Gönderen Konu: Kalorifer dışardaki ve icerdeki hava  (Okunma sayısı 8954 defa)

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Kalorifer dışardaki ve icerdeki hava
« : 26 Mart 2014, 23:07:28 »
Arkadaslar malum yaz geliyor. Ve Antalyada klimayi erken acicaz gibi.. bu kaloriferin klima acma tusunun yaninda bir tus var iccerdeki hava yada disardan havayi sirkule etmesi icin. Benim o tus calismior ve hep disardaki havayi aliyor. Manuel olarak hep icerdeki havayi almasini nasil saglayacagimi bilen varmi. Bu benim icin cok muhim asfalt sicaklgi ve en onemlisi disardaki koku açısından hicde iyi olmuyor. Resimli tarifli bilen varsa bi yardimci olsun. Bu cevirmeli olanlar calisio ayaga cama gogse verme kismi. Ama kurcalamama ragmen birturlu o disaridan havayi kesemedim. Göğüsü sokmeden nasil halledebilirim. Hadi polocu ailem konuya bi el atin bildiiniz kadariyla..
Trilyonda olssn harcanicaksin..

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
Ynt: Kalorifer dışardaki ve icerdeki hava
« Yanıtla #1 : 26 Mart 2014, 23:50:23 »
Arkadaslar malum yaz geliyor. Ve Antalyada klimayi erken acicaz gibi.. bu kaloriferin klima acma tusunun yaninda bir tus var iccerdeki hava yada disardan havayi sirkule etmesi icin. Benim o tus calismior ve hep disardaki havayi aliyor. Manuel olarak hep icerdeki havayi almasini nasil saglayacagimi bilen varmi. Bu benim icin cok muhim asfalt sicaklgi ve en onemlisi disardaki koku açısından hicde iyi olmuyor. Resimli tarifli bilen varsa bi yardimci olsun. Bu cevirmeli olanlar calisio ayaga cama gogse verme kismi. Ama kurcalamama ragmen birturlu o disaridan havayi kesemedim. Göğüsü sokmeden nasil halledebilirim. Hadi polocu ailem konuya bi el atin bildiiniz kadariyla..
Ben işin tamir kısmına değinirsem eğer düğmende ve düğmeye bağlı kablo tesisatında sıkıntı var ise ve sen bunu düzeltmek istiyorsan klima kontrol panelini yerinden çıkarmalı ve o şekilde kontrol etmelisin ve bunu yapabilmek için ön göğüs çerçevesini düğmeleri soketleri kapakları ızgaraları çıkartıp kontrol panelini ancak o şekilde rahatça dışarı çekebilirsin aksi halde aradan çekip çıkarayım dersen çerçevelerini kırarsın.BEn defalarca söküp takmış biri olarak sana ipuçlarını verdim.
Ayrıca düğmenin bozuk olduğunu nasıl tespit ettiniz.?? devresini ölçerekmi yoksa tuşa basınca görsel duyusal bir etkileşim olmadığı için mi?
Red Machine!!!

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #2 : 27 Mart 2014, 01:34:24 »
Gorsel duysal bi tepki yok ve basik konumda yada degil araba hareket ederken gogusseki izgaralardan hava ve disardaki kokuyu aliyor iceri.

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Mart 2014, 11:43:38 »
Gorsel duysal bi tepki yok ve basik konumda yada degil araba hareket ederken gogusseki izgaralardan hava ve disardaki kokuyu aliyor iceri.

Sen Bismillah de sökmeye başla hem el yatkınlığın olur hemde belki kablosu falan kopmuştur ya da düğme içinde bi sıkıntı vardır görmüş olursun kendin çözme imkanın olur.
Red Machine!!!

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #4 : 27 Mart 2014, 16:14:58 »
Valla semih göster geleri ve paneli dhaa once bivkac kez soktum oraa bir sikinti yok kontrol ettim. Sanirim benim isim konsolu sokup halledicez. Klima bakimlarini yaptirip binicez artik

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2014, 18:19:10 »
6N2 de o düğme elektrikli bir mekanizmayı hareket ettiriyor, muhtemelen ufakta olsa bir elektrik motoru var bu iş için. koku için çözüm polen filtresinin aktif karbonlu ile değiştirilmesi olabilir. http://www.autopartoo.com/oem/mahle-filter/LAK31.html
Mahle LAK31 bizim araçlara uyan model. Ben kullanıyorum %100 kesmesede oldukça başarılı trafikte egsoz gazlarından içeriyi bariz izole ediyor. bildiğimiz polen filtresinin içinde siyah tanecikler olanı  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #6 : 27 Mart 2014, 19:47:46 »
Hmm haklisin polen filtresinide degistiryim. Acaba o polen filtresinin altinda fln mi bir yer var o kapatip kokten cozsem. Peki bu motorun yerini biliyormusunuz

