Gönderen Konu: 98 cls bu kadar yakar mı  (Okunma sayısı 9572 defa)

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
Ynt: 98 cls bu kadar yakar mı
« Yanıtla #14 : 09 Mayıs 2007, 13:31:19 »
arkadaşlar lütfen kullanmadığınız aparatlar vb konularda kullnmış insanlar gibi net yorumlar yapmayın konuyu hiç bilmeyen arkadaşlarımız yanılıyorlar ozaman...ben sene2004 sonun da aracımı aldım 2005 ocakta aldessa eki sistem tüp taktırdım..2-3 ay sonra patlamalardan dolayı dağıtıcıyı bozduk enjektörleri kuruttuk vb arabada teklemeler başladı...motorda yağ yakıyordu aldığımda bende kendi kendime dedimki zaten en azından sekman-sibob lastiği istiyor araba bunlara bağlı olarakta kol yatak...birde piston değişsem zaten al sana sıfır motor  :)kendi kendime sunu dedim bin kardeşim gazla bırak benzini suan yaptırsan zaten bir sürü paran gidecek bari bin patlayınca yaptırırsın....performansta çok ama çok az değşşiklik oldu resmi yazılarda bu eksikliğin 3 hp olduğu yazıyor...neyse ben daha 3 hafta öncesine kdr yani 2 yıla yakın sadece gazla bindim aracıma hiç ama hiç benzin girmedi motora yeri geldi 2006 model bir çok arabayıda tokatladım lastikte yaktım donutta yaptım yarışta yaptım..bu şekilde sürmeme rağmen tüple alakalı en ufak bi problem yaşamadım tüpten dolayıda motorumda herhangi bi farklılık olmadı aldığım gün nasıldıysa 3 hafta önce açıldığındada aynıydı ve motorun içini dişlilerini vb görseniz sıfırdan farksızdı ne kurum vardı ne aşınma ne başka bir şey...yeri geldi gazın tepesine binip 40-50 km yolda yaptım 6200 cevirerek en ufak bi sorun olmadı..tek fark 3 hafta evvel yapılan motorun parasını çıkarmış oldum yakıta az para ödeyerek...tankın patlama konusuna gelince antalyada olsam vdeoyu koyabilirdim fakat bu pc de yok...tanklar bilindiği üzwere %80 ini doldurduktan sonra valf daha fazla gaz almıyor içeriye bunun sebebide içerdeki başıncı genleşmeye vb karsı garantiye almak...yurt dışında bir tırın önüne simit tankı bağlıyorlar 60 mil hızla düz duvara çarpıyor ve tankı bırakın patlamayı en ufak bi yamulma yapmıyor...olaylar ve yaşanılanlar bu kdr netken her gecen gün benzine verilen fazla paralara açıyorum ben açıkcası...

Çevrimdışı blue_polo

• blue_polo
    • Profili Görüntüle
Ynt: 98 cls bu kadar yakar mı
« Yanıtla #15 : 12 Temmuz 2007, 16:22:15 »
valla bende Metin kardeşime katılıyorum tüp olayı banada ters benzinin litresi 20 ytl de olsa genede tüp takmam 
blue_polo