Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: klima sapıttı  (Okunma sayısı 9008 defa)

Çevrimdışı murat_2242

• bir gün herkez pololu olacak..
klima sapıttı
« : 11 Eylül 2011, 17:15:51 »
mrb arkadaşlar.2 gündür yaşıyorum kilmayı açıyorum devreye giriyo hissediyorum ama soğutmuyo sıcak üfürüyo klima gazının bittiğinden şüpelendim ama 30 dakka sonra düzeldi.bügün yine açtım ama aynı şeyi yeniden yaşadım.sizce ne olabilir.98 6n.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
Ynt: klima sapıttı
« Yanıtla #1 : 11 Eylül 2011, 17:21:02 »
Klima gazı değilse polen filtresini değiştir.
Mk3 gti

Çevrimdışı murat_2242

« Yanıtla #2 : 11 Eylül 2011, 21:22:09 »
Olabilir 8bin km önce değişmişti.ama araç on yıldır bende ilk defa böle bişeyle karşılaştım.

« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2011, 11:43:03 »
Polen filtresiyle alakalı olamaz çünkü soğutma ile ilgili parça değil sadece filtre adından da anlaşılıyor. Devreye girip girmedfiğini nereden anlıyorsun ?Klimanı aç sonra  Kaputu aç ve triger kayışının oraya bak klima motoru çalışıyormu . Eğer şalışmıyorsa fişi var orada çıkmışmı kontrol et. Devreye giriyor yinede soğutmuyorsa gaza baktır.

Çevrimdışı murat_2242

« Yanıtla #4 : 16 Eylül 2011, 23:41:57 »
aracın çekişinden ve sesinden anlaşılıyor.ama dediğin gibi fiş olabilir aklıma gelmemişti çünkü arada gidip geliyo gazı bitmiş olsa hiç soğutmazdı.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #5 : 19 Eylül 2011, 15:18:03 »
eğer devreye giriyorda soğutmuyorsa klima filtresi tıkanmıştır artık değişmesi gerekir değiştirdikten sonra sorun kalkacaktır bendede oldu şuan buzzz gibi iyi sürüşler
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı murat_2242

« Yanıtla #6 : 19 Eylül 2011, 20:08:12 »
Bugün iyice sapıttı hava üfleyen yerden parça parça siyah sünger çıkmaya başladı.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2011, 18:37:07 »
süngerleri takma kafana ben oraları komple söküp temizleyip taktım orada açıp kapatmanı sağlayan bir klepe var onun etrafında süngerler var yalıtım için sanırı geçmiş zaman hatırlıyamıyorum ama sıcak soğuk derken parca parça kopuyor onlar ben komple temizledim artık yok. zaten klimaylada alakası yok sen dediğim klima filtresini sor bence sorunun düzelir.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı murat_2242

« Yanıtla #8 : 20 Eylül 2011, 23:05:50 »
eyvallah kardeşim en kısa zamanda baktıracm

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2011, 17:20:49 »
Polen filtresiyle alakalı olamaz çünkü soğutma ile ilgili parça değil sadece filtre adından da anlaşılıyor. Devreye girip girmedfiğini nereden anlıyorsun ?Klimanı aç sonra  Kaputu aç ve triger kayışının oraya bak klima motoru çalışıyormu . Eğer şalışmıyorsa fişi var orada çıkmışmı kontrol et. Devreye giriyor yinede soğutmuyorsa gaza baktır.  Polen filtren tıkandımı o zaman görürsün alakalımı neyse gaz varsa ve soğutmuyorsa filtre,klima motorunun devreye girdiğini kaputu açmadan anlarsın klima düğmesine bastın mı şak diye motordan ses gelir ve devir saatindende belli olur.
Mk3 gti

« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2011, 22:16:25 »
Polen filtren tıkandımı o zaman görürsün alakalımı neyse gaz varsa ve soğutmuyorsa filtre,klima motorunun devreye girdiğini kaputu açmadan anlarsın klima düğmesine bastın mı şak diye motordan ses gelir ve devir saatindende belli olur.

erdem2179   Klimanın devreye girip girmediği eğer arkadaşımız bilseydi zaten burada sormazdı yönlendirme amaçlı görerek nerede ne çalışıyor gibisinden anlatıyoruz kardeşimize bir.  ikincisi polen filtresi ne kadar kirlenirse kirlensin hava alamayacak kadar klimayı engellemez he bazı durumları vardır o ayrı çıkar bir iki silkele sen koy yerine yine dene bu arada bak içine motor var orda onuda kontrol et içeri bişey girmişmi . O zaman anlarsın esas sorunu ...

« Yanıtla #11 : 28 Eylül 2011, 09:53:24 »
Yağadığım tecrübeye dayanarak, aracım camları klimayı açmasam bile buhar yapıyodu ve klima düzgün çalışmıyodu (opel-astra), usta olan arkadaş ilk baktığı yer filtreydi, ve filtre değişik bi filtre ve tam yerine oturmamıştı, yeni filtreyi takınca butun sorunlar ortadan kalktı. Ha eger bunlar normalde sorun devam ederse klima kompresörunden şuphelenmeye başlayabilirsiniz maalesef...

« Yanıtla #12 : 01 Ekim 2011, 00:11:16 »
mrb arkadaşlar.2 gündür yaşıyorum kilmayı açıyorum devreye giriyo hissediyorum ama soğutmuyo sıcak üfürüyo klima gazının bittiğinden şüpelendim ama 30 dakka sonra düzeldi.bügün yine açtım ama aynı şeyi yeniden yaşadım.sizce ne olabilir.98 6n.
Selam arkadaşım.Benimde 6 n 1.6 otm.Aracım.Aldığımda senin anlattığın gibi açıyorum klimayı hiç soğutmuyor normal hava geliyordu gazı yok diye düşündüm.Gaz doldutmaya gittiğimde makinaya bağladı uzun beklemeler sonucu klimanın soğutmadığı arkadaşların anlattığı gibi klima kompresörünün çalışmadığı anlaşıldı usta aracın kaputun içinde sağtarafta klima kompresörüne giden kabloyu buldu ve kablunun yanık olduğunu ve akım iletmediğini tespit etti kablo değişince işlem tamam oldu şimdi çok güzel soğutuyor.Aynı arıza gibi görünüyor kolay gelsin.

Çevrimdışı impossible448

• imkansız diye bir şey yok
« Yanıtla #13 : 18 Ekim 2011, 11:23:58 »
merhabalar bendede 98 1.6 polo sport aee var benimde yaz başında klimanın çalışmadığını fark ettim ve servise gittim lpg takılırken fişleri yanlış oturtmuşlar bi problem yok dedi yaptı gayette iyi çalışıyodu fakat geçenlerde açtım bi baktım devir saati 30000 35000 devirlere yükseliyo rolanti dalgalanıyo falan sonra kapattım acaba neden yapar bilgisi olan varmı
kendimi adaptasyonu kaçmış boğaz kelebeği gibi hissediyorum :S