Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kapı fitili  (Okunma sayısı 14375 defa)

Çevrimdışı bozgun

• Otomobil
    99 polo 6n 1.6
kapı fitili
« : 19 Ekim 2014, 21:28:18 »
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar 99 polo mun kapı fitillerini değiştirmeyi düşünüyorum özellikle sağ kapının alt kısmı baya aşınık ve kapıyı kapatınca sert ses geliyor bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa (  bu fitillerin fiyatı nedir tek satılırmı nerden uygun fiyata bulabilirim ve taktığım fitiller sorun çıkarırmı ???? :tamamdir
White Angel

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: kapı fitili
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2014, 22:28:36 »
Ahmet daha önce bizim forumdan arkadaş 4 kapı için almıştı taktı çok memnun kaldı.konusu bile var Kapı Fitili diye. Ben sana ürünün linkini vereyim bizim araçlar için birebir.orjinal takım ararsan çok uçuk rakamlar istiyorlar bilesin.
http://www.gullasotomotiv.com.tr/og-067-kapi-fitili-pmu86

OG-067 bizim pololar için.
Red Machine!!!

Çevrimdışı bozgun

• Otomobil
    99 polo 6n 1.6
« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2014, 22:44:44 »
Teşekkürler semih ustam yarın arayayım bi görüşeyim olmazsa tekde getirtebilirim iyi oldu... boyu falan ayarlımı geliyor

« Son Düzenleme: 19 Ekim 2014, 22:47:22 Gönderen: bozgun »
White Angel

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #3 : 21 Ekim 2014, 12:08:10 »
biraz fazla gönderiyorlarmış her ihtimale karşı sen kesip ayarlarsın.
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2014, 21:06:21 »
Ahmet daha önce bizim forumdan arkadaş 4 kapı için almıştı taktı çok memnun kaldı.konusu bile var Kapı Fitili diye. Ben sana ürünün linkini vereyim bizim araçlar için birebir.orjinal takım ararsan çok uçuk rakamlar istiyorlar bilesin.
http://www.gullasotomotiv.com.tr/og-067-kapi-fitili-pmu86

OG-067 bizim pololar için.
semih bunu eski fitilin yerine mi takıyoruz yoksa kapı tarafına karşılık fıtılı olrakmı? ön kapı fitilinin üst taraflarına baktım ben sanki iç beyaz plastikle birleştirmişler gibi geldi bana nasıl sökülür acaba eskisi?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2014, 21:33:57 »
kapıdaki fitilin ucu tam dış kapı açma kolunun hizasındadır.birbirine yapışıktır uçları.birini açtır çek komple sökülür.sonra yenisini tak bu kadar.beyaz bakalite birleşik değil çok sıkı olduğundan öyle görünüyor.ben yazın söküp içlerine akvaryum hortumu geçirdim komple yağmurlu havalarda su girmesin diye hemde sıkı olsun diye.
Red Machine!!!

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2014, 22:53:02 »
kapıdaki fitilin ucu tam dış kapı açma kolunun hizasındadır.birbirine yapışıktır uçları.birini açtır çek komple sökülür.sonra yenisini tak bu kadar.beyaz bakalite birleşik değil çok sıkı olduğundan öyle görünüyor.ben yazın söküp içlerine akvaryum hortumu geçirdim komple yağmurlu havalarda su girmesin diye hemde sıkı olsun diye.
fitilleri sökerek mi yaptın hortum işini? helal sana, geri takarken bir sıkıntı olmuyor dimi?
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #7 : 23 Ekim 2014, 23:20:47 »
hayır olmuyor söktüm fitilleri zaten ortaları boş aldım 15 metre tüm kapı fitillerine yağladım soktum.fitiller zaten kalıp şeklinde düz değil kapı kıvrımlarına göre yapılmış sökmesi de kolay takması da.yalnız takarken fitiller yerine oturması için biraz avuç içiyle vurup dibine kadar oturtmak lazım.
Red Machine!!!

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #8 : 23 Ekim 2014, 23:58:01 »
hayır olmuyor söktüm fitilleri zaten ortaları boş aldım 15 metre tüm kapı fitillerine yağladım soktum.fitiller zaten kalıp şeklinde düz değil kapı kıvrımlarına göre yapılmış sökmesi de kolay takması da.yalnız takarken fitiller yerine oturması için biraz avuç içiyle vurup dibine kadar oturtmak lazım.

Semih abi ben kapı fitillerini söktüğümde daha önceden, fitili yerinde tutması için, ince bir kat beyaz silikon benzeri bir madde vardı. Sen de aynı durumla karşılaştın mı ? Bu madde ne olabilir ? Tekrar sürüp öyle kalmasını istiyorum.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #9 : 24 Ekim 2014, 00:18:14 »
yüksek ihtimal koruyucu yağ gibi bir şey paslanmayı önlemek için. Bende de vardı ama kurumuştu silkeleyip wd-40 sıkınca bezle komple temizledim fitilleri açtırdım kurumaya bıraktım..
   Sonra fitilleri söktüğümde kaporta aksamına yer yer paslanma vardı önce zımparaladım sonra wd-40 sıktım kuruduktan sonra çelik macun çekip 1 saat kurumaya bıraktım sonra zımparaladım. orj.derinliğine getirdim.   Elimde astar,aracın orj.boyası ve parlak vernik vardı.Birer kat vurdum sırayla en son kuruyunca verniklerini sıktım spreyle kurumaya bıraktım.Sabah başladım akşam boyası bitmiş az kurumuş oldu.kapattım kapıları ertesi gün de fitilleri takmadan önce 1 kez daha wd-40 sonra da würth silikon sprey sıktım içlerine ve kaportaya da wd-40 sıktım montajladım. Fitilleri takmadan da içlerine akvaryum hortumu yerleştirdim. Şimdi kafam rahat daha paslanma derdi yağmur içeri alma derdi yok.
« Son Düzenleme: 24 Ekim 2014, 00:23:16 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #10 : 24 Ekim 2014, 18:37:40 »
Eline sağlık abi, yine örnek olacak bir uygulama olmuş. Bu arada yazın arabayla gelme planım var, benim arabaya da bir el atarız :)

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #11 : 24 Ekim 2014, 19:27:16 »
eyvallah semih, onada bi el atacam.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #12 : 24 Ekim 2014, 19:30:16 »
Semih abi ben kapı fitillerini söktüğümde daha önceden, fitili yerinde tutması için, ince bir kat beyaz silikon benzeri bir madde vardı. Sen de aynı durumla karşılaştın mı ? Bu madde ne olabilir ? Tekrar sürüp öyle kalmasını istiyorum.
bendede var o emre, ön kapı fitilini ucundan biraz söktüm öyle beyaz silikon benzeri bir madde sünüyor peşinden semihin dediği gibi hem koruyucu hem yapışma amaçlı bişey sanırım, fitilleri yapıp takarken ben beyaz silikon yapacam bunun yerine sende yapabilirsin yada şeffaf? ben araç rengine uygu diye beyaz seçeceğim.
_-OĞLUM ve POLOM-_

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
« Yanıtla #13 : 24 Ekim 2014, 20:28:31 »
Aynen benim de aklımda belirli yerlere çok inceden silikonla geçip sabitlemek  var ama önce Semih abinin yaptığı gibi fitillerin içine akvaryum veya serum hortumu geçireceğim.