Gönderen Konu: Klima ustası tavsiye...(ÇÖZÜLDÜ)  (Okunma sayısı 8719 defa)

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
Klima ustası tavsiye...(ÇÖZÜLDÜ)
« : 17 Mayıs 2014, 00:04:12 »
Merhaba Ankarada dürüst,işinin ehli önerebileceğiniz klimacı varmıdır teşekkürler...   :tamamdir
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 01:10:01 Gönderen: ramazan_40 »
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
Ynt: Klima ustası tavsiye...
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2014, 07:54:35 »
Sıkıntı nedir _?
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2014, 10:35:34 »
Sıkıntı nedir _?
geçen yaz çalışan klimam bu sene çalışmıyor basıncı kontrol ettim sistemde gaz var tuşların soketlerini falanda kontrol ettim bir sorun yok ancak tuşa bastıgımda klima devreye hiç girmiyor anlayamadım umarım büyük bir sorun değildir

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2014, 14:28:38 »
bence bi elektrikçiye göster
Shadow...

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2014, 14:43:59 »
kompresörün üstündeki fişleri kontrol ettinizmi?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2014, 22:24:43 »
kompresörün üstündeki fişleri kontrol ettinizmi?
Kompresördeki fişe baktım içerdeki klima tuşlarına sigortalara vs  baktım elektiriksel bir sıkıntı var ama çözemedim bosch car servisleri klimayada bakıyor diye hatırlıyorum makinasını görmüştüm ama sadece gazmı basıyorlar yoksa bakımını yapıyorlarmı bilmiyorum yakında bir yer var olmassa oraya bir uğrayayım...

Çevrimdışı mkkpnar

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 6N
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2014, 13:30:16 »
Kompresördeki fişe baktım içerdeki klima tuşlarına sigortalara vs  baktım elektiriksel bir sıkıntı var ama çözemedim bosch car servisleri klimayada bakıyor diye hatırlıyorum makinasını görmüştüm ama sadece gazmı basıyorlar yoksa bakımını yapıyorlarmı bilmiyorum yakında bir yer var olmassa oraya bir uğrayayım...

Erciyes işyeri sitesındekı bosh car servis yapıyor ,oyle bılıyorum ıstersenız ınt den numarasını bulup arayın emın olmak ıcın ;)

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 30 Mayıs 2014, 01:09:28 »
Sorunum çözüldü

Sorun klima motoruyla akü arasında kalan kablolarda bir bağlantı sorunu varmış benim korkum klima motorunda bir sıkıntı olmasıydı neyseki o sağlammış bütün kabloları tek tek kontrol etmek çok fazla zaman ve işçilik alacağını söyledi onun yerine klima motoruyla akü arsında yeni bir hat çekip role bağladı sorunum çözüldü bu şekilde gönül rahatlığıla kullanabilceğimi söyledi bunu bir sıkıntısı olurmu acaba aklımada takılmadı değil ancak hiç bir şekilde sorun olmuyacagını söyledi bu sıcak havalarda klimalı arabanın rahatlığıda hiç bişeye değişilmezmiş onuda anladım :) dışarda hava cehennemken içerde buzdolabı havası olması tarif edilemez... :D
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 01:09:42 Gönderen: ramazan_40 »

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Klima ustası tavsiye...(ÇÖZÜLDÜ)
« Yanıtla #8 : 30 Mayıs 2014, 04:06:50 »
Benim de akü üstü sigorta kutusunda oksitlenme olduğu için klimada sıkıntı olmuştu. 6N lerde sistem aynı mı bilmiyorum ama orayı da kontrol etmekte fayda var.
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 11:19:25 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 30 Mayıs 2014, 11:04:46 »
Benim de akü üstü sigorta kutusunda oksitlenme olduğu için aküde sıkıntı olmuştu. 6N lerde sistem aynı mı bilmiyorum ama orayı da kontrol etmekte fayda var.
O sigorta kutusunada baktı sağlamdı pratik bi yöntemleri var bakmak için ucunda ampül olan bir kabloyla girişlere çıkışlara dokundurup konrtol ediyorlar sağlamsa ampül yanıyor basit ama etkili bir yöntem orda bi sıkıntı yoktu klima motoruyla sigorta arasındaki kalan butün kabloları bakması gerekiyordu ki buda metrelerce kabloyu tek tek açıp bakmak demek :)
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2014, 11:04:57 Gönderen: ramazan_40 »

Çevrimdışı deathofangel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 12 Haziran 2014, 11:20:51 »
Sorunum çözüldü

Sorun klima motoruyla akü arasında kalan kablolarda bir bağlantı sorunu varmış benim korkum klima motorunda bir sıkıntı olmasıydı neyseki o sağlammış bütün kabloları tek tek kontrol etmek çok fazla zaman ve işçilik alacağını söyledi onun yerine klima motoruyla akü arsında yeni bir hat çekip role bağladı sorunum çözüldü bu şekilde gönül rahatlığıla kullanabilceğimi söyledi bunu bir sıkıntısı olurmu acaba aklımada takılmadı değil ancak hiç bir şekilde sorun olmuyacagını söyledi bu sıcak havalarda klimalı arabanın rahatlığıda hiç bişeye değişilmezmiş onuda anladım :) dışarda hava cehennemken içerde buzdolabı havası olması tarif edilemez... :D
yaklaşık 1,5 senedir klimayı senin dediğin gibi yeni hatla kullanıyoruym henüz bir sorunum olmadı :)