Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hararet sorunu arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum! sorun çözüldü...  (Okunma sayısı 8547 defa)

Çevrimdışı alper34

Otomobil
    polo n6 sportline
  • Volkswagen Türkiye
aracta düşük devir kullandığında hararet cıkmaya başlıyor yüksek devirde hararet normalde fan hararet müşürüne baktılar sorun yok dediler  fan rojesi su almış dediler değiştirdim yine aynı değişen bi durumda yok (rolantide sıkıntı yok hafif meğilli yolda yüke bindiğinde 3 le gidiceğin yolu 4de gittiğimde hararet hemen oynamaya başlıyo geri 3 cekip 3000 devir ve üzerine verdiğimde hemen topluyo  90 da sabit kalıyor kimi usta conta yakmış diyor vs su kaynatmada yok  ben devirdaimden şüpheleniyorum değiştirmeyi düşünüyorm sizce? ve avrupa yakasında oturuyorm avcılarda sizin bildiğiniz sağlam wvci usta varmı bu arabanın sıkıntılarından anlayan?

« Son Düzenleme: 03 Ocak 2016, 14:06:11 Gönderen: alper34 »

Çevrimdışı alper34

Otomobil
    polo n6 sportline
  • Volkswagen Türkiye
Ynt: hararet sorunu arkadaşlar yardımlarınızı rica ediyorum!
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2015, 17:52:48 »
yardımlarınızı rica ediyorm sitede bi tane yokmu fikri olan?

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2015, 23:15:39 »
Lpg var mı? Varsa onunla alakalı olabilir belki, ayrıca termostada bakıldı mı?

Çevrimdışı alper34

Otomobil
    polo n6 sportline
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2015, 09:09:49 »
lpg yok hocam termostad bakmadılar hiç. sordum ama onla alakası olmaz filan gibisinden dediler olma ihtimali varmıdırki?

« Yanıtla #4 : 02 Kasım 2015, 10:20:57 »
devirdaim ve termostat değişimi yapılalı ne kadar km olduğunu biliyormusunuz hocam? antifriz oranı normalmi onuda ölçtürün, su seviyesini kontrol edin.

eğer değişim km sini bilmiyorsanız devirdaim termostat ve antifriz değiştirin

edit : hararet müşürünü de değiştirin
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2015, 10:22:15 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #5 : 04 Kasım 2015, 17:18:55 »

devirdaimdendir ustam aynı sıkıntı bendede vardı birde su takviye kutusunun yani radyatör kapağı işlevi gören kapakta bozulmuş olabilir o ikisini değiştir düzelir kardeşim
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2015, 17:20:34 Gönderen: sercio20 »

« Yanıtla #6 : 06 Kasım 2015, 15:04:39 »
kesinlikle devirdaim
kerim_dikmen

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #7 : 06 Kasım 2015, 23:21:25 »
termostatı ve termostatı tutan kapagı orjinal olanlarla deigiştirin düzelecektir.
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı alper34

Otomobil
    polo n6 sportline
  • Volkswagen Türkiye
« Yanıtla #8 : 03 Ocak 2016, 14:17:41 »
termostatı ve termostatı tutan kapagı orjinal olanlarla deigiştirin düzelecektir.

arkadaşlar sanayi sanayi gezdim herkes conta yakmış dedi adamlara termostad tam açmıyo yada hareret müşürü olamazmı dedim sizinde sölediğiniz gibi  en son bi usta git değiştir ilk önce dedi hareret müşürü ve termostad sıkınti kalmadı çok şükür.

araba yalnız sıcak üflemiyo şuan en büyük sorunum bu kış vakti temizlettiık filtreleri değiştirdik 130 tl param gitti  yine olmadı komple torpido kalkması gerekiyor petek değişmesi lazım dediler onunda işciliği 250 milyon sadece torpidonun sökülmesi takılması  torpidoyuda sökücek takıcak eli ince işcilik olan usta lazımki sizin başınıza geldimi bilmiyorm ama sorun böle polonun bitmek bilmeyen sorunları bıktırdı beni gerçekten..

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
Tüm hortumlar(Motor bölümündeki) sıcak ve ona rağmen araç sıcak üflemiyorsa eğer, ya radyatörünüzde sıkıntı var yada sıcak-soğuk düğmenizde. Sıcak soğuk düğmesini değiştirdiğinizde torpidonun içerisinden çok hafif ses gelmesi gerekiyor. Bence düğme arızasını da bir düşünün derim.

