Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalorifer  (Okunma sayısı 13026 defa)

kalorifer
« : 14 Ekim 2014, 02:25:28 »
merhabalar benim poloda hararet 90 oldugunda kaloriferden ılık hava gelıyo tam sogutmuyo uflemesinde sıkıntı yok ama sıcaklıkta problem var neden kaynaklanıyo olabılır??

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Ynt: kalorifer
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2014, 12:51:01 »
Mehmet kötü koku,ön camda yağlı buğu,su eksiltme şikayetlerinde var mı?eğer öyleyse kalorifer peteğin deliktir.Ayrıca devirdaim pompanda da kaçak olabilir.Su yeterli ısıya ulaştığında kalorifer peteğinde bulunan sıcak suyun buharı, kaçak olmadığı sürece fan motorunun yardımıyla havalandırma borularından içeriye verilir.Mevcut ısı korunmuyorsa kaçak vardır.Tabi bütün bunları konu bahsi problemlere dayanarak söylüyorum.Tavsiyem en kısa zamanda kalorifer peteklerinizi su devirdaim pompanızı ve kalorifer sisteminizi gözden geçirmeniz.malum araçlar eski.benim kalorifer peteğim, tesisat borularım,devirdaim pompası ve fan motoru acınacak haldeydi hepsini yeniledim temizledim.
Red Machine!!!

« Yanıtla #2 : 15 Ekim 2014, 02:29:00 »
Mehmet kötü koku,ön camda yağlı buğu,su eksiltme şikayetlerinde var mı?eğer öyleyse kalorifer peteğin deliktir.Ayrıca devirdaim pompanda da kaçak olabilir.Su yeterli ısıya ulaştığında kalorifer peteğinde bulunan sıcak suyun buharı, kaçak olmadığı sürece fan motorunun yardımıyla havalandırma borularından içeriye verilir.Mevcut ısı korunmuyorsa kaçak vardır.Tabi bütün bunları konu bahsi problemlere dayanarak söylüyorum.Tavsiyem en kısa zamanda kalorifer peteklerinizi su devirdaim pompanızı ve kalorifer sisteminizi gözden geçirmeniz.malum araçlar eski.benim kalorifer peteğim, tesisat borularım,devirdaim pompası ve fan motoru acınacak haldeydi hepsini yeniledim temizledim.
abi içerde ne kötü koku var ne camda buğulanma nede su eksilkme. sadece sanki ılık üflüyo gibi geliyo bana hararet 90 a cıktıgında 10 dakika sonra bile aynı sıcaklıgı verır diye dusunuyorum mesela ilk 90 a cıktı eyvallah ılık ufleyebilir ama 10 15 dakıka sonra biraz daha ısınması gerekir diye tahmin ediyorum. termostat olabilirmi acaba diye düşündüm geçtiğimiz kış değiştirmiştim onu bilemedim valla nerde sıkıntı

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #3 : 15 Ekim 2014, 08:34:48 »
Büyük olasılık kalorifer peteği kısmen tıkalı, motor tarafındaki hortumları açıp, içeri su basarak temizletebilirsiniz...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #4 : 15 Ekim 2014, 11:32:15 »
Eğer su eksiltme ya da radyatörde veya su hortumlarında kaçak yok ise sana bir öneri sunayım.varsa yakınında sanayide radyatörcü uğra.sisteme ilaç benzeri bir şey ekliyorlar tıkanıklıkları açmak için bu tüp şikayetleri olanlar için çözüm.Ancak verdikleri malzeme temizleyici açıcı etkisi olduğundan etkili bir kimyasal eğer kaçak varsa bu çoğalacaktır.yoksa sıkıntı olmaz.bence bir dene.
Red Machine!!!

« Yanıtla #5 : 17 Ekim 2014, 02:58:09 »
kaçak olsa su eksiltirdi heralde 2 ayda bi çok az ilave yapıyorum ki o da normaldir diye düşünüyorum. radyatörcü var burda iyide işçiliği vardır diye tahmin ediyorum çünkü adını çok duydum müsait bi zamanda yanına uğramak lazım. bide polen filtresinden yapar mı acaba onuda değiştiriyim açmışken

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #6 : 17 Ekim 2014, 13:35:58 »
Polen filtresi dışarıdan alınan temiz havayı filtreler.pislik vs.gelmemesi için o da kirlendiğinde kötü koku yapar.her 5 binde değiştirmekte ara da bir de hava ile temizlemekte fayda var.zaten 10 liralık malzeme nedir ki
Red Machine!!!

« Yanıtla #7 : 17 Ekim 2014, 15:38:31 »
benim polomda pis koku vardı hakkından gelemedim.polen piltresinin ön tarafında yağ karter havalandırma hortumu var o parçalanmış çürümüş.ona uygun bi hortum buldum 15 tl ye zorlannaa uydurdum.ama koku gene gitmedi.bende arabayı sattım kurtuldum.ısıtma problemi yoktu bende.acaba anahtar tam açıp kapatmıyor olması klapeyi?
sıcak soğuk anahtarı peteğin önünü açar ve kapatır.bu sayede sıcak veya soğuk hava gelir.bu klapede sorun vardır diyede düşünülebilir.benim golfde daha önce tamirat görmüş ısıtma azdı.söktüm daha sağlam bi uydurma sistemle şuan fırın gibi oldu maşşallah.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #8 : 17 Ekim 2014, 20:34:43 »
olabilir sıcak soğuk açmada da sorun olabilir.arkadaş şikayetlerine göre yönelecektir.
Red Machine!!!

Çevrimdışı fatihfurkan

• Otomobil
    97 polo 6n
« Yanıtla #9 : 27 Kasım 2014, 21:28:45 »
selamunaleyküm arkadaslar sorununuzu okudum aynı dert bendede vardı   kısaca ozetleyım eger arabanda tup takılıysa buyuk ıhtımal bundan ne alaka dıyeceksın tupun beynıne gıden su tesısatını kalorifer petegınden alıyorlar su petek yerıne  beyınden  dolasıyor   yuksek devırde dene ısınıyosa sorunun budur  saygılarımla

« Yanıtla #10 : 27 Kasım 2014, 22:33:25 »
bence petek tıkalı kendin temizliceksen giriş çıkışları kırmamaya dikkat et 18 20 senelik mazeme çürüyo zamanla benim başıma geldi komple göğüsü indirdim  :D

« Yanıtla #11 : 28 Kasım 2014, 01:52:29 »
yuksek devirde ısınıyosa eger problemi nasıl çözücez?

Çevrimdışı cengiz60

• Otomobil
    golf VI
« Yanıtla #12 : 05 Ocak 2015, 14:20:27 »
arkadaşlar kalörifer peteğini nasıl sökeriz, göğüstenmi başlayacağız, yoksa sadece torpido kısmını sökmek yeterli olurmu, aynı sorun bende de var antifriz eksiltiyor, dışarılarda kaçak yok, kaçak az ama pembe antifrizde pahalı....
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2015, 14:21:27 Gönderen: cengiz60 »

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #13 : 05 Ocak 2015, 17:50:45 »
ön tarafta gördüğün ne varsa hepsi inecek.önce ızgaralardan başla sonra çerçeve,direksiyon kapaklar bakalitler aksesuarlar,alt parçalar kadran en son torpido ve borular sonra görürsün zaten. :)
Red Machine!!!