Gönderen Konu: Merkezi kilit motoru takılı kaldı yardım.  (Okunma sayısı 6357 defa)

Çevrimdışı düzce67

• Profili Görüntüle
Merkezi kilit motoru takılı kaldı yardım.
« : 19 Mayıs 2009, 21:39:19 »
 Selamlar.Merkezi kilidimin motoru takılı kaldı.Kapıları açıp kapatıyor fakat çalışmaya devam ediyor.Alarmın ön camın ordaki mavi lambasını güneşlik kartonuyla kopardım ondan olabilir mi acaba.Şimdilik merkezi kilidin elektrik soketini çıkardım.Konu hakkında yardımlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Herkese kazasız sürüşler diliyorum...

Çevrimdışı Belmond

• Profili Görüntüle
Ynt: Merkezi kilit motoru takılı kaldı yardım.
« Yanıtla #1 : 24 Mayıs 2009, 18:46:29 »
dostum; Geçmiş olsun
kilit Motoruna su kaçmış şase yapıyor jakların olduğu yeri kontrol et ve 28'nolu sigortanı değiştir 15v  yada
alarm kumandan takılı kalıyor
alarm modülünün soket kaplosunu tak çıkar
yeri direksiyon altındaki göz deki iç mandalın açıp sigortalara ulaşırsın ve
onunla birlikte olan blok kısmını civataların aç yıldız anahtar ile 2'tanesi girinti'tide göreceksin diğerleride gaz pedalına başını eğip direksiyon altına doğru bak orada solda 1 sağda 1tane  bulamazsan fotoğraflıya bilirim ?
Umarım faydam olur....

Çevrimdışı Belmond

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mayıs 2009, 18:51:49 »
Bu arada 98 hb 6n lerde sağ arka tamponun olduğu yeri siz siz'olun sakın tabancalı yıkama yaptırmayın  depo kapağı dahil merkezi motor'a su kaçıyor ve oksit yaparak cihazın arızalan masına neden oluyor....
temizleme sipreyi ile skıp diş fırçası ile temizleye bilirsiniz...

Çevrimdışı düzce67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Mayıs 2009, 21:54:37 »
 :tamamdir Belmond soketi çıkarıp taktım oldu alakana çok teşekkürler.kazasız sürüşler dilerim....

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 25 Mayıs 2009, 19:50:53 »
Bu arada 98 hb 6n lerde sağ arka tamponun olduğu yeri siz siz'olun sakın tabancalı yıkama yaptırmayın  depo kapağı dahil merkezi motor'a su kaçıyor ve oksit yaparak cihazın arızalan masına neden oluyor....
temizleme sipreyi ile skıp diş fırçası ile temizleye bilirsiniz...

Doğrudur,bu nedenle motoru naylon bir poşetle güzelce sarıp bantlayın ve altına bir köpük strafor koyarak biraz yükselterek yağmur vb.nedeniye olabilecek sıkıntılarıda önlemiş olursunuz.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı Belmond

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 03 Haziran 2009, 00:25:55 »
Bilgi paylaşımı;
arkadaşlar polo'da önem taşıyan lardan 1'tanesi bu komporisör zaten Benim tavsiyem, cihazı poşetle sarmak hava akımı'nın nem,e dönüşmesine neden olacaktır Başka bir altarnatif var;
Cihazın alt kapak eklem kısmına Şerit şeklinde yanak kısmıy'la beraber (koli bandı) nem yapmayan dışı fosforlu olan bant'la  izola ediyoruz Sonracığım komporisör'ü yerleştir diğimiz köpüklü parçanın alt kısmına (suyun birikip iz yaptığı yerden) bir çuvaldız ve kalem'le deliyoruz !!
suyumuz köşede birikim yapamıyor...
Bu arada Soketin olduğu yeride unutmuyoruz? Gerek'tiğinde Söküp taka'bilmemiz için Evde mutfakta kullandığımız yalıtımlı follyo ile sarı yoruz ,,,
başka bir şekilde muhafaza eden var'sa Umarım bilgisini bizimle baylaşır....
saygılarımız POLO için Çare arayan dostlarımıza....

Çevrimdışı düzce67

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 03 Haziran 2009, 12:12:00 »
 :tamamdirpaylaşım için çok teşekkürler