Geçen sene arkadaşımın renault 9 aracında da kalorifer peteği tıkalıydı. Ustam bizi bir yere yönlendirdi ve aracı klima dolum makinesi gibi bir cihaza bağladılar. Kırmızı renkli birşeydi. İçine bir solüsyon katıp aleti çalıştırdılar ve nasıl yaptı bilemiyorum kalorifer peteği düzelmişti(Açıkcası işlemler sırasında dışarıda sigara içiyordum o yüzden göremedim  ;D) 2 ay sonra da araç satıldı. Ancak tabi bu işlem sırasında radyatörde kaçak var ise büyütebilir.

Düzeltme:  Radyatör = kalorifer peteği  :)
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2016, 14:39:48 Gönderen: koug »

Çevrimdışı alper34

Otomobil
    polo n6 sportline
  • Volkswagen Türkiye
sonuç olarak baktırdım telden değil kopmle torpido söküldü kalorifer kazanı petek temizlendi 250 tl işcilik verdim ama süper tek kademede bile sıcak yetiyo içeriye kaçarı yokmuş yalnız şunu söyliyim sağdaki torpidonun kapağını söküldüğü zaman bölümün arkasında bi kapak var süngerden eğerr o kapak deforme olmuşşa ondan hava veriyor dediler normalde torpidoyu sökmeden yapıcaktı ama iki kapak var bi diğeride torpidonun ortasında benimkide ordan sıkıntı olduğu için söktüler bunu belirtiyim
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2016, 01:06:32 Gönderen: alper34 »

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
sonuç olarak baktırdım telden değil kopmle torpido söküldü kalorifer kazanı petek temizlendi 250 tl işcilik verdim ama süper tek kademede bile sıcak yetiyo içeriye kaçarı yokmuş yalnız şunu söyliyim sağdaki torpidonun kapağını söküldüğü zaman bölümün arkasında bi kapak var süngerden eğerr o kapak deforme olmuşşa ondan hava veriyor dediler normalde torpidoyu sökmeden yapıcaktı ama iki kapak var bi diğeride torpidonun ortasında benimkide ordan sıkıntı olduğu için söktüler bunu belirtiyim

benım problemımde aynı uflemede sıkıntı yok ama eskısı gıbı yakmıyor kalorıfer kademe artınca serınlemeye baslıyor. bu torpıdo kapagının ordakı sunger falan detaylı anlatır mısınız ? bırde komple gogus sokulmeden yapılabılıyor mu ?

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
benım problemımde aynı uflemede sıkıntı yok ama eskısı gıbı yakmıyor kalorıfer kademe artınca serınlemeye baslıyor. bu torpıdo kapagının ordakı sunger falan detaylı anlatır mısınız ? bırde komple gogus sokulmeden yapılabılıyor mu ?

Aynı sorun bende de vardı. Geçen hafta %50 su - %50 porçöz karışımı ile kalorifer radyatörünü temizlettim ancak herhangi bir düzelme olmadı. Bugün aracı sanayide kalorifer radyatörünü temizleyen bir makine var demiştim ona sokturttum. İçinden bir sürü pislik ve pas çıktı. 100TL verdim ve şu an kalorifer cehennem gibi ısınıyor. Göğüsü söktürmeden bu cihaz ile temizletmeyi bir deneyin bence..

Çevrimdışı mkkpnar

• Otomobil
    6N
Aynı sorun bende de vardı. Geçen hafta %50 su - %50 porçöz karışımı ile kalorifer radyatörünü temizlettim ancak herhangi bir düzelme olmadı. Bugün aracı sanayide kalorifer radyatörünü temizleyen bir makine var demiştim ona sokturttum. İçinden bir sürü pislik ve pas çıktı. 100TL verdim ve şu an kalorifer cehennem gibi ısınıyor. Göğüsü söktürmeden bu cihaz ile temizletmeyi bir deneyin bence..

onu yaptırdım bır kere ama o kadar etkılı olmadı sanırım. tekrardan baska bır yere yaptırsam ıkıncı kez patlama sıkıntısı olur mu acaba ?