Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: gösterge tablosu aydınlatması  (Okunma sayısı 20661 defa)

gösterge tablosu aydınlatması
« : 31 Mayıs 2007, 16:38:50 »
99 6n polom var. gösterge tablosunun ve kalorifer aydınlatması zayıf yanıyor.nasıl kuvvetlendirebilirim yardımcı olursanız sevinirim.arabanın resimlerini yakında ekliyeceğim.

Çevrimdışı corrado

• amca
Ynt: gösterge tablosu aydınlatması
« Yanıtla #1 : 31 Mayıs 2007, 16:48:44 »
polo larda gösterge ışıklarını ayarlayan düğme varsa onu biraz kurcalayın.
belki ayarı azaltmış ve unutmuş olabilirsiniz.
olmadı bende de aynı sorun vardı.gösterge lambalarını osramın yeni bir modeli var ondan taktırdım düzeldi
hakikat aramakla bulunmaz ancak bulanlar hep arayanlardır

« Yanıtla #2 : 31 Mayıs 2007, 17:03:33 »
ayar düğmesinde bir sorun yok, ışığın gücü o kadar ampulleri bile temizletdim fakat daha kuvvetli ışık almak istiyorum nerede yaptırabilirim yardımcı olursanız sevinirim

« Yanıtla #3 : 31 Mayıs 2007, 21:23:47 »
Kalorifer aydınlatmasını ısıklardan gostergelere yayan plastik parcalar vardır dugmelerin bulundugu kapağı kaldırdıgında,bu plastik partcalar asağı yöne bakan C harfine benzeyip ucları içe dogru kıvrıktır,bu parcaların kirlenme olasılığı veya takılıp cıkarılırken kırılma olasılığı yuksek oldugundan aydınlatman zayıflamıs olabilir,kontrol etmekte fayda var. Kolay gelsin.

« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2007, 00:16:12 »
o ışıklar öyle yetersiz kalıyor o kısım için.

« Yanıtla #5 : 02 Haziran 2007, 13:14:25 »
   Merhaba. Aynı sorun bende de vardı. Kalorifer aydınlatması yok denecek kadar azdı. Fan kademe rakamları okunmuyordu. Paneli söktüm ve içeride ışık dağıtan şeffaf plastik parçaları temizledim. Ayrıca kalörifer simgelerinin olduğu plastik tabakayı da temizleyince ışık gücü oldukça arttı. Senin de temizlemeni tavsiye ederim. Ancak parçalar çok hassas dikkatli olmalısın. Bu arada kalörifer işaretlerinin olduğu plastik tabaka gevremiş olabilir silerken çok dikkatli olmak gerekiyor.

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #6 : 05 Haziran 2007, 10:21:45 »
aman o kalorifer panosunu sökerken dikkatli olun :(
benim 1 tanesi yanıyordu sadece buna istinaden bir sökeyim dedim arkadaki kopçaları çürümüş ve düştü ayaklardan 3 tanesi kırık çıktı  >:(
çıkmasını bulursam alıcam çok sinir bozucu duruyor şu anda tek ayak tutuyor
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #7 : 15 Haziran 2007, 23:29:38 »
aman hocam ben söktüm bended 99 polo class. var temizlemediğim yer kalmadı.o c harfine benziyen yansıtıcıyı aradaki yeşil gösterge aparatını ne varsa tozlanacak.ama fayda etmedi. çok az fark ediyor oda inan yorulmanıza değmez.ben servise getirdim adamlar bun larda bu kadar dedi.şaşırdım.hayır anlamadığım söz göstergelerden çıktı. adamlar far ayarı koymamış sadece gösterge ışıklarını açıp kapatabiliyorsun. merak ediyorum hangi alman akşam göstergeleri kapatıyor. bazen saçmalıyorlar. bu arada yukarda arkadaş bişeyin yenisi çıkmış deid onuda anlamadım anlayan var mı arkadaşlar.

Çevrimdışı fay78

• Tuna AKYÖN
« Yanıtla #8 : 19 Haziran 2007, 17:02:08 »
Yau herkeste aynı problem olduğunu farkettim.Alsında çoğumuzun farketmediği bişey daha var.Far anahtarının etrafına ışık yayan bir küçük ampul daha var.Acaba hangimizde o yanıpta far işaretlerine yeişl ışık saçıyor?
''AKTİF KALMAN DİLEĞİYLE  ™  sözünün gerçek sahibi....Harbi FENERBAHÇE'Lİ....

http://pic1.resimupload.com/r9/thumb_680654231.jpghttp://img393.imageshack.us/img393/2523/index3pq0.jpghttp://img408.image

« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2007, 09:27:59 »
hocam biz daha  fara agelemedik. ben şimdilik kalorifer  düğmelerinin arka paneline led takmayı düşünüyorum.ama led in önüne bir direnç takmak gerkiyor böylece  normal ampül gibi ısı vermiyor hemde normal lamba gibi montajı uğraştırmıyor. henüz denemedim. ama deneyeceğim.

« Yanıtla #10 : 20 Haziran 2007, 11:54:43 »
Arkadaslar o dirençleri herhangi bir elektronikçide bulabilirsiniz,12 voltla led çalıstırmak istiyorum diyince veriyor hemen, ledin artı ucuna lehimliyorsunuz, 1 ytl ye 40 adet direnç satıyoları benim aldığım yerde tanesi 0.25 Ykr yani

« Son Düzenleme: 21 Haziran 2007, 09:10:59 Gönderen: volksport »

« Yanıtla #11 : 21 Haziran 2007, 10:01:27 »
ben aldım ama takamadım. vaktim yok. taktığımda resimleri ekleyeceğim.

Çevrimdışı 34Sportline

• LESS IS MORE
« Yanıtla #12 : 16 Temmuz 2007, 20:21:28 »
Bende de kalorifer aydınlatmaları çok azdı. Serviste elektrikçiye ampulu değiştirttim. Şimdi daha iyi ama istediğim gibi olmadı. Tüm paneli tek bir ampul şeffaf plastik parçaların yardımıyla aydınlatıyor. Arkadaşların tavsiyeleri yerinde, çok dikkatli olmak gerekiyor. Ben serviste taktırmama rağmen usta iki parçayı kırdı, şimdi en sağdaki iki bölüm aydınlanmıyor. Acayip hassas bu parçalar hayret denecek kadar detaylı parçalar, nasıl tasarlayıp yapmışlar hayret doğrusu. El becerinize çok çok güvenmiyorsanız kendi başınıza yapmayın derim.
Lütfen saygıyı elden bırakmayalım ve Türkçe'ye özen göstermeye çalışalım.

« Yanıtla #13 : 26 Temmuz 2007, 16:09:34 »
arkdaşlar bende de aynı problem var ama kalorifer aydıtlamsının olduğu paneli acamadım volksport arkadasımın dediği  gibi yapacam ama acamadım  :(