Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Klasik sorun: yağmur kanallarının tıkanması  (Okunma sayısı 24678 defa)

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
Ynt: Klasik sorun: yağmur kanallarının tıkanması
« Yanıtla #14 : 18 Eylül 2007, 16:03:23 »
burada okuduktan sonra üşenmeyip söktüm plastik kısmı. ne göriyim. falım sakızının poşeti bile var  :D. sonra o yağmur kanalına elimi attım bir avuç çamur çıktı. oralardan kablo filan geçiyor onlara takılan pislik zamanla çamur olmuş. güzel temizleyip suyu boca ettim cirlop gibi oldu. uyaran arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

arkadaşlar kadın çorabı yakışmaz bize  :saygılar, benim önerim sineklik filan mı gersek boydan boya ???.

Dostum sende taktığın şeyin kadın çorabı olduğunu söylemezsin, filtre dersin filtre kuru yaprak filtresi   :D
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2010, 23:27:54 »
Arkadaşlar bu konu o kadar  basit değil,aracın solunda polen filtresi haznesi sağında ise elektronik beyin muhafazası var.eğer yaprak ve benzeri çöpleriden dolayı tıkanırsa,beyin kartı su alıyor ve 150 tl ile 500 tl ye kadar masraf doğuruyor,can sıkıntısıda cabası...
dikkat edin.....düzenli olarak kontrol edin drenaj deliklerini açın....

« Yanıtla #16 : 07 Mayıs 2014, 18:58:32 »
arkadaşlar aynı sorun bendede vardı hatta sağ paspasa yağmur günü su akıyordu. bugun bakalım dedım ne var ne yok diye polen filtresini söktüm kutusunu da sökecekken baktım ki vidasının birisi eksik bu sayede kutu tam kapanmadığından arasından kalorıfer motoruna oradanda paspasa su akıyordu neyse bende bunu bır sekılde giderdim monte ettim.
fakat benim soracağım soru şu yamur kanalları yani tahliye kanalına giden 2 küçük hortum var bende temizlerken birini cetim elime geldi resimdeki gibi acaba elimdemi kaldı ;D ;D ;D yoksa o şekildemi kalması gerekiyor.
bi zahmet yardım edin....
saygılar...

buda önceki hali

« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 19:10:25 Gönderen: hellfire39 »

« Yanıtla #17 : 07 Mayıs 2014, 19:02:00 »
arkadaş bu polo beni tamirci etti yakında ustalığa terfi eder motorada el atarım  :D  ;D
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 19:02:29 Gönderen: hellfire39 »

Çevrimdışı erdinho87

• Otomobil
    90' mk2 AirJetta..
« Yanıtla #18 : 07 Mayıs 2014, 19:20:04 »
kac yıllık konu hortlamıs  ;D ;D ;D
I <3  GermaN LooK

« Yanıtla #19 : 07 Mayıs 2014, 19:20:54 »
çözümün varmı erdinho

« Yanıtla #20 : 07 Mayıs 2014, 22:52:40 »
ve şuan sinyallerim çalışmıyor birde beynin altındaki pislikleri temizleyeyim derken beyni biraz oynattım
sinyaller bu yuzden yapabılırmı

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #21 : 07 Mayıs 2014, 23:09:08 »
elinizde kalan hortum arka cam sileceğinin suyunun hortumu olabilir arka cam yıkamaya basın su gitmiyorsa muhtemelen çıkan hortum ona aittir.
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2014, 23:10:03 Gönderen: KAAN60 »
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #22 : 07 Mayıs 2014, 23:15:10 »
onu kontrol ettim arka sılecekten su gelıyor ondende
peki bu sinyalleri anlamadım beyınle alakalı olabılırmı bırazcık oynattımda temızlerkene

Çevrimdışı erdinho87

• Otomobil
    90' mk2 AirJetta..
« Yanıtla #23 : 07 Mayıs 2014, 23:33:27 »
çözümün varmı erdinho
neden alındınız anlamadım
I <3  GermaN LooK

« Yanıtla #24 : 07 Mayıs 2014, 23:34:48 »
alınmadım kardeşim sadece polonun arızasına canım sıkıldı suan gergınım kırdıysam kusura bakma
hakkını hella et

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #25 : 07 Mayıs 2014, 23:45:12 »
onu kontrol ettim arka sılecekten su gelıyor ondende
peki bu sinyalleri anlamadım beyınle alakalı olabılırmı bırazcık oynattımda temızlerkene
bilemiyorum? bir elektrikciye kontrol ettirmeniz gerek bence... ancak resimlerden anladığım kadar ile beyin bölgesine kadar su gelmiş hatta beyin üzrinde bile bir miktar su var! siz bir an önce drenaj bölümlerinin iyice açıldığndan emin olun inşallah beyin oksitlenmemiştir.
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #26 : 07 Mayıs 2014, 23:49:43 »
inşallah  :(

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #27 : 07 Mayıs 2014, 23:50:08 »
bilemiyorum? bir elektrikciye kontrol ettirmeniz gerek bence... ancak resimlerden anladığım kadar ile beyin bölgesine kadar su gelmiş hatta beyin üzrinde bile bir miktar su var! siz bir an önce drenaj bölümlerinin iyice açıldığndan emin olun inşallah beyin oksitlenmemiştir.
Aynen ağzımdan almışsın lafı.Tahliye kanalları mutlak suretle temizlenmeli heryer su çamur olmuş ben bile ilk söktüğümde bu kadar yoktu.
Red Machine!!!