Çevrimdışı ThE_Unforgiven

• Tam Gaz Kumburgazzzz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Mart 2014, 19:53:31 »
forumda vardı ya resimli hatta sökülmesi vs.
CaDDe De YaVaŞ, OtOBaN Da SaVaŞ

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Mart 2014, 21:33:59 »
Ben konu olarak resimli açmıştım eğer sitenin hacklenmesiyle birlikte gitmediyse arşivde duruyordur.
Şİmdi baktım gitmiş benden sana bi kıyak olsun kardeşim resimleri ekleyeyim sana benim arşivde duruyormuş.Polen filtresi,beyin,kalorifer motoru hepsinin sökülmesi var. 8)

umarım işine yarar bişeyler bulursun.
« Son Düzenleme: 27 Mart 2014, 21:49:52 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Mart 2014, 21:51:35 »
ben konuya şoyle acıklık getirim arkadaslar sahsen deneyip yapamadıgım bi sorun bu aynısı bendede mevcut elim yatkın oldugu için herseyi denedim ama olmadı sanırım o kapagı kaldıran motorda bi sorun var torpidoyu polen filtresini içeri havan basan fanı söktüm gogus cercevesi dahil klima petegine kadar ulaştım ama o kapagın motoruna ulasamadım gögüsün iç kısmında kalıyor el yetismiyor sökulmesi o kadarda imkansız komple gogus sokulmeden bu iş olmaz yani yardımcı olabildiysem ne ala :)
POLO

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Kalorifer dışardaki ve icerdeki hava
« Yanıtla #10 : 27 Mart 2014, 23:59:18 »
Oo semih arsiv baya iyiymis ust taraftan sokup birde kontrol edeyim.  Buz kullanici isimli polocuyada tesekkurler icimi karattti :'(:'(:D:D

Aslinda tam olarak istedigim sey klimanin yanindaki tusa basinca nerdeki parca ne oluyor. O zaman belkide istegime ulasicam. Ve sonuc olarak isteklerim deneme yanilma ile cozulecek.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Mart 2014, 10:57:21 »
evet bu işi yapan bir motor varmış  :)
parça numarası : 1J0907511

http://www.acrapol.com.tr/nm-1J0907511-cp-1717   burada 65 TL ki en ucuzu burası bulabildiğim

bunlarda etkada görünen hali, tam nereye bağlı havalandırma sisteminde anlamadım ama :

Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Mart 2014, 21:19:39 »
Oo semih arsiv baya iyiymis ust taraftan sokup birde kontrol edeyim.  Buz kullanici isimli polocuyada tesekkurler icimi karattti :'(:'(:D:D

Aslinda tam olarak istedigim sey klimanin yanindaki tusa basinca nerdeki parca ne oluyor. O zaman belkide istegime ulasicam. Ve sonuc olarak isteklerim deneme yanilma ile cozulecek.

estafurullah yanıltmak veya kötü bi amaç güderek soylemiyorum bilgilendirmek amacım
semih abinin yükledigi resimler 6n 1,6 8v aracın parça goruntusu
dikkat edildiyse o goruntude fan alttan biniyor ama salih beyin attıgı parça goruntusunde fanın durus pozisyonu yandan dik konumda bağlantılarıda farklı salih beyin attıgı resimde aslında az cok cıkardım yerini ama yinede ulaşmak problem daha dogrusu benim oraya girecek alet edavatım yok parçayı kaldıran motor tam okla gosterdigim yerde bağlı yada tam karsısında çözmek için gormek lazım goremedim ben elimle yokladım ama gormeden olmuyo

hava akısını kesen parça tam burda bizim araclarda ama 1,6 larda farklı bi yerde demekki gorunmuyo zaten polen filtresini kaldırdıgında kapagı gorursun acık konumdadır. aslında benimde canımı sıkmıyo degil bakcaz bi hal caresine  ;)

POLO

Çevrimdışı aquantis007

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #13 : 28 Mart 2014, 23:02:19 »
Ustadim sen coz bu isi. Paalasalim. Cumartesi bende kurcalayacagim baya