Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: klima soğutmuyor  (Okunma sayısı 42141 defa)

klima soğutmuyor
« : 26 Haziran 2008, 13:35:15 »
Arkadaşlar benim arabanın klimasına bir şey oldu. iki gün önce sorunsuz çalışıyor arabanın içini hemen soğutuyordu. Bu sabah uzun yola çıktım.Evde de yola çıkmadan önce giderken klimayı açar rahat rahat giderim diye düşünüyordum ama Adana'ya varana kadar 2 kilo verdim.Nedeni klimanın soğutmaması.Klimayı açıyorum hava geliyor ama dışardaki havanın aynısı içeri geliyor ya da çok az soğukluk veriyor o da yeterli olmuyor.Anlayacağınız berbat bir yolculuk yaptım. Üstüne bir de Adana sıcağı tuzu biberi oldu. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? 2 gün önce çalışan melet bugün niye çalışmaz?Yoksa bana servis yolu mu göründü?

Çevrimdışı Tholl-ga

• Sleeper MK4
Ynt: klima soğutmuyor
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2008, 13:42:24 »
gazını ve klima kayışını kontrol ettir

« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2008, 17:07:41 »
gazını ve klima kayışını kontrol ettir
Kayıştan olsaydı, direksiyonda ağırlaşırdı. Direksiyonun hidrolik pompasıda aynı kayıştan besleniyor. ama dediğin gibi gazdan olabilir. kaçak veya tıkanıklık gibi.

« Yanıtla #3 : 26 Haziran 2008, 17:32:05 »
Eğer sorun gazdan kaynaklanıyorsa tamiri nasıl yapılıyor, fazla tuzlu olur mu?

« Yanıtla #4 : 26 Haziran 2008, 18:07:57 »
Eğer sorun gazdan kaynaklanıyorsa tamiri nasıl yapılıyor, fazla tuzlu olur mu?
İstanbulda olsaydı senin benim kayınbiradere gönderirdim. ucuza yaptırırdın ama adana da nasıldır fiyatlar bilmiyorum. kampanya yapıyordu 30 ytl'ye gaz basıyordu.

« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2008, 20:10:25 »
o zaman servise gitmekten başka çare yok. gazına biz bakamayız ve dolduramayız. en iyisi yarın ben bir servise gideyim. bakalım ne diyecekler.yoksa adanada sıcaktan kavrulacam.sağolun verdiğiniz bilgiler icin.

Çevrimdışı rye

« Yanıtla #6 : 27 Haziran 2008, 02:43:44 »
kesinlikle gazı değiştirmen gerekiyor, kışın uzun süre kullanmazsanız yada uzun süre gaz bastırmadıysanız gaz ölür.sebebi ise gazın dibe çöküp ağırlaşması sirkule olmaması. gazı değiştirin sorun çözülür. 

« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2008, 17:42:51 »
arkadaşlar bugün klima gazını değiştirttim. gaz değişimine 80 ytl dediler ama bir tanıdık vesilesiyle 50 ytlye hallettim.şimdilik soğutuyor bakalım. inşallah ilerde yine aynı sorun olmaz. bundan sonra en az haftada bir çalıştıracam klimayı. herhalde kışın hiç çalıştırmadım ondan bu sorun oldu. sağolun verdiğiniz bilgiler için.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2008, 17:44:55 Gönderen: ahmethan »

« Yanıtla #8 : 27 Haziran 2008, 23:33:17 »
vallahi abicim bende adana ceyhanda gazını bastırdım, filtrelerini tesisatını komple elden geçirdi, birde bi tane muşur varmış o arızalıymış belki senin o muşur arızalı olabir, ben 60 ytl ye yaptırdım, şuan mükemmel derecede iyi çalışıyor

« Yanıtla #9 : 28 Haziran 2008, 10:57:15 »
kardeş adam ilk önce gaz kaçağı olup olmadığını kontrol etti. kaçak yok dedi. sonra içerdeki gazı boşalttı yeni gaz bastı.şimdilik soğutuyor. ama sanki soğutma biraz yavaş oluyor gibi geldi bana. acaba daha ilk gün olduğu için mi? yoksa parayı az verdim diye adam gazı az mı bastı? yoksa bana mı öyle geliyor anlamadım. neyse biraz kullanayım memnun kalmazsam tekrar gider sorarım yaptırdığım yere.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
« Yanıtla #10 : 28 Haziran 2008, 11:04:13 »
Rölanti sensörüne baktır. Alakasız gibi gelebilir ama aynı şey benim de başıma geldi... Klima soğutmuyodu gaz bastırdım, yine soğutmadı... Rölanti sensörüyle ilgili bir arıza varmış, ondan dolayı beyin klima devreye girdiği zaman devreden çıkarıyomuş. klimayı açınca fazladan yakıt ve hava emişi yapan bi modül var onu kontrol ettir. Bana yaklaşık 300 lira masraf çıktı, Allahtan araba eski de parçası biraz ucuz benimkinin :)

« Yanıtla #11 : 28 Haziran 2008, 12:39:24 »
klimayı açtığım zaman rölanti otomatik olarak artıyor zaten.o yüzden bu parçada sorun olduğunu sanmıyorum.inşallah öyle bir şey yoktur ama dediğin gibi göstermekte fayda var.

« Yanıtla #12 : 28 Haziran 2008, 14:48:31 »
abi Golf 3 kliması taktır,ben klimayı açınca donuyoruz millet ısınmak için camı açıyor ;D

« Yanıtla #13 : 28 Haziran 2008, 15:05:35 »
klima radyottoru delinmis olabilir....