Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Güzel Bir Gün ve Nihayi Son  (Okunma sayısı 20190 defa)

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
Güzel Bir Gün ve Nihayi Son
« : 14 Temmuz 2014, 13:27:33 »
Merhaba arkadaşlar...
Resimler dün yetişmediği için konuyu bugüne açtım.Orjinal Bosch distribütörümüzün yurtdışından gelmesiyle birlikte dün soluğu Gebze de aldım.Bol yağmurlu bereketli bir pazar gününde Resül kardeşimizle buluştuk.sokakları sel götürdüğü için buluşmayı kapalı otoparkta yaptık. ;D  
  Naçizhane Yaptıklarımız:

- Distribütörü değiştirdik (oem Bosch)
- Avans ayarlarını yaptık.
- Direksiyon hidroliğini Febi 06162 yeşil yağ ile değiştirdik fakat birden hortumdan yağ fışkırınca ortalık battı Allah affetsin. :)
- Gaz kelebeği adaptasyonunu yaptık ve genel arıza taraması yaptık.
- Sonra resülün koltuklardaki sallanma problemini minimuma indirdik eksik parçaları taktık.
- Resül ün aracı da komple check yaptık adaptasyonunu yeniledik.Motorda kablo tesisatlarını kontrol edip kopuk bozuk yerlerini yalıtımladık.
Nihayetinde güneş yüzünü gösterince eve gelip birkaç resimle günü tamamladık.Keşke başka arkadaşlarda olsaydı güzel olurdu nasip.

Sonuç olarak aracı test ettim.Rolantide tek cam düğmesine basınca ve direksiyonu çevirince bile devir düşmesi fırlaması yapan,2 cam düğmesine kapalı iken basınca en alt devire düşüp stop eden aracın devri, çift cam düğmesine aynı anda kapalı iken basıp direksiyonu da çevirince milim oynamadı.orjinalin gözünü seveyim 10 yıl gider bana.Gelirken sanki araba nefes alıyor hissettim meğer sandığımdan daha net cevap veriyormuş gaz tepkimesine.Allah utandırmasın...
Son olarak pederin yorumu...
''- Oğlum sen bu arabaya ne yaptın, performans mı arttırdın gaza basıyorum ayağımdan kayıyor araba.ne taktırdıysan söktür başımıza iş almayalım.'' :D
''- Baba distribütörün orjinali takıldı ayarları yapıldı sökersem eskisi gibi olur.'' :D
''- Hmm anladım o zaman ayarını biraz kıstır çok gidiyor.'' :D
''- Haydaa baba alemsin sen de az basıverirsin olur biter.''  ;D ;D ;D

Resül kardeşime emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ve saygılarımı sunuyorum...

Motor selfiesi.  :D

« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2014, 13:29:56 Gönderen: bluerose1 »
Red Machine!!!

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: Güzel Bir Gün ve Nihayi Son
« Yanıtla #1 : 14 Temmuz 2014, 13:43:52 »
Beni niye çağırmadınız? Bunun hesabını nasıl vereceksiniz bakalım  :D

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #2 : 14 Temmuz 2014, 14:55:38 »
Beni niye çağırmadınız? Bunun hesabını nasıl vereceksiniz bakalım  :D

Abi sular seller gidiyodu ortalık beylikbağı göl olmuştu zaten. Gelsen sele kapılırdın abi  :D
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 14 Temmuz 2014, 14:58:13 »
Güzel bir gündü. Semih abime bana güvendiği için teşekkür ederim. Bir poloya daha can verdik sayesinde  :) ;)

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #4 : 14 Temmuz 2014, 15:39:24 »
bu işleri parayla bile yaptıramazsınız dışarıda, on numara olmuş, birde orjinal distrübütörü nereden ve kaça buldunuz? bir de koltuları sökmek için önce üst kısmı mı sökmek gerekiyor?

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #5 : 14 Temmuz 2014, 16:26:41 »
bu işleri parayla bile yaptıramazsınız dışarıda, on numara olmuş, birde orjinal distrübütörü nereden ve kaça buldunuz? bir de koltuları sökmek için önce üst kısmı mı sökmek gerekiyor?

Orjinal Disbiritörü Gebzede Bi parçacı abimiz var 550 tl ye ondan getirttik. Türkiyede 1000 tl den fazla isteyen olursa yine getittirebilirim.

