Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kalorifer Aydınlatma Lambalarını Nasıl Tamir Edebilirim Yardım lütfen !  (Okunma sayısı 41152 defa)

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
göstergede de en üstteki iki ışığı söküp yerine mavi led taktım, ışıkların altındaki yeşil plastiğide çıkarttım.. sonuç pek tatmin edici olmadı, göstergenin alt kısmı karanlık kaldı, yeşil plastiğin yerine mavi plastik mi koymalıydım acaba, ışık dağılmıyor, üstte toplanıyor.

göstergede de en üstteki iki ışığı söküp yerine mavi led taktım, ışıkların altındaki yeşil plastiğide çıkarttım.. sonuç pek tatmin edici olmadı, göstergenin alt kısmı karanlık kaldı, yeşil plastiğin yerine mavi plastik mi koymalıydım acaba, ışık dağılmıyor, üstte toplanıyor.

fotograf ekler misin
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
ledler kendi lambalarına oranla oldukça iyi ışık veriyor aslında ama galiba o yeşil şeridin yerine ışığın yasıması için mavi bi şerid takmalıyım belkide..

senin panel üstten aydınletmalı imiş,
ışık gücü biraz daha yüksek led kullansan olacak sanki
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
ama kendi ışıkları taktığım ledlerden daha zayıf.? onları taktığım zaman ışık şiddeti daha az ama ekranın tamamı aydınlanıyor, altada led koymak istedim ama ledi yerleştirilecek yer yok. daha büyük bi led kullanınca yolda gözümü yorar sanki.  ben ışığın altındaki o yeşil şeridi çıkarttığım için alt tarafa ışık yansımıyor diye düşünüyorum.. birde km saati gösteren ekran hala yeşil kaldı, güzel olmadı. bu sayfada bi tane buldum ama http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/96-polo-gosterge-on-gogus-aydinlatma-nasil-olmus-t14291.0.html nasıl yapmış olabilir  bilmiyorum
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2015, 00:02:45 Gönderen: seheryeli51 »

ama kendi ışıkları taktığım ledlerden daha zayıf.? onları taktığım zaman ışık şiddeti daha az ama ekranın tamamı aydınlanıyor, altada led koymak istedim ama ledi yerleştirilecek yer yok. daha büyük bi led kullanınca yolda gözümü yorar sanki.  ben ışığın altındaki o yeşil şeridi çıkarttığım için alt tarafa ışık yansımıyor diye düşünüyorum.. birde km saati gösteren ekran hala yeşil kaldı, güzel olmadı. bu sayfada bi tane buldum ama http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/96-polo-gosterge-on-gogus-aydinlatma-nasil-olmus-t14291.0.html nasıl yapmış olabilir  bilmiyorum

o lcd leri aydınlatan 2 şer led var onları değiştirmiş.
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
o lcd leri aydınlatan 2 şer led var onları değiştirmiş.
:o göstergeyi tekrar çıkartmam gerekecek..

km saatindeki lcd lerin ledini kendin değiştirmeye çalışcaksan ince işçiliğin ve bilgin yoksa tavsiye etmem ben saati pert ettim mesela :D
yukarıdan aydınlatma ininse şerit ledöneririm ama kısa 2 parçadan yap yoksa fazla parlak olabilir

km saatindeki lcd lerin ledini kendin değiştirmeye çalışcaksan ince işçiliğin ve bilgin yoksa tavsiye etmem ben saati pert ettim mesela :D
yukarıdan aydınlatma ininse şerit ledöneririm ama kısa 2 parçadan yap yoksa fazla parlak olabilir

Evet bu konuda tek değilsin. Gerçekten çok hassas ve Tecrübe isteyen bir iş. Kurcalamanızı tavsiye etmem
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
Gostegenin ustune serit led (mavi) yapinca oldukca iyi aydinlatiyor. Saat ve km deki isiklarida degistirdim, orayada mavi yaptim ancak yazilar silik kaliyor mavi isikta, kirmiziya donderecegim km ve saatin isigini.. havalandirma kartinin altinada ayrica isiklarin rengine gore kirmizi ve mavi serit cektim. Aydenger kagidi ince kaliyor,led isiklar yakin mesafe ile vuruncada yazi ve isaretler okunakli olmuyordu. Ayrica far acma dugmesinin de isiklarini degistirdim ama cok pisman oldum. Ben tavsiye etmem o kismi degistirmeyi de.. far dugmesinin isiklari aynada yansima yapiyor. Aklima geri sokmekten baska bi sey gelmiyor.

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
son hali.

iyi olmuş  :tamamdir
BMW 1.16 M PAKET

Çevrimdışı seheryeli51

Otomobil
    ww polo classic otomatik
  • Volkswagen Türkiye
iyi olmuş  :tamamdir
teşekkür ederim sayenizde oldu:)  :) epey bi şey kırar dökerim diye korkuyordum ama bi cam açma düğmesi ile kurtardık.. onunda kırılası varmış..
Not: benzin uyarı ışığı takınca çalışıyor,  :D denemek için arabayı benzinde kullandım hatta ve yaklaşık olarak  kırmızı bölümün orta kısmına geldiğinde yanıyor.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2015, 16:11:19 Gönderen: seheryeli51 »

Çevrimdışı tolgacetin

Otomobil
    Volkswagen 1997 Polo HB
  • Volkswagen Türkiye
yapalım, kart problemi yok artık.
bazı örnekleri burada

ERSAN abi Işıklandırma Yapmak İstiyorumda sana bi ulaşamadım yardımcı olabilirmisin ?