Gönderen Konu: hararet yükselme sorunu  (Okunma sayısı 2834 defa)

Çevrimdışı smaster

• Profili Görüntüle
hararet yükselme sorunu
« : 30 Haziran 2009, 00:07:58 »
mrb arkadaşlar.. 98 polo 1.6 otomatik aracım son 1-2 haftadır özellikler yokuş çıkarken yüksek devir de kullandığım zaman hararet 105-110 lara kadar çıkıyor hemen arkasından yokuşu inmeye başladığımde geri düşüyor.. suyunu sürekli kontrol ediyorum .. sanırım radyatör havamı aldı? diyorlar.. eger böyleyse havasını nasıl boşaltabiliriz.. fanlar çalışıyo düz yolda bişey yok yokuş çıkarken yüksek devirde oluyo..
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2009, 08:35:03 Gönderen: SPoRTeXHauST »

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
Ynt: hararet yükselme sorunu
« Yanıtla #1 : 30 Haziran 2009, 22:46:12 »
Değerli Arkadaşlar,
Geçtiğimiz Cuma günü trafiğin en yoğun olduğu saatte hararet problemi yaşadım. Hararet göstergesi 110 çıktı ve bende arabayı sağa çektim. Yusuf Usta'yı aradım, çekici çağırdık ve doğru servis...
Sonuç fan motoru arızası, fanın çalışmaması, termostatın bozulması...
Polomu 1,5 senedir kullanıyorum hiç bir zaman motor soğutma suyu minimumun altına düşmedi ama fatura 220 tl oldu :)
Arızadan önce  hararet göstergesi 90 da sabitlenirdi. Şimdi ise 90 a gelince aşağı iniyor, sonra tekrar 90 yapıyor,sonra aşağı iniyor, sonra 90 sabit. Sizce bu durum eskiye oranla normal mi?
Ayrıca hava sıcaklığının arttığı günlerde fan motorunuzu ve motor soğutma suyunuzu ihmal etmeyin derim...
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2009, 22:47:12 Gönderen: TheSaint »