Gönderen Konu: Havalandırma ve klima sorunu..  (Okunma sayısı 3710 defa)

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
Havalandırma ve klima sorunu..
« : 21 Haziran 2012, 00:01:33 »
zun zamandır yaşadığım ve ustaların çözüm bulamadığı bir sorunumdan bahsedeyim. belki aranızda başına gelmiş olan vardır. bundan 3-4 sene önce havalandırma yönlendirme şeysi bozulmuştu. yani havayı ayaklara,camlara ya da yolculara yönlendiren zamazingodan bahsediyorum. kıslık lastiklerimi değiştirmek için bir lastikçiye gittiğimde fikir almak için lastikçiye danıştım. abi hiç sorun değil 2 dakikada hallederim dedi ve ön paneli söküp gerçekten düzeltti. filim ondan sonra koptu zaten. klima A/C tuşunun yanındaki hava sirkülasyon tuşu artık çalışmıyordu.lastikçi ne yaptıysa artık. panel ışıklandırmam da çok zayıflamıştı ve hatta bazı yerlerde hiç yanmıyordu. özel servislere ve erel yetkili servse rutin bakımlar için gitiğimde bu tuşun çalışmadığından bahsettim ama ustalar bunun tamir olamadığını, torpidoyu sökmek gerektiğini ve çok masraflı olduğunu söylediler. bu tuş önemi aslında. hem klimanın ekonomik çalışmasını sağlar hem de trafikte içeriye egzos dumanı girmesini engeller.haa bu arada diğer yönlendirme şeysi de hala bozuk. ustalar daha önce tellerle vs bişey yapıyorlardı düzeliyordu. artık onu da düzeltemiyorlar. Ahh lastikçi ne yaptıysan artık  :-[ bu tür sorun yaşayan var mı aranızda

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
Ynt: Havalandırma ve klima sorunu..
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2012, 02:36:45 »
dostum panelin içinde ışığı yansıtan şeffaf bir mika var muhtemelen o kırılmıştır kırılıncada ışığı yansıtmaz, bu arada paneli tekrar takarken diğer düğmeyi yani hava sirkülasyonununu içeri veren düğmeyide tam oturtamamış olabilir panelin içinde kumandaları ayarlayan teller var bisikletlerdeki fren telinin aynısı o tellerin kumanda etmesi için telin geçtiği dış kısmının iyi sabitlenmesi lazım eğer sabitleyemezsen düğme döner ama tel görevini yapmaz bendede olmuştu torpido sökülecek demişlerdi ama ben kendim hallettim ve altı aydan fazla kullandım sonrada sattım arabayı
RedMercury

Çevrimdışı serdarbay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2012, 16:52:50 »
Çok teşekkürler dostum. Elimden bu işler gelmediği için kendim yapma şansım yok. Bakaılm bostancı sanayiye hiç götürmemiştim aracımı. Bir de oralarda deneyeyim sansımı.Belki yapabilen çıkar.

Çevrimdışı orca

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2012, 17:34:46 »
tamam dostum izmit tarafına yolun düşüyorsa telefonumu veriyim olmazsa bu tarafa geldiğinde bakarız,,
RedMercury