Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kapı otomotiğim bozuldu allah kimsenin başına vermesin...  (Okunma sayısı 6548 defa)

tatile gitmiştim döndüğümde kapılar açılmıyordu. Bende bu sabah götürdüm boch servisi me. 9 da girdim 14:30 da çıktım. bizim poloların kapıları hava ile çalışıyor. akvaryum gibi :) hava basan pompa da elktironik bir şeyler var o yanmış. 0 fiyatı 500 ytl  :o ve siparişle geliyormuş. hurdacılarda ise 300 aşağı değilmiş. neyseki ordaki elktrinokci çocuk yanan parçaları değiştirdide 100 lira ile bu işten yırttık. Ya kardeşim anlamıyorum bu arabaları bedevayada verseler parçadan anormal bi kazançları oluyor bu adamların ne sorsam piyasaya göre 2 kat fiyat çekiyorlar. Resmen düdüklüyorlar. Bir araba kendini ikiye katılıyor harcanan para olarak bence. Neyse başıma geldi anlattım sadece. Bu işin tamiri oluyor anlayacağınız gidipte bir sürü para vermeyin....!!!1

Ynt: kapı otomotiğim bozuldu allah kimsenin başına vermesin...
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2008, 21:44:42 »
Pompa devresinde olabilecek parçalar diyot, direnç, transistör, kondansatör, röle ya da en fazla bir entegredir ve bunların fiyatları tahminen 50 YKR den başlar en fazla da 20 YTL olur. Sistemin tamamı pahalı olduğu için üç kuruşluk parça takıp 100 YTL  almak da insafsızlık. Bu durumda belki ucuza kurtardık diye seviniyoruz ama yine de kazıklanıyoruz. Umarım canını sıkmamışımdır freedom  :-X

« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2008, 10:17:31 »
Kışın benim merkesi kilit motoru da bozulmuştu. Dirençlerden biri yanmış. Adıyaman'da görev yapıyorum ve orda bu direnci yapabilecek birini bulamadım. Adamın biri yaptım diye verdi gittim taktırdım yine olmadı. bunun üzerine ustayla bir çıkmacıya gittik. VW merkezi kilit motoru yokmuş mercedes varmış. Usta bu da alman malı bir takalım belki olur dedi. Parçayı aldık usta taktı ve şimdiye kadar sorunsuz çalışıyor. Sonuçta 40 ytl mercedes merkezi kilit motoruna 20 ytl de ustaya verdim 60 ytlye hallettim çok şükür.

Çevrimdışı OffLineR

• Otomobil
    2001 Range Rover & 2016 C180
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
« Yanıtla #3 : 21 Ağustos 2008, 12:11:32 »
Zaten araba sektöründe asıl para yan sanayi ve yedek parçadan kazanılır :)
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

« Yanıtla #4 : 21 Ağustos 2008, 18:55:24 »
Geçen sene o hava yapan motora 400 YTL verenlerdenim.Tabi o zaman bu forumdan haberim yoktu.Şimdi okudukça kafamı duvarlara vuruyorum.Tecrübe mutlaka sadece kendi başına gelenlerle olmamalı..

« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2008, 20:45:16 »
 98 polo kullanıyorum ve 2 ay önce benimde başıma geldi merkezi kilit motoru bozuldu 400 ytl küsür birşey istediler.Bende kapımı elle kapatırım dedim.150 ye buldum ama almadım.

« Yanıtla #6 : 25 Ağustos 2008, 20:01:02 »
benim kapı pompası biraz sesli çalışıyor. kapıları kilitledikten sonra da 1-2 sn. daha ötüyor. bişey yapmam lazımmı acaba ?

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #7 : 26 Ağustos 2008, 10:22:23 »
benim kapı pompası biraz sesli çalışıyor. kapıları kilitledikten sonra da 1-2 sn. daha ötüyor. bişey yapmam lazımmı acaba ?

Normal
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2008, 14:01:38 »
bu motorun içinde bir parça var ve bu parça borulardaki hava dolunca sıkışma yapıyor sıkışma yapıncada devreyi kesiyor. Ustalar bunu ayarlamak için bayağı uğraştı. + bir de benzin kapağında kaçak vardı hava kaçıyordu onuda halletiler. Serviste bir elektironikçi olması iyi bir şey. Ustalar ve elktironikçi beraber çalıştılar ve olayı çözdüler. Gerçi onlarda öğrendi benim arabanın üzerinden :d

« Yanıtla #9 : 07 Eylül 2008, 14:47:45 »
benim 98 polo 1,6 otomatik in merkezi kilt pompası bozuldu internette otostart ta buldum ama polo için uygunmu emin değilim.Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim .İlgilenen herkese şimdiden teşekkürler.Bulduğum sitenin adresi aşağıda

http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&urunid=5134Link

« Son Düzenleme: 07 Eylül 2008, 14:54:20 Gönderen: ozencx »

« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2008, 16:54:55 »
arkadaşım benim polodakine çok benziyor ama tepesindeki yuvarlak varmıydı hatırlamıyorum
sen bi bak seninkine bagajı açınca sağda siyah köpüğün içinde alet.

« Yanıtla #11 : 08 Eylül 2008, 23:29:14 »
alla aynı sorun benim eskisinde oldu 99 polomda oldu ama ufak bi arzaydı bende motor tam basmıyodu tek tek ben kitliyodum elle 60 ytlt halletmiştim ben ama

« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2008, 09:59:27 »
arkadaşlar belki okumuşsunuzdur bir zamanlar bende bu parça ile baya uğraştım.
ama tamircim bana şunu söylemişti. bu pompa olmadanda direk olarak merkezi sistem çalışırmış.
sadece bagaj kapağı ve benzin kapağı çalışmazmış.
birşeyleri düz bağlarım falan dedi ama pompayı en son çalıştırınca gerek kalmadı.
izmirdekilere tarif ederim yerini. ayrıca benim aracada passat pompası modifiye edilere k takılmıştı. bakalım ne kadar gidecek.