Gönderen Konu: klima soğutmuyor  (Okunma sayısı 42262 defa)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
Ynt: klima soğutmuyor
« Yanıtla #28 : 19 Ağustos 2008, 21:02:11 »
arkadaslar cevap yazan yokmu?

Çevrimdışı nizam

• Volkswagen Türkiye
  • VW BORA 1.9 TDI 66 kv
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 19 Ağustos 2008, 22:34:02 »
içeri üfleme yapıyor mu

içeri gaz kokusu geliyor mu

peteklerin ayarları açık mı ? tesisatta sıkıntı yoksa iç taraf gbek kısmında ki ve kenarlarda ki petekleri kontrol ettir ?
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 19 Ağustos 2008, 22:52:18 »
valla benim araçta klima yok kışın araç doğru düzgün ısıtmıyordu biri polen filitresini değiştir düzelir dedi değiştirdim normale döndü bence polen filitresi yüzünden içeri temiz hava alamadığından soğutmuyordur.

Çevrimdışı qb5tp

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Ağustos 2008, 00:17:11 »
Araba içinde sigara içmiyorsanız hava dolaşımını içerde yapmak hem çabuk ısınmayı hem de daha fazla soğumanızı kolaylaştırır üstelik eski polen filtresi de problem olmaz

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 20 Ağustos 2008, 19:57:09 »
tesisatta sorun yok gibi arkadaslar.hatta kaputun icindeki hava giden demir buz gibi.sorun ondan midir bilmiyorum ama polen filtresinin eski oldugunu soylemisti usta.temizlettim ama degistirmem gerekecek sanirim?birde klima gazinin degisiminden sonra klimayi ilk calistirtigimiz gunlerde performans dusuklugu normal mi?yani belki de sorun yoktur

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 21 Ağustos 2008, 10:08:40 »
Yaklaşık bir buçuk ay önce ben de klimanın gazını değiştirdim. İlk günlerde çok randumanlı değildi. Ben de adamlar eksik falan mı bastı acaba gazı diye korktum. Hatta adama  gidip soracaktım. Ama bir kaç gün sonra düzeldi ve şimdi gayet iyi soğutuyor. İnşallah seninki de düzelir.

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 23 Ağustos 2008, 06:02:08 »
ozmo nun resimli anlatımı sayesinde kelebek boğazını temizledim. artık temizleme aşamasında (sökmeden temizlemiş olmama ragmen) nerelere yanlışlıkla hasar verdiysem, klima soğutmamaya başladı. snrm 1 veya 2. sayfadaki arkadaşın dediği gibi rölanti devresini bi sarstım :S 30 ytl lik temizleme için 300 ytl den olmakdan çok korkuyorum :S

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 23 Ağustos 2008, 07:41:54 »
şunu ilave edeyim kışın klima açınca yamurlu havalarda buharı anında yok ediyor vede kima gazını aktif etmş oluyor.ben yağmurdan yağmura klimamı açıyorum.

Çevrimdışı ahmethan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 24 Ağustos 2008, 11:47:37 »
Aslında kışın fan yeterli olduğundan klima genelde açılmıyor. Ama tabi ki açmak lazım. Aksi halde gaz miadını dolduruyor ve değiştirmen gerekiyor. Geçen kış klimayı hiç açmamıştım o yüzden yazın gazını değitirdim. Ama bu kış inş. en fazla bir hafta 10 günde bir klimayı çalıştıracam. Yağmurlu havalarda muhakkak açmak lazım. Hem buharı temizler hem de klima çalışmış olur.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 25 Ağustos 2008, 11:15:54 »
Aslında kışın fan yeterli olduğundan klima genelde açılmıyor. Ama tabi ki açmak lazım. Aksi halde gaz miadını dolduruyor ve değiştirmen gerekiyor. Geçen kış klimayı hiç açmamıştım o yüzden yazın gazını değitirdim. Ama bu kış inş. en fazla bir hafta 10 günde bir klimayı çalıştıracam. Yağmurlu havalarda muhakkak açmak lazım. Hem buharı temizler hem de klima çalışmış olur.

Klimayı kışın sıcak ayarda çalıştırınca klima kendisimi ısıtıyor yoksa normal kalorifer düzeni gibi motordaki  sıcak havayımı kullanıyor.Bazı arkadaşlar klima sadece soğutucu olarak görev yapar ısıtma yapmaz diyorlar.

Eğer ısıtma yapmıyorsa kışın sıcak ayarda çalıştırdığımızda gaz devi rdaimi yapmış oluyormu bu durumda.Yoksa 2-3 Dk soğuk ayardamı çalıştırmak gerekiyor gaz devir daimini sağlamak için.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 25 Ağustos 2008, 11:22:53 »
sıcaktada çalışır, sıcak kuru hava üfler.
zaten buğunun süratli çözülmeside bu kuru hava sayesinde olur

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 25 Ağustos 2008, 11:30:24 »
sıcaktada çalışır, sıcak kuru hava üfler.
zaten buğunun süratli çözülmeside bu kuru hava sayesinde olur

Kışın benim gözlemlediğim klimanın sıcak hava üfleme perfonmansı soğuk hava üflemesi  kadar kısa sürede etkili olmuyor.Zaten 3-4 Km gittikten sonra normal kalorifer düzeni ısıtmak için  yeterli oluyor.Eğer klima gaz devirdaimini kışın sıcak ayarda da yapıyorsa mesele yok.Kısa sürede sıcak üfleme yapmasada önemli değil zaten.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı çağdaşefe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 25 Şubat 2010, 19:15:17 »
benim klima ufleme deliklerinden sünger parçaları geliyor bu parçalar klima radyatörünü de etkiler mi bende klimadan memnun değilim de.gaz da bastırsam öyle.yeni arabalara bakıyorum buz gibi oluyolar bernimki olmuyo.klima radyötörü temizlenebilirmi