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2014, 18:00:37 »
Hayır koltuğu tutan 3 yer var sağ+sol birer kızak ve tam ortada ki kızak... Tam öndeki kızak kaydırma kolunun önündeki 10 luk cıvatayı söküyoruz sonra yerinde çıkıyor ve öne doğru koltuğu çektik mi arka kızaklarında kurtulur sökülmesi gayet kolaydır.Koltuğu öne yatırma işide gayet basit resimdeki makaraya bağlanan kancayı geriye doğru açtırdık mı her iki tarafı da koltuk öne doğru eğilir.sonra istediğinizi yapın.
Red Machine!!!

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #7 : 14 Temmuz 2014, 18:02:45 »
Güzel bir gündü. Semih abime bana güvendiği için teşekkür ederim. Bir poloya daha can verdik sayesinde  :) ;)
Dostlar birbirine güvenir yoksa hayat boş.2 poloya can verdik diyelim. yağmur olmayaydı daha bir şeyler bulurduk yapacak ama nasip başka zamana artık kardeşim.
Red Machine!!!

Çevrimdışı edincol

• Otomobil
    Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #8 : 14 Temmuz 2014, 20:01:50 »
Maşallah Semih abi güzel günlerde kullan. Resul hocanın da eline sağlık, iki araba da taş gibi.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı azap5555

• Otomobil
    1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #9 : 14 Temmuz 2014, 23:03:21 »
sağolun arkadaşlar, benim ön koltuklar ileri geri giderken acayip zorlanıyor, bir ara sökeyim de aşınan plastiklerini yenileyeyim bari :)

Çevrimdışı kerem0537

• Otomobil
    Mk5 1.4Tsi GT 170Hp 240Nm Tork...
  • Kazasız Belasız...
« Yanıtla #10 : 15 Temmuz 2014, 00:40:08 »
beraber gitseydik keşke. benimde dist. sıfırlandı. aracın telefonda bahsettiğim sorunu gitti ama bu sefer de lpg de stop etmeye başladı. kurcalardık biraz. çıkan dist. bosch benimde. takılanın ne olduğu belli değil. ama çalışması düzeldi aracın.
Shadow...

Çevrimdışı bozgun

• Otomobil
    99 polo 6n 1.6
« Yanıtla #11 : 15 Temmuz 2014, 01:08:48 »
Semih bey güzel bir çalışma olmuş arabanıza olan sevdanız gerçekten çok güzel bende sizin gibi aracıma bayaaa düşkünüm bazen inatlaşıp biraz arayı soğutsakta birbirimizin kahrını çekiyoruz ..keşke sizinle yakın olsaydık ta bende bu güzel çalışmalara katılabilseydim.. bu arada size birde sorum olacak manifot muhafazasına takılıp hava filitresine gelen borunun ucunu sizde benim gibi sökmüşsünüz sanırım sizinde klepeniz arızalı sökmüş olduğunuz ucu nereye bağladınız ucu direk öndenmi hava alyor...
White Angel

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #12 : 15 Temmuz 2014, 18:58:30 »
Semih bey güzel bir çalışma olmuş arabanıza olan sevdanız gerçekten çok güzel bende sizin gibi aracıma bayaaa düşkünüm bazen inatlaşıp biraz arayı soğutsakta birbirimizin kahrını çekiyoruz ..keşke sizinle yakın olsaydık ta bende bu güzel çalışmalara katılabilseydim.. bu arada size birde sorum olacak manifot muhafazasına takılıp hava filitresine gelen borunun ucunu sizde benim gibi sökmüşsünüz sanırım sizinde klepeniz arızalı sökmüş olduğunuz ucu nereye bağladınız ucu direk öndenmi hava alyor...
teşekkür ederim.kendi çapımızda uğraşıyoruz.yakın olsak iyi olurdu.Ben de arıza falan yok klepe hakkında.ben yazın hortumu kalnakdan söküp ön ızgaraya uzatıyorum motor sıcağını fazla almasın diye,lışında ısı kalkanının üzerine yerine takıyorum ilk çalışmada ısıyı motor alsın diye.tamamen usulüne uygun kullnmak için hortumun yeri değişiyor başka sebebi yok.
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #13 : 15 Temmuz 2014, 19:13:23 »
beraber gitseydik keşke. benimde dist. sıfırlandı. aracın telefonda bahsettiğim sorunu gitti ama bu sefer de lpg de stop etmeye başladı. kurcalardık biraz. çıkan dist. bosch benimde. takılanın ne olduğu belli değil. ama çalışması düzeldi aracın.

Abi senin problem nedir? Yan sanayi distribitör illaki bi problem çıkarıyor uymuyor abi meret yan sanayi mevzu distribitör olunca. Pzar günü semih abi ile toplanıp gelin abi. Deneriz sorun disbtiribitördense bitane daha sipariş ederiz başka birşeydense onuda çözeriz.