Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: katalizör iptali ve eksoz sorunu  (Okunma sayısı 45017 defa)

Ynt: katalizör iptali ve eksoz sorunu
« Yanıtla #14 : 12 Temmuz 2010, 14:01:27 »
benim araçta kat iptali varmış, egzozcu bile anlamadı, iptal etmeye kalktı, abi senin katı zaten iptal etmişler yerine susturucu takmışlar dedi, tüv'den sorunsuz geçeceğime inanıyorum, işin piri bile anlamadıysa kat iptali olduğunu tüv'dekiler hiç anlamaz  >:D

« Yanıtla #15 : 12 Temmuz 2010, 14:32:21 »
10 yılı geçmiş araçlarda katalizör iptali muayenede sorun çıkarmıyor diye biliyorum.
Katalizör LPG kullanan araçlarda çok çabuk deforme oluyor.
Katalizör iptal ettiğinizde yokuşlarda gücün arttığını hissedersiniz.
Düz yolda hissedemezsiniz.
Arabanız güçlü ise uğraşın gücünü artırmak için.
Arabanızın gücü 100hp nin altında ise hiç uğraşmayın derim.
headers, kat iptali,dereceli egzantrik milleri beraberinde başka parçalarında değişmesi gereken uygulamalardır.

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #16 : 12 Temmuz 2010, 14:34:13 »
benim araçta kat iptali varmış, egzozcu bile anlamadı, iptal etmeye kalktı, abi senin katı zaten iptal etmişler yerine susturucu takmışlar dedi, tüv'den sorunsuz geçeceğime inanıyorum, işin piri bile anlamadıysa kat iptali olduğunu tüv'dekiler hiç anlamaz  >:D

inş inş inş
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #17 : 12 Temmuz 2010, 16:15:16 »
Kat iptali olan araçlar tüv'den sorunsuzca geçiyor,örnek isterseniz  ben çok rahat tek seferde geçtim.

« Yanıtla #18 : 25 Temmuz 2010, 23:23:43 »
konuyu hortlatıyım :) yeni nesil araçlarda kat iptali yapıp orta susturucu takılırsa arıza lambası yakıyormu şu avatarımda olandan?

« Yanıtla #19 : 26 Temmuz 2010, 00:39:42 »
eğer kat'ta sensör varsa yakar, en iyisi boşalttırmak

« Yanıtla #20 : 26 Temmuz 2010, 09:56:52 »
boşalttırınca da sensörün okuduğu değerler değiştiği için yine de yakmaz mı?ayrıca zırıltı artıyor performansa da bi katkısı olmaz diyorlar öyle mi peki? aslında en iyisi çevreye de zarar vermeden yenisini almak ama işte...

« Yanıtla #21 : 26 Temmuz 2010, 13:58:07 »
boşalttırınca da sensörün okuduğu değerler değiştiği için yine de yakmaz mı?ayrıca zırıltı artıyor performansa da bi katkısı olmaz diyorlar öyle mi peki? aslında en iyisi çevreye de zarar vermeden yenisini almak ama işte...

benim eski 2 aracımda da kat'ta sensör vardı ve arabaların ikisi de en ufak şeye bile motor ikaz ışığıyla beraber service yazısını yakıyordu, onlarda katı boşalttım ışık mışık yakmadılar, arabaların biri C3 diğeri C4'tü ki citroen'lerin ne kadar çabuk ve ne kadar basit şeylere arıza ışığı yaktığını anlatsam gülmekten ölürsünüz, misal kapı tam kapanmadı, siz ilerlediniz, araba otomatik kapı kilitlemeye çalışıyor ama açık olduğu için yapamıyor ya buna service ışığı yakardı, siz kapıyı kapatıp arabanın kendi kendine kilitlenmesini sağlasanız da sönmezdi, canı ne zaman isterse o zaman sönerdi, park ampülü yerine led takınca da aynı durumu yaşadım, şaka gibi yani ama bu araçlarda katı boşaltmak herhangi bir soruna yol açmadı

« Yanıtla #22 : 26 Temmuz 2010, 17:02:26 »
deniz seni bulmuşken sorayım dur daha  ;D performans artışı ve/veya alt devirlerde kuvvetsizlik, ve zırıltı oldu mu peki?

« Yanıtla #23 : 26 Temmuz 2010, 17:14:13 »
zırıltı olmadı, arabalar dizeldi zaten, performans artışı da çok öyle hissedilir derecede olmadı, gaz tepkisi biraz iyileşmişti. dizelde alt devir üst devir olmadığı için (kullanılabilir devir aralığı 2000-4500 devir) araba düşük devirde boğuluyo muydu bilemiyorum, zaten turbo 1750 devirde devreye giriyo iki araçta da. kat iptalinin tek artısı gaz tepkisinin iyileşmesi olmuştu.

« Yanıtla #24 : 26 Temmuz 2010, 17:16:22 »
ya şunu da ekleyeyim, benim şu an kullandığım Polo'nun da katını boşaltmışlar sanırım, en son gittiğim egzozcu öyle dedi, egzozda olması gerekenin dışında en ufak bir ses, zırıltı yok

« Yanıtla #25 : 26 Temmuz 2010, 17:17:29 »
sağolasın deniz, ben bi sanayiye ugrayım bu aralar  :tamamdir

« Yanıtla #26 : 26 Temmuz 2010, 17:20:35 »
rica ederim alper :tamamdir

« Yanıtla #27 : 26 Temmuz 2010, 22:44:48 »
Katalizatör kullanımı bizde tam yasal olmadıı için ölçüm katalizatörsüz atık üzerinde yapılır... Yanı kat. mecburiyeti ülkemizde yoktur yoktur.

geçmiyo arkadaşlar bizzat yaşadım , emin olun geçmiyor  :saygılar