Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: klima sogutmuyor  (Okunma sayısı 3997 defa)

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
klima sogutmuyor
« : 01 Temmuz 2014, 19:41:48 »
arabamın kliması gecen yaz calışmamaya başlamıştı yani bozulmuştu gecen gün gaz bastırdım kaçak 1 yer bulundu tamir edildi ama çalışmadı sonra usta bir yerlerden kablo felan cekti şuna calışıyor sıkıntı yok ama sogutmuyor daha önce kliması sogutmayan arkadaşlar nasıl cözdüklerini anlatırlarsa sevinirim

Ynt: klima sogutmuyor
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2014, 22:58:45 »
sistemde klima gazı var mı?belki uçmuş gitmiştir.kaçak olması durumunda 5 saatte uçması başıma geldi.

kompressörün sesi geliyor mu?yani klimayı çalıştırdın ama klima aslında çalışıyor mu?

klima soğuk üflüyor ama çok mu cansız üflüyor? polen filtresi tıkanıksa oluyor bu sorun da.

klima petekleri çok kirlidir. temizleniyor.

kompresör hiç çalışmıyorsa kompresör arızalıdır ya da basınç sensörü işlevini yitirmiştir.

gibi  örnekler çoğaltılabilir. iyi bir elektrikçi baksa daha iyi

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2014, 00:22:16 »
daha yeni bakımdan cıktı kompurosörün rulmanı kayışı felan ufluyor ama ılık ufluyor direk bana klimanın radyayörü değiş dedi

« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2014, 01:43:45 »
neye binaen değiş dediğini de söyledi mi? kaçak olmadığı ya da tıkanmadığı sürece niye değişesin?

hoş 2sinin de çözümü var, en azından burada naci ustada

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2014, 02:57:34 »
kaçak yok kaçak 1 tane vardı onu halletti ama sogutmuyorsa radyatör tıkanmıştır degişcek dedi tıkanılık nasıl açılır bilginiz varmı

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #5 : 02 Temmuz 2014, 12:49:38 »
gaz olduğundan eminseniz, klima filtresi tıkanmıştır bu filtre alüminyum tüp  şeklindedir ve değişmekten başka şansınız yoktur ben 2 sene önce 100 tl ye değiştirmiştim aynı şekilde ılık üflemekteydi, bence buna baktırın.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2014, 15:32:39 »
gaz olduğundan eminseniz, klima filtresi tıkanmıştır bu filtre alüminyum tüp  şeklindedir ve değişmekten başka şansınız yoktur ben 2 sene önce 100 tl ye değiştirmiştim aynı şekilde ılık üflemekteydi, bence buna baktırın.
bilgi için teşekkürler ben buna bir bakayım