Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: kalkarken stop etme sorunu  (Okunma sayısı 6606 defa)

kalkarken stop etme sorunu
« : 01 Ocak 2009, 18:32:43 »
arkadaşlar merhabalar her zaman değil ama arabam kalkarken kalkacak gibi oluyor ama birden stop ediyor, krımızı ışıklarda durmaya korkar oldum, forumdaki stop etme ile ilgili tüm mesajları okudum ama genel olarak arabanın sabah ilk çalıştığında stop ettiğini ve problemin boğaz kelebeğinde olduğunu yazmışlar benimki de boğaz kelebeşinden mi kaynaklanıyor bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ynt: kalkarken stop etme sorunu
« Yanıtla #1 : 01 Ocak 2009, 18:38:01 »
bende merak ettim,bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum. bujilerden olabilirmi acaba??? kontrol ettinizmi?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #2 : 02 Ocak 2009, 12:02:17 »
arkadaşlar merhabalar her zaman değil ama arabam kalkarken kalkacak gibi oluyor ama birden stop ediyor, krımızı ışıklarda durmaya korkar oldum, forumdaki stop etme ile ilgili tüm mesajları okudum ama genel olarak arabanın sabah ilk çalıştığında stop ettiğini ve problemin boğaz kelebeğinde olduğunu yazmışlar benimki de boğaz kelebeşinden mi kaynaklanıyor bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.
boğaz kelebeğiniz temiz ve adaptasyonu yapılmış vede devir saatinizin ibresi sürekli oynamıyor ise ya distiribütörden yada ateşleme bobininden kaynaklanıyor olabilir.Eğer aracınız ısınana kadar stop edipte ısındıktan sonra normale dönüyorsa öncelikle disitiribütöre baktırmanız gerekmekte yok sürekli yapıyorsa ateşleme bobinidirki eğer bobinse sizi yakında yolda bırakacak demektir.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #3 : 02 Ocak 2009, 12:29:27 »
Ozmoya katılıyorum, bende ilk kez distribütörden yolda kaldım geçen gün.
Bobinden dedik bobin sağlam çıktı distribütörden çıktı problem..
Servise gidin bir an önce, ufacık parçalar çok can sıkabiliyor.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #4 : 02 Ocak 2009, 15:16:31 »
Aynı sorun bende de oluyor çok nadir de olsa.Çok masraf çıkarıyor mu peki bu parçaları değiştirmek?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #5 : 02 Ocak 2009, 17:58:57 »
Yok pahalı parçalar değil, distribütörün iç kısmındandı benim problem, koplesi gayet pahalı ama tamir takımları satılıyor onu aldık problem çözüldü 50 lira civarındaydı sanırım.
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..