Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kalorifer peteği değişimi ve ön göğüs sökme işlemi hakkında  (Okunma sayısı 22657 defa)

Herkese merhabalar.

97 model polomun yüksek ihtimalle kalorifer peteğinde veya devirdaimda sıkıntı var bu konu ile alakalı olarak ön göğüs sökme işlemini yapan arkadaşım varsa yardımcı olabilirmi? Ön göğüs sökme ile alakalı olarak görsel varsa çok sevinirim.
Yardımlarınızı bekliyorum......

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
Sökmesi takması çok zor, iç süngerlerin de uydurulup yenilenmesi gerek, daha önce defalarca sökmüş usta 4 saat uğraştı 250 tl verdim, parça kırmadı vida artırmadı takdir ettim.

Bu konuyla alakalı konyada yardıma ihtiyacım var. Yaza kadar duracak olmazsa sonra bakacaz bi çaresine

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
Sorun sıcak üflememesi mi, az üflemesi mi, camlarda sıcağı açınca buğulanma oluyor mu?

Sorun hepsi malesef...Kaçak olan yerdeki su buharlaşarak içeriye giriyor bunuda gözle görebiliyorsun çok ısındığı zaman.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
Orjinal parça alıp tecrübeli ustaya takdırmak lazım, önce işinin ehli usta bulunmalı.

Çevrimdışı ilkeer

Öncelikle Merhabalar,

Arkadaşlar ben de hemen hemen 8 ay kadar 99 model polo hb kullanıcısıyım ve benim de aracımda kalorifer peteğinde kaçak var. Bugün 10000 bakımını yaptırdım ve kaçakla ilgili komple konsolu söktürmeden önce toz kullandı ustam kaçağın kesilip kesilmeyeceğini deneyelim kesilmediği taktirde petek değişimine gideriz dedi. Siz de biliyorsunuz ki petek değişimini elektrikçiler yapıyor. Araçlarımızın yaşı ve hassasiyetini göz önünde bulundurduğumuzda bu konuda araçlarımızı deneyimli ustalara emanet etmemiz gerekiyor. Şimdi sorum şu ; İstanbul'da ikamet ediyorum ve bu petek sorunum bu tozla çözülmez ise (gerçi çözülse bile ne kadar uzun soluklu bir çözüm olur bilemiyorum) bu konuda İstanbul'da tavsiye edebileceğiniz gerçekten işinin ehli bir usta var mıdır ?

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
05304680598 durmuş usta, işinin ehlidir, topkapı akınsal sanayide olması lazım, 6 ay önce yaptırdım, beş saat kadar uğraştı ve parça vida artırmadı şaşırdım, orjinal behr petek almanız lazım içinden yapışkan süngerleri de çıkıyor, yan sanayi takmaz zaten.

Çevrimdışı ilkeer

Yardımın için teşekkürler.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
Tamir yapıldı mı, yapıldıysa kaça çıktı.

Çevrimdışı ilkeer

Ynt: Kalorifer peteği değişimi ve ön göğüs sökme işlemi hakkında
« Yanıtla #10 : 09 Ağustos 2017, 12:52:06 »
Bakım yapıldığından bu yana su eksiltme yapmadı. Yinede ne olur ne olmaz diye araştırdığımda Behr marka kalorifer peteğini 100 tl ye buldum tabi usta işçilik için ne kadar ister bilmiyorum görüşmedim kendisiyle.