Gönderen Konu: ilk çalışmada sorun  (Okunma sayısı 3329 defa)

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
ilk çalışmada sorun
« : 27 Eylül 2008, 16:00:13 »
merhabalar
Öncelikle herkesin ramazan bayramı hayırlı olsun şimdiden
Arkadaşalar arabam ilk çalıştırmada sanki benzini almıyormuş gibi çalışmıyor. Elektrikle alakalı bir sorun olduğunu zannetmiyorum. Çünkü kontak alıp çalışıyor hemen pırpır yapıp susuyor.3-4 kere deniyorum bu aşamada ancak tam rolantide çalışıyor.Yalnız bunu günün herhangi bir saatinde sadece ilk çalıştırmada yapıyor. Mesela 3-4 seferde çalıştırdıktan veya biraz kullnımdan sonra denemede bu sorunu yapmıyor.Bujilerde bi sorun olabilir diye düşündüm. Serviste arabayı cihaza bağladılar herhangi bir yerinde bir sorun gözükmedi. Benimde haliyle kafam karıştı.Bu konuda fikri olan var mı? Şimdiden teşekkürler
Ben bu konuyu bi önceki konumun sonuna eklemiştim "bahadır" isimli kullanıcı arkadaşım gaz kelebeğini temizlet tamamdır demiş. Gaz kelebeği dediğiniz boğaz kelebeği mi? Resimli olaraka da temizliği anlatılan

Çevrimdışı KemalSume

• Profili Görüntüle
Ynt: ilk çalışmada sorun
« Yanıtla #1 : 14 Ekim 2008, 14:03:43 »
Boğaz kelebeğini temizletince sorun çözülmeyebilir. Bakman gereken sadece tek şey kalmış, o da benzin pompası. Muhtemelen eksik pompalıyordur. Çok zorlarsan röleyi yakarsın önemli ve yolda bırakabilecek bir sorundur, dikkat et.
Her şey sende gizli...

Çevrimdışı renac

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2008, 20:58:09 »
Boğaz kelebeğini temizletince sorun çözülmeyebilir. Bakman gereken sadece tek şey kalmış, o da benzin pompası. Muhtemelen eksik pompalıyordur. Çok zorlarsan röleyi yakarsın önemli ve yolda bırakabilecek bir sorundur, dikkat et.

bu hafta  boğaz kelebeği temizlenecek ve bujiler değişecek.özellikle 2. viteste yavaşlarken silkeleme yapıyordu VW servisteki ark ım bujileri de değiştircez filitreleri de temizleriz inşaallah sorun kalmaz dedi bakalım...

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #3 : 03 Aralık 2011, 14:18:51 »
Hocam ne oldu sizin sorun
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.