Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalorifer ısıtmıyor acil yardım edin!  (Okunma sayısı 36905 defa)

kalorifer ısıtmıyor acil yardım edin!
« : 12 Aralık 2010, 16:02:45 »
arkadaşlar koloriferm çalışmıyor. düğmeyi kırmızıya alıp 4. kademede açıyorum. motor sıcaklığı 90 a çıkıyor ama fan yinede soğuk üflüyor. araç buz gibi ve ben bebek taşıyorum arabada bu gidişle çocuk hasta olacak acilen halletmem lazım havalarda soğudu iyice. ayrıca ön camın alt tarafında bulunan açıklıklardan hava gelmiyor. yani ön camın buğusunu alamıyorum. trafikte büyük sıkıntı oluyor. çok ama çok az hava geliyor. sizce nedendir? yardımlarınızı bekliyorum.
dedilerki gam giderir, çok bade içtim sensiz.

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
Ynt: kalorifer ısıtmıyor acil yardım edin!
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2010, 16:05:34 »
kalorifer anahtarınızın arkasındaki devreyi çeken teller vardır onlardan çıkan olmuş olabilir.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı relaxizmir

• LÜTFEN TÜRKÇE YAZIM KURALLARINA DİKKAT EDELİM.
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2010, 08:17:39 »
Bencede o devreyi çeken tellerde problem var.Aynı şeyi bende yaşadım problem tellerdeydi.Düzelttirdim şimdi çalışıyor...
BEN EZELDEN BERİDİR HÜR YAŞADIM,HÜR YAŞARIM.HANGİ ÇILGIN BANA ZİNCİR VURACAKMIŞ ŞAŞARIM !!!

« Yanıtla #3 : 16 Aralık 2010, 18:41:27 »
peki bu ön camın altındaki peteklerden neden yeteri kadar hava gelmiyordur acaba?

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2010, 22:47:17 »
Telin öçekmiyordur yani palleri oraya yönelendiremiyorudur. En kotü ihtimal süngeler var içlerinde parçalnyor tıkanış olabilir.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

« Yanıtla #5 : 19 Aralık 2010, 15:31:00 »
evet arkadaşlar dediğiniz gibi tellerle ilgili sorun. biraz uğraştım artık soğuk üflemiyor ılık üflüyor :D henüz söküp tam düzeltemedim ama ordan olduğu anlaşıldı. ama ön cam altındaki peteklerdeki sorun devam ediyor hala. bakalım artık. çok teşekkürler kardeşler :D

« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2011, 00:03:48 »
Bencede o devreyi çeken tellerde problem var.Aynı şeyi bende yaşadım problem tellerdeydi.Düzelttirdim şimdi çalışıyor...
selam benim aracımda kalorifer soğuktan sıcağa geçmiyor düğme dönüyor ama sıcağa geçmiyor telleri nasıl düzelttirdiniz bana torpidoyu sökmek gerekir dediler ve yaklaşık 200-250 tl gibi maliyet cıkardılar yardımcı olursanız sevinirim
RedMercury

« Yanıtla #7 : 24 Eylül 2011, 01:23:12 »
selam benim aracımda kalorifer soğuktan sıcağa geçmiyor düğme dönüyor ama sıcağa geçmiyor telleri nasıl düzelttirdiniz bana torpidoyu sökmek gerekir dediler ve yaklaşık 200-250 tl gibi maliyet cıkardılar yardımcı olursanız sevinirim

sn orca ben 8-9 yıl kocaelide yaşadım bilirim oraları biraz pahalıdır aynı sıkıtı benim başımda geldi ön göğüsü kalörifer radyatörünü değiştirmek için söktüler fakat sıcak soğuk ayarını ön göğüsü tekrar yerine taktıktan sonra direksiyonun alt kısmından elini içeri sokarak ayarladı eğer radyatörde sıkıntı yoksa ön kısmın sökülmesine gerek yok sökülmedende ayar yapılabiliyor.

« Yanıtla #8 : 24 Eylül 2011, 01:37:53 »
Telin öçekmiyordur yani palleri oraya yönelendiremiyorudur. En kotü ihtimal süngeler var içlerinde parçalnyor tıkanış olabilir.

benim arabanın 2 senedir temizleyemedik o içinden gelen süngerleri  :D nasıl kurtulcam bilemiyorum çilesinden
ısıtmama sorununu bende yaşamıştım kalorifer peteklerinden yapıyodu zahmetli göğüs komple sökülüyo değiştirmek için

« Yanıtla #9 : 24 Eylül 2011, 13:05:47 »
sn orca ben 8-9 yıl kocaelide yaşadım bilirim oraları biraz pahalıdır aynı sıkıtı benim başımda geldi ön göğüsü kalörifer radyatörünü değiştirmek için söktüler fakat sıcak soğuk ayarını ön göğüsü tekrar yerine taktıktan sonra direksiyonun alt kısmından elini içeri sokarak ayarladı eğer radyatörde sıkıntı yoksa ön kısmın sökülmesine gerek yok sökülmedende ayar yapılabiliyo

yani düğmeyi tamir etmek yerine direksiyonun altından elle çevirilebiliyor demek istedin heralde, doğru anlamışmıyım?
RedMercury

« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2011, 13:18:00 »
sn orca eğer sıkıntı düğmede ise ustasına bağlı adam ön taraftan düğmeyi takar alttan elini sokup ayar yapar,eğer sıkıntı küçük ise zaten radyatör ayar düğmelerinin üstündeki kapağı çıkardığınız zaman sistemin çok basit olduğunu göreceksiniz direk ön kısımdanda ayaryaparlar ama dediğim gibi radyatöründe sıkıntı yoksa kesinlikle ön göğüsü söktürme (oradaki ustaların anlayışı biraz farklı  :D)

« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2011, 21:26:25 »
sn orca eğer sıkıntı düğmede ise ustasına bağlı adam ön taraftan düğmeyi takar alttan elini sokup ayar yapar,eğer sıkıntı küçük ise zaten radyatör ayar düğmelerinin üstündeki kapağı çıkardığınız zaman sistemin çok basit olduğunu göreceksiniz direk ön kısımdanda ayaryaparlar ama dediğim gibi radyatöründe sıkıntı yoksa kesinlikle ön göğüsü söktürme (oradaki ustaların anlayışı biraz farklı  :D)
selam kalorifer sorunumun bu gün hallettim KARATAY adlı arkadaşım  ilgine tekrar teşekkür ederim , bu gün kalorifer düğmelerinin olduğuı paneli söktüm çok kolay bir şekilde,  tahmin edildiği gibi soğuktan sıcağa çeviren düğme telinin geçiş yaptığı dış kaplaması (bisikletlerin fren teli gibi yapmışlar) sıkıştırldığı yerdeki plastik aksam çıkmış, tel dış kaplaması ile beraber hareket ettiğinden kumanda etmiyor bende telin dış kaplamasını yerine oturtup 3 yerden sıçan kuyruğuyla sabitledim ve tekrar kumanda etmeye başladı, forumdaki arkadaşlara yardımları için teşekkür ederim..
RedMercury

« Yanıtla #12 : 20 Haziran 2012, 02:06:43 »
Benim aracim dijital klima sicak iflemiyor termostat saglam ama sicak uflemiyor neden olabilir? Cvbniz icin simdiden tesekkurler