Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Klimam ısıtmıyor  (Okunma sayısı 13435 defa)

Klimam ısıtmıyor
« : 18 Aralık 2008, 17:36:36 »
arkadaşlar benim klima ısıtmıyor sebebi ne olabilir? (99-6N) bir arkadaş klima zaten ıstmaz sadece soğutur diyor doğrumu? bana biraz saçma gelmişti.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
Ynt: Klimam ısıtmıyor
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2008, 18:10:12 »
arkadaşlar benim klima ısıtmıyor sebebi ne olabilir? (99-6N) bir arkadaş klima zaten ıstmaz sadece soğutur diyor doğrumu? bana biraz saçma gelmişti.

Benim araçtada aynı durum var .Isıtma için kalorifer sisteminden faydalanılıyor diye  biliyorum.
Araç motoru 70 derece sıcaklığı yaklaşırken ayar  düğmesini kırmızıya getirip üfleme düğmesini 3. -4. kademeye getirdimmi içerisi biraz sonra fırın gibi oluyor.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2008, 18:50:38 »
klima soğutmak için sadece, kolorifer gayet yeterli poloda tabi sabahları motor ısınana kadar zor anlar yasıyoruz:)

« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2008, 20:08:09 »
polen filitresine bakın değişme vakti gelmiş ola bilir. ;)
My Cars Audi & Vw Germany Style

« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2008, 23:35:59 »
Arkadaşlar arabadaki klimalar sadece soğutmak için kullanılırlar ısıtmak için ise kalorifer kullanılır zaten düğmeleri sıcak konuma aldığınız zaman klima devre dışı olur.

« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2008, 08:57:42 »
Eğer ayarları sıcak konuma aldığınızda halen ısıtmıyorsa kalorifer sistemine giden sıcak su kanallarınız tıkanmıştır. Temizlettirirseniz düzeleceğini sanıyorum. Termostatınızda arızalanmış olabilir. İstanbulda olsaydanız sizi hemen bir ustaya yönlendirebilirdim. Termostat ın 15-20 ytl fiyatı var bildiğim kadarı ile.

« Yanıtla #6 : 19 Aralık 2008, 09:19:18 »
benim kaloriferim ısıtmıyordu soğuk hava veriyordu sebebi polen filitresi aşırı tozlandığı için işlem görmüyordu karbonlu polen filitresi aldım 15 YTL ye sorun çözüldü. klimi sıcakta kullanılır özellikle buğ yapmış camı daha iyi çözer ;).
                                                    Saygılar...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #7 : 19 Aralık 2008, 09:44:41 »
Benim arabamın maşallahı var o konuda..Ş buz gibi günerde bile çalıştıktan 2-3 dk sonra hissedilir derecede ısıtmaya başlıyor
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #8 : 19 Aralık 2008, 13:46:38 »
benim kaloriferim ısıtmıyordu soğuk hava veriyordu sebebi polen filitresi aşırı tozlandığı için işlem görmüyordu karbonlu polen filitresi aldım 15 YTL ye sorun çözüldü. klimi sıcakta kullanılır özellikle buğ yapmış camı daha iyi çözer ;).
                                                    Saygılar...
  sedat klima ısıtmak için değil soğutmak içindir.ısıtmayı kalorifer sağlar.senin dediğine göre kliması olmayan arabada ısıtma yoktur olur mu.sen ısınmak için sakın klimanı çalıştırma boşa fazla yakıt harcarsın.
Mk3 gti

« Yanıtla #9 : 19 Aralık 2008, 15:58:53 »
                                                    Saygılar...

klimanın amacı soğutmaktır ıstmaz, diğer amacı dediğiniz gibi buğuyu çözdürmektir ve işe yarar çünkü kuru hava verir klima

« Yanıtla #10 : 19 Aralık 2008, 17:28:37 »
Tıp... :p

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2008, 11:17:18 »
Bu arada kışın klima gazının devir daim yapması ve uzun ömürlü olması için 15-20 günde bir 1-2 dakika soğuk ayarda kilimayı çalıştırmakta fayda var.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır