Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: klima sorunu  (Okunma sayısı 11380 defa)

Çevrimdışı JudasDSC

• in vino veritas, in vino feritas
klima sorunu
« : 02 Eylül 2007, 23:22:09 »
Arkadaşlar. Aranızda 6n lerde klimayla sorun yaşayan varmı. Bende şehir içinde araba stop ettiriyor bazan.

Çevrimdışı G60

• Otomobil
    Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
Ynt: klima sorunu
« Yanıtla #1 : 02 Eylül 2007, 23:25:25 »
Herkese stop ettiriyor bazen.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #2 : 02 Eylül 2007, 23:36:24 »
Evet stop olayı arada sırada oluyor.

« Yanıtla #3 : 03 Eylül 2007, 07:24:48 »
Klima ile ilgili bi problem yaşamadım çok şükür, Yazları çekilmiyor artık klimasız... :melek:

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #4 : 03 Eylül 2007, 08:55:14 »
Şu ana kadar öyle bir sorun olmadı,normal şartlarda öyle bir durum olmaması gerekir zannediyorum bir yerlerde bir sıkıntı vardır muhakkak.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı JudasDSC

• in vino veritas, in vino feritas
« Yanıtla #5 : 03 Eylül 2007, 14:37:55 »
bencede bir sıkıntı var. devir düştümü stop ettiriyor klima. bi araştıraım bakalım. bir şey bulursam paylaşırım.

« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2007, 08:44:16 »
arkadaşım boğaz kelebeğini temizlettir.Sorunun hallolur.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2007, 09:25:15 »
bu stop olayını bayırda kalkıslarda veya düz kalkısta fazla gaz vermeden yaparsan sorun çıkarıyor o zaman klimayı kapat devir yükseliyor hızını aldıktan sonra tekrar aç ben şirket arabalarında öyle yapıyorum yoksa kalkmıyor zorlanıyor yada stop ediyor...
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #8 : 12 Eylül 2007, 19:17:56 »
arkadaşım boğaz kelebeğini temizlettir.Sorunun hallolur.
ahmetın dedıgı gıbı klımayla alakası yok bogaz kelebegını temızlettırmen gerekıyor.aynı sorunu bende yasadım.

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #9 : 13 Eylül 2007, 10:24:52 »
genel konuşmayalım..bende hiç olmadı dostum...
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

Çevrimdışı POLO

• Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #10 : 15 Eylül 2007, 17:30:06 »
bende de olmuyor ama klima öyle güç çekiyorki yokuş aşağı çalıştırınca frene basmaya gerek kalmıyor,motor freni yapıyor maşallah...

« Yanıtla #11 : 15 Eylül 2007, 20:51:57 »
Selam arkadaşlarım...klimalı ilgili bişey şimdi aklıma takıldı daha önce hiç ilgimi çekmemişti maalesef.araç klimaları sogutma işlemini gaz sayesınde yapıyor.peki kısın klima ıstma yapıyormu yoksa motor  ısısından mı yararlanıyoruz.net bi cevap bulamadım. ???

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #12 : 15 Eylül 2007, 22:07:34 »
Selam arkadaşlarım...klimalı ilgili bişey şimdi aklıma takıldı daha önce hiç ilgimi çekmemişti maalesef.araç klimaları sogutma işlemini gaz sayesınde yapıyor.peki kısın klima ıstma yapıyormu yoksa motor  ısısından mı yararlanıyoruz.net bi cevap bulamadım. ???

Kışın sıcak ayarına getirdiğinizde klimayı çalıştırdığınızda ısıtmayı yine kendi sisteminden gaz sayesinde yapar,yani motorun sıcak havasını üflemez.Bunu arabayı yeni çalıştırdığınızda motor ısınmadan klimayı açarak kendi sisteminden ısıttığıını pekala anlayabilirsiniz zaten.Ama motor ısındıktan sonra klimayı açmadan sadece üfleme fanını açarsanız motorun kendi ısısından içeriyi ısıtmak mümkün, genelde kışın bu şekilde kullanılır.İşte bu nedenle teknik olarak kışında klima gazının devir daim ve sistemin düzeni için haftada bir hiç olmazsa 5 dakika kadar ısıtmada klimanın kullanılması tavsiye edilir.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2007, 00:28:01 »
Evet klima çok güç kaybı yapıyor. Ben zaten neredeyse hiç kullanmıyorum. Süs mübarek...