Gönderen Konu: İlk Çalıştırmada Anlık Kesilip Gelme Hali  (Okunma sayısı 3224 defa)

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
İlk Çalıştırmada Anlık Kesilip Gelme Hali
« : 13 Eylül 2014, 13:26:22 »
Merhaba arkadaşlar,
Son zamanlarda sabahları ilk çalıştırmamda araç soğuk iken videoda olduğu şekilde ilk birkaç dakika içerisinde 2 kez, 3 kez sanki araç kalbi duruyor sonra hemen geri diriliyor. Sonra bir daha yapmıyor. Bu nedir bilen, gören, başına gelen var mı önemli birşey midir?

Not: Araç lpg li ama bunu ilk çalıştığında olduğu için benzinde yapıyor bunu. hemen lpg ye geçirip denemedim yapıp yapmayacağını.

Anlatmaya çalıştığım şey videoda 1. 16. ve 42. saniyelerde bariz belli şekildedir. Videoyu marşa bastıktan 3 saniye sonra çekmeye başladım.

http://www.youtube.com/watch?v=IsvHxRWFVpU&feature=youtu.be
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2014, 13:33:58 Gönderen: bunalan »

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
Ynt: İlk Çalıştırmada Anlık Kesilip Gelme Hali
« Yanıtla #1 : 13 Eylül 2014, 16:52:21 »
Benim tahminim hall sensörü devir okuyamıyor anlık kesme yapıyor yani dist.bi baktır.
- Ama öncesinde aracı lpg de çalıştır yolda uzun uzun hem lpg de hem de benzinde kullan eğer her ikisinde de aynı problem devamlı olarak oluyorsa yakıt konusunu dışarıda bırakırsın.
- Gaz kelebeği olsaydı rölanti öyle sabit kalıp atlama yapmazdı devamlı oynama yapardı.
- Eğer bujilerin, buji kabloların,ateşleme bobinin ve hava akışmetren sağlam ise kesin olarak dist.diyebiliriz.
  Ayrıca bu olay sadece rölantide değil de yolda da devirin birden 10 - 20 rpm şeklinde atlama yapması yani anlık gaz verme ve 10 20 rpm birden anlık devir düşmesi gaz kesmesi olayları da varsa deneme yap. O zaman distribütörün kesin arızalı diyebilirsin.
- Bir de distribütörün turuncu kapağını aç ve bak bakalım ne durumda gerekirse temizle ve dist.rotary kontrol yani tevzi makaranı da kontrol et kömürleri bitmiş olabilir kapağı açtığında onu da görürsün t şeklinde turuncu ya da kırmızı renkte.
Aklıma gelenler bunlar çünkü aynı sorunu bende yaşadım ve iki kere dist.değiştirdim en son oem fabrikasyon sıfır aldım ve araç yeniden doğdu.Umarım işine yarar bu bilgiler.
Red Machine!!!

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2014, 22:33:03 »
Oncelikle böyle uzun cevabınız icin cok teşekkür ediyorum.
Dist konusunda haklı olabiliriz ama varsa sıkıntı icinde vardır. Çünkü tevzi makarasını resul kardeşimiz kendi değiştirmiş yeni takmişti. Buji, buji kabloları yeni değişti. Yalnız bunu sadece ilk 3 dk da yapıyor sonra yapmıyor. Giderken yalnız 1000 ile 2000 devir arasında kalkarken silkeleme cok oluyor. 2000 devirden sonra kesiliyor nedense

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çevrimdışı kerem0537

• Kazasız Belasız...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2014, 02:08:35 »
aynı sorun bendede oluyor distribitör ü değiştirdikten sonra. 1-2 sefer gaza bastıktan sonra düzeliyor benimkisi. banada distribitör gibi geliyor sıkıntı...  :tamamdir
Shadow...

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Eylül 2014, 16:49:28 »
ilk çalışmadaki rolantide yüksek geldi bana benm araç bin devirde kalıyor ısınınca altına düşüyor ama senin rolanti bin üzerinde seyrediyor.
POLO