Gönderen Konu: Gidiyor ama durmuyor...  (Okunma sayısı 3845 defa)

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
Gidiyor ama durmuyor...
« : 21 Eylül 2008, 23:22:53 »
Merhabalar, forumda arama yaptım ve fren problemi diye bir baslik buldum. hepsini okudum, birşeyler öğrendim fakat benim sorum biraz daha farklı olacak. 99 model 6n arabamın gidişi hakkında herhangi bir şikayetim yok ayagimi yