Gönderen Konu: Katalizör...  (Okunma sayısı 2328 defa)

Çevrimdışı 6N_24

• 1.4 16v 101 Hp
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 6N
Katalizör...
« : 29 Nisan 2014, 12:10:35 »
Arkadaşlar dün egsozdan değişik sesler geliyor diye baktırmaya egzoscu bi ustanın yanına uğradım eğildi altına dediki katalizör gitmiş değişmek icab eder değişmezsen eğer bi tıkarsa hararet yükselmeden sibopları yakarsın dedi bende geçen yıl yeni motor yaptırmıştım korktum işin aslı.maliyet ne olur dedim dediki orjinali 1700 lira civarı ama sana 200 liraya bi katalizör takacam işini görecek.tamam dedim 5 dakkaya geliyorum dedim geldim usta yok karşısında bi egzoscu gördüm götürdüm ona dediki katalizör sağlam sadece bağlantı yerleri gevşemiş kaynakla 10 dakkada halletti borcumuz 15 lira.Ustadan ustaya fark var Allah denk getire.
Hastasıyız...

Çevrimdışı Akif.79

• Profili Görüntüle
Ynt: Katalizör...
« Yanıtla #1 : 29 Nisan 2014, 12:21:31 »
sanayi esnafına kesinlikle güven olmuyor bi kaç ustaya danışmak en iyisi yazık para kolay kazanılmıyor..

Çevrimdışı 6N_24

• 1.4 16v 101 Hp
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 29 Nisan 2014, 12:25:01 »
sanayi esnafına kesinlikle güven olmuyor bi kaç ustaya danışmak en iyisi yazık para kolay kazanılmıyor..

Aynen öyle kardeşim adamın işi çıkıp gitmese 200 lirayı vermiştik
Hastasıyız...

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 29 Nisan 2014, 12:30:36 »
benim polom vardı onda katalizör de yoktu yerine susturucu gibi bişey takmışlar bir türlü egsoz muayenesinden geçemiyodum bi egsozcu arkadaşın tavsiyesiyle vilayetteki egosozcu ya  gittim. 200 e var 400 e var dedi baktım para yalan söylemiyor 400 lüğü takdırdım 2 yılda garantili dedi.1 sene falan kullandım ses gelmeye başladı egsozcuma gittim dedi takdırdığın yere git baksınlar değişmesi lazım dedi.telefonla arayıverdi saolsun tekrar vilayete gittim yenisiyle değiştiriverdiler sıkıntı olmadı bu garanti güzel bişey bence.yalnız şunu söylemek istiyorum malzemenin kalitesi nasılsa parasıda öyle.

Çevrimdışı 6N_24

• 1.4 16v 101 Hp
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2014, 13:07:38 »
benim polom vardı onda katalizör de yoktu yerine susturucu gibi bişey takmışlar bir türlü egsoz muayenesinden geçemiyodum bi egsozcu arkadaşın tavsiyesiyle vilayetteki egosozcu ya  gittim. 200 e var 400 e var dedi baktım para yalan söylemiyor 400 lüğü takdırdım 2 yılda garantili dedi.1 sene falan kullandım ses gelmeye başladı egsozcuma gittim dedi takdırdığın yere git baksınlar değişmesi lazım dedi.telefonla arayıverdi saolsun tekrar vilayete gittim yenisiyle değiştiriverdiler sıkıntı olmadı bu garanti güzel bişey bence.yalnız şunu söylemek istiyorum malzemenin kalitesi nasılsa parasıda öyle.

Normalde katalizör iptali yapıyorlar düz boru takıp geçiyolar ama buda hem yakıtta hemde ses olarak sıkıntı veriyor.Dediğin gibi kalite ve garanti önemli hele ki bizim arabalarda.
Hastasıyız...