Gönderen Konu: kalorifer  (Okunma sayısı 13056 defa)

Çevrimdışı cengiz60

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf VI
Ynt: kalorifer
« Yanıtla #14 : 06 Ocak 2015, 09:11:13 »
:))) teş. bu iş yaza kalır...

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #15 : 06 Ocak 2015, 17:47:43 »
Su eksilmiyorsa petek tıkalıdır. Arabanın antifirizini komple boşaltın içine lavabo açıcı ile birlikte sıcak su koyun kaloriferide sıcağa ayarlayıp sonuna kadar açın kurtarırsa ne alaka 300-400 tl den kurtarırsınız hem komple sistemide temizlersiniz. He daha profesyönel olarak aşağıdaki ürünüde kullabilirsiniz. Sonra suyu boşaltın ölük ölük pislik akacak.

- RADYATÖR AÇICI - TEMİZLEYİCİ -
- ARAÇ SOĞUTMA SİSTEMİNDE PAS, KİREÇ, ÇAMUR GİBİ TIKANIKLIKLARI AÇAR. SOĞUTMA SİSTEMİNİ TAMAMEN TEMİZLER.

- KULLANIM TALİMATI -
 - KULLANMADAN ÖNCE KUTUYU İYİCE ÇALKALAYIN. SOĞUTMA SUYU SİSTEMİNDE ANTİFİRİZ VAR İSE BOŞALTIN. NORMAL SU İLE RADYATÖR DELİK AÇICIYI ARACA DOLDURDUKTAN VE SİSTEM HAVASINI ALDIKTAN SONRA 10 DAKİKA KALORİFER SİSTEMİ AÇIK OLARAK ROLANTİDE ÇALIŞTIRIN VE SOĞUTMA SİSTEMİNDEKİ SUYU BOŞALTIN. ARACIN SOĞUTMA SİSTEMİNİ TEKRAR SU İLE DOLDURUP HAVASINI ALDIKTAN DONRA 10 DAKİKA DAHA KALORİFER SİSTEMİ AÇIK OLARAK ÇALIŞTIRIP SOĞUTMA SİSTEMİNİ BOŞALTIN. ARACA ÖNERİLEN ANTİFİRİZİ DOLDURUN.
- NOT -
 - BİR ŞİŞE 12 LİTRE RADYATÖR SUYU İÇİN YETERLİDİR. ARAÇTAN ÇIKAN ANTİFİRİZİN TEKRAR KULLANILMASI ÖNERİLMEZ.
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2015, 17:48:48 Gönderen: speedystop »
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #16 : 06 Ocak 2015, 17:54:28 »
Hee unutmadan %50 sirke %50 saf su karıştırıp 3-5 gün gezin ama kalorifer her daim sıcakta açık kalsın. Buda eski koca karı çözümlerindendir  :tamamdir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı dirgin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 06 Ocak 2015, 18:31:12 »
Sirke her hastalığın ilacıdır. Sirke candır can  :tamamdir

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 07 Ocak 2015, 03:22:58 »
abilerim ben geçen hafta termostatı değiştirmek zorunda kaldım. (marş motorunu yaptırırken dış kapağı kırıldı ve komple değişti) benim sorunum hala devam ediyor. hararet 90 ama içerisi -35 :) geriye kalan tek bir ihtimal var kalorifer peteği (tahminlerimce) şimdi bu kalorifer peteğini değiştirmek yerine bunun içine bi ilaç falan sıkılıyomuş.
-bu işlemi biz yapabilirmiyiz?
-maliyeti ne olur?
-bu temizlik olayından sonra antifiriz deniliyor. motordaki su komple boşaltılıyormu?
-birde bilginiz varsa eğer petek fiyatları ne kadar?
şimdiden teşekkür ederim artık işe giderken titremek istemiyorum :)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #19 : 07 Ocak 2015, 11:07:14 »
-Sen de yapabilirsin ama doğru ürünü ve doğru yöntemi bilmen lazım.tavsiyem git bi sağlam radyatörcüye özel ilacını sıksınlar sonrasına bakarsın.Ancak petekte sağlam kaçak varsa ya da başka biyerde(hortum,radyatör,devirdaim pompası) daha da çoğalacak bu iş sürpriz.Kattıkları ilaç çözünmeye sebep oluyor yani inceltiyor haliyle küçük kaçaklar maximuma çıkıyor.
-Maliyeti fazla değil ama kaçak olursa yine sürpriz.
-Antfirizi en son yani tüm kaçaklar temizlik bakım işleri bitince dolduracaksın yoksa o da ziyan olur kafan rahat olmaz.
-Petek fiyatları kaliteye göre 85-200 TL. kadar var.
Torpido söküm ve petek değişim işlemleri 300-450 arası değişiyor yere mekana ustaya göre işçilik olarak +petek ücreti de var.
Ya da en iyisi hiç uğraşma kışı atlat.radyatör tıkayıcı ürünler var kalitelisinden al suya ekle delikler tıkansın sonra antfirizi de ekle kışı geçir.Yaza petek kaçak ne varsa girişirsin.havalar soğuk sökme takma işlerini kendin yapmak ta gelmez içinde bu karda kışta.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2015, 11:08:38 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı ugurtelefon

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 1,6 HB
« Yanıtla #20 : 07 Ocak 2015, 11:43:51 »
abilerim ben geçen hafta termostatı değiştirmek zorunda kaldım.

Kaloriferin ısıtmama sorunu daha önceden var mıydı?  yoksa termostat değiştikten sonra mı oldu??
Eğer sonradan olduysa, termostat kapağı üzerinde boru bağlantıları yanlış yapılmıştır.

Önceden de vardıysa yapacak bir şey yok, ya iyi bir ustaya baktıracaksın, ya da yapabiliyorsan kendin söküp tamir edeceksin.

Ama kesin olan şu ki; Peteği sökmek için ön tarafta ne varsa sökülecek, tekrar montaj yapılrken model eski olduğu için birçok tırnak kırılacak ya da aşınacak. Düzgün işçilik yapılmazsa sürüş esnasında bir sürü tıkırtı gıcırtı sesine kendini hazırla :-\

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 07 Ocak 2015, 13:09:11 »
Cok tesekkur ederim en iyisi birazdan gideyim tombiş ustaya kadar kendisi radyatorcu kendimi bildim bileli orda ama hic isim dusmemisti ona :) polo sayesinde onunlada tanisicaz :)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #22 : 09 Ocak 2015, 01:40:52 »
Kışın plastik aksam ve tırnaklar çok sertleşmiştir sökülmesini tavsiye etmem.

Antifriz olarak doldurmadan önce, saf su ile %50 oranında seyrelttiğiniz, G13 antifriz kullanmanızı tavsiye ederim. Güncel ürünler arasında en uzun ömürlü ve en yüksek korumayı sağlayacak ürün budur.

6 yıldan yaşlı araçlarda G13 antifriz bile kullanılsa 3-4 yıl arayla tüm soğutma sistemi suyunun yenilenmesi gereklidir.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 09 Ocak 2015, 02:51:54 »
antifrizi koydum zaten suanda -25 gosteriyoama kalorıfer bıraz bıraz ısıtmaya basladı gıbı onceden ck soguk oluyodu

Çevrimdışı mmtcn

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Ocak 2015, 02:52:31 »
bu arada petek açtırmanın fiyatı 75 tl imiş tombiş ustada :D

Çevrimdışı taz061

•  
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N
« Yanıtla #25 : 19 Ocak 2015, 19:42:15 »
bizde 3 polo var hafta da bir su eklemesi yapıyoruz, fakat kaçak görünmediği halde eksiliyo.. benim araçta ise aşırı buğulanma var atamıyorum bir türlü klimanın gazı bitik kullanamıyorum.. diğer poloda ise ısıtma sıkıntısı var :) peteklere ulaşmak zor bulaşmak istemiyoruz belki sıvı açıcılar işe yarayabilir kafama tek takılan buğulanmayı nasıl engellerim gerisi tırıvırı  :D ;D ::)

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #26 : 19 Ocak 2015, 21:35:52 »
kalorifer peteğinde ya da borularında kaçak var çıkan yağlı su buharı kalorifer açıldığında direk alıp içeriye veriyor ön camın yağlı buğulu pis olmasının sebebi bu,bir müddet sonra içeriye ızgaralardan hafif duman pis kokularda gelmeye başlar tecrübeyle sabit...
Red Machine!!!