Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: POLO 6N 1.6 ROLANTİ..  (Okunma sayısı 3345 defa)

POLO 6N 1.6 ROLANTİ..
« : 13 Şubat 2009, 12:01:23 »
Herkese merhabalar.Geçen hafta içerisinde aranıza,wolkvagen ailesine katılmış olmanın haklı gururunu yaşıyorum.Aracım 1998 6n 1.6 polo,105.000 km de ve kazasız.Bana 10.000 tlye mal oldu.Sizde fiyat nasıl tecrübelerinize dayanarak.Birde aracım rolantide 900 devirde çalışıyor ve biraz titreme olduğunu hissediyorum sanki stop edecekmiş gibi.Devir yükseldikçe bir sorun kalmıyor sadece rolantide bunu hissediyorum.Sizce bu araçların rolantisi 900 olması normalmi.Eğer normalse bu titremeyi nasıl giderebilirim.Son olarak-ki bunu bazen yapıyor-hararet saati 0-90 arası geziniyor nedeni ne olabilir ve önemli bir sorunmudur.Değerleri yorumlarınızı ve yardımlarınızı rica ediyorum.

Ynt: POLO 6N 1.6 ROLANTİ..
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2009, 12:23:10 »
Aramıza hoşgeldin. Kazasız belasız iyi sürüşler.
Problemin ile ilgili forumda sayfanın baş tarafındaki  Polo boğaz kelebeği başlığını okumanı tavsiye ederim.

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2009, 12:58:30 »
Okuyacağın konudada defalarca yazılmıştır ama boğaz kelebeği ciddi bi sorun değildir, her 10 - 15 - 20 bin km. temizletmen yada temizlemen gerekir.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2009, 13:31:12 »
aramıza hoşgeldin. sorunun yalnızca boğaz kelebeği olmayabilir. distributor, hararet musuru, termostat da olabilir. hararette gezinme varsa oncelikle hararet musurunu değiştirmelisin. ondan sonra boğaz kelebeği temizliği ve adaptasyon yaptırdıktan sonra hala bir değişim yoksa. sıra distributordedir. moralini bozmak istemezdim fakat gerçekler ne yazıkki biraz acı. korku dolu gunler seni bekliyor olabilir... (bende oldugu gibi)