:11 »
km sıfırlama pimi çubuk şeklindedir ve kadranın içine kadar girer kırılması zor bir parçadır.pimn ucunda sıfırlamayı yapan swich tam üstünde esnek bir mandal bulunur çok ince olduğundan zamanın zorlamadan kırılmış olabilir.tüm bunları görmek ve çubuğu çıkarmak için kadranı sökmelisiniz.eğer dediğim parça kırık ise tamiratı yok sayılır çünkü kadranın ana plastiğine bağlı bir parçadır.
Red Machine!!!

Çevrimdışı 35EZ349

Otomobil
    polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #2 : 06 Kasım 2014, 10:32:56 »
ben kadranın yeşil aydınlatmasını sevmedigim için kırmızıya cevirirken sokmuştum ve bendede o parça çalışmıyordu, semihin dedigi gibi içinde küçük bir switch var ve senin o bastıgın cubugun altında minik bir kısım var, esnek bir şey o kırılıyor zamanla, sanırım bendede kırılmıştı, ben plastik şeffaf çay kaşıklarından bir parça kesip, cubugun ucuna yapıştırmıştım japonla ,benimkisi şu an çalışıyor elin yatkınmıdır bilmiyorum ama biraz zahmetle sokule bilen bir şey bizim kadranlarımız.
« Son Düzenleme: 06 Kasım 2014, 10:35:45 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #3 : 06 Kasım 2014, 21:48:31 »
Ben de uydurma yaptım zaten... :D
Red Machine!!!

Çevrimdışı mçevik

Otomobil
    POLO
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #4 : 06 Kasım 2014, 22:37:15 »
arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için teşekkür eder saygılarımı sunarken acaba formda kadranın nasıl söküldüğü ile ilgili bir açıklama veya resim varmı

Çevrimdışı mçevik

Otomobil
    POLO
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2014, 00:00:26 »
Araştırdım buldum sizinle paylaşmak istedim
http://www.kampfkeks.com/Tacho_Blau.html   KAYNAK
Tacho Beleuchtung Kilometre aydınlatma

İhtiyaç duyulan şey,
- Torx tornavida
- Phillips tornavida
- Ince uçlu havya, lehim

Hız göstergesi genişletilmesi

Dışarı çekmek için hız, kapalı ilk şey speedo çerçeve olmalıdır. Sadece iki adet Torx üstten vida ve direksiyon kolonu üzerinden altındaki diğer iki döndürün.Alt vidalar en kötü koştu olsun. Ben direksiyon kolonu kapağı sökülür ve dışarı almış. Bundan sonra düşük konuma direksiyon simidini ayarlayın ve ardından vidaları çıkarın. Tüm vidalar dışında olması durumunda, bir şey hantal takometre çerçevesi kaldır ile keman. Aşağı dönüş sinyali anahtarını itin ve daha sonra direksiyonun üzerinden sol panelini çekin, bu en iyi çalışır.

üstündeki vidaları gevşetin

www.blauertacho.de

Direksiyon kolonunun altında, iki vida da çözmek:

www.blauertacho.de

Paneli kapalı sonraden "gerçek" bir hız görebilirsiniz. İşte iki başlı vidaları tekrar açılmalıdır ve sonra ileriden hız göstergesini katlayabilirsiniz

Şimdi mavi fiş sadece geridem hız göstergesi dışarı çekilmeli.denPembe kolunu yukarı ve kendisi çözecektirder fişi basarak. Şimdi temiz bir yüzey üzerindeden speedo dışarı ve gerçekleşecek.

Hız göstergesinin Sökme
Hız göstergesininder arkasına tümalle vidaları dışarı çevirin ve ileriye plastik kapağı çıkarın

Sonra camın ön bölmesi hala 4 vida ile yapılır. Ayrıca küçük bir Torx anahtarı ile çözmek.

Sonra yavaşça ileri camını alabilir. Yumuşak bir yüzeyin üzerine çizilmesini önlemek için lütfen.

Şimdi siyah ekran da ileriye alınır. Sonra zaman ve KM sağlanması için dışarı çubuklar alır.

Sonra yine hız filmin aşağı var. Bu, gösterici ile önlenir. Biraz güç gerektirir ve tüm sabır yukarıda gösterici abzubekommen etmek. Bir el konumunu hatırlamak ya da daha iyisi sonrası için bunun bir fotoğraf yapmak gerekir.
Şimdi biraz uzaktavom hız göstergesi saat yönünün tersine ise işaretçisini açmak. Bu imha böylece işaretçi defalarca döndü gerekir. sıcaklık ve tank küçük işaretçi çok üzerinde firma, aynı burada yaklaşım vardır.!

Tüm eller üzerinde iseniz, hız filmi alınır. Şimdi ışık kılavuzu plaka, LED ışıklar tamamen geride bakın. Halader sahibinden çıkacak LED ekranlara gelmek zorunda.derEkranların çerçeveleri hala parantez tarafındander kuruluna sabitlenir. Yukarı ekranlar dahil, kelepçelerini gevşetin ve tüm lens tarihini kaldırın. Nerede olduklarınıder ekranın lastik Başkanı mümkün kalmalıdır. Montaj sırasında kendisine yanlış oturmak, görüntüler yanlış karakterleri gösterir.
Bu artık önünüzde olmalı

takometre aydınlatma yeniden düzenlerler

Şimdi mavi devre kartındaki ışıkları değiştirebilirsiniz. Mavi SMDS yerini eski yeşil SMD diyot ve zemin lehimini gerekir. Bir havya ısıtmalı yan üstündeki basar ile daha sonra dikkatlice SMD bir tarafı ısı, zaman ve en kolay yoludur. Sonra diğer tarafı diyot ısı ve aşağı cımbız ile alabilir. Temiz lehim yapmak ve pulla mavi SMD geçerlidir. Sonra sadece lehim ve bir sonraki yapmak.
Aşağıdaki resimde görülmesi gereken diyot lehim nasıl Polarite. Eksi SMD diyotlar bir çentik ile işaretlenmiştir
SMD diyotların bağlantı şeması - KIRMIZI Plus - MAVİ eksider diyot

Bütün diyotlar resoldered olsaydı Şimdi, tersten tekrarden takometre inşa edebilirsiniz. Onlar sıkıca önce ve basın kaldırıldı gibi, tekrar aynı konuma bir bağlantı takın. Her şey tekrar bir araya vidalı sonra,das ışığı açmak ve mükemmel görünümlü mavi aydınlatma için sabırsızlanıyoruz,den Poloden takometre yükleyebilirsiniz :)

Ben arabanın tüm bölümlerinde ilgilenmedikleri veya kusurları için sorumluluk almazlar. ... Kendi sorumluluğunuzdadırder talimatları takip edin!
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2014, 19:37:59 Gönderen: mçevik »

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2014, 01:51:36 »
Keşke uzun uzadıya yazmak yerine sadece linki koysaydın bu bilinen bir site zaten resimler herşeyi anlatıyor almanca bilmeye bile gerek yok.kendini yormuşsun dostum. :)
Ama emek verip eklemişsin umarım arkadaş kolayca söker bu kadar yazılanlardan sonra.  ;)
Red Machine!!!

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #7 : 07 Kasım 2014, 08:13:03 »
 :D ;D :p :-[
 :tamamdir
+1
çeviri ayrı güzel...
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2014, 08:13:41 Gönderen: Frequency »
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)