Gönderen Konu: HARARET SORUNU YAŞAYANLAR BURAYA  (Okunma sayısı 6698 defa)

Çevrimdışı bygrafikerx

•  
  • Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.4 Sportline 16v 101Hp
HARARET SORUNU YAŞAYANLAR BURAYA
« : 14 Mart 2015, 09:24:57 »
genel olarak 6n de görülen ve kronik olan bu arıza hararetin araç sabitken 90 a çıkması ve hareket haline geçince 0 lara düşmesine sebep olan speedystop isimli arkadaşında burda termostat arızası dediği olayı yaşamaktaydım.

hararet müşürü aldım olmadı termostat aldım olmadı hata yine aynı yine aynı

daha sonra erinmeden gaziantep vw ye gittim ve 92 tl ye orjinal hararet müşürü aldım piyasada satılan 40 tl orjinal dedikleri kesinlikle orjinal değil 50 tl için almaya değmez diye düşünüyorum.

termostadında orjinalini alacaktım ki tamircim alma dedi termostatı çıkarttı baktıkki içine takıldığında yayın sert olmasından dolayı rahat çalışmadığından ve oynar bi parça olduğu için içerde yan döndüğünden kapak açılıp su devirdaime devam ettiğinden dolayı hararetimiz düşüyor. ustam termostatı çıkarıp içindeki ince millle oynayıp biraz geri çekti ve sağlam bir montaj ile hararet sorunumuz sonlandı.

termostatı göstermek için fotoğraf atıyorum bu sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem şudur kesinlikle orjinal parça ve sağlam bir usta.

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Ynt: HARARET SORUNU YAŞAYANLAR BURAYA
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2015, 10:46:48 »
hadi gözun aydın
I Love PoLo

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2015, 11:37:13 »
Hayırlı olsun. Paylaştığınız için teşekkürler.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #3 : 14 Mart 2015, 23:59:46 »
Sizin yaşadığınız sorun tam olarak şu termostatınız yan sanayi termostatı tutan kapak orjinal,orjinal termostatla yan sanayi termostat arasında bir fark yokmuş gibi gözüksede kapakla termostatın opüştüğü yerler farklı dolayısıyla yan sanayi termostatta orjinal kapak tam opüşmediğinden suyu durdurmuyor dolayısıyla devir devamlı oynuyor ustanız farklı bir yol bulmuş kalıcı bir çözüm olurmu bilmiyorum umarım kalıcı bişey olur olaki bidaha sıkıntı yaşarsanız orjinal termostatla beraber kesinlikle orjinal bir tanede kapak ve conta alın bunları nerden biliyosan diye sorarsan aynı sıkıntıyı bende yaşadım ordan biliyorum :)
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #4 : 18 Mart 2015, 12:24:14 »
Geçmiş olsun bu sorun hararet müşüründen değilde genelde termostattan olur denemesi çok basit araç 10 dk çalışsın hararet 30-40 derecelerdeyken termostat çıkış hortumunu elleyin sıcaksa anlayınki termostat kaçırıyor.90 dan önce o hortumun ısınmaması gerek. (orjinal termostat değerleri için konuşuyorum)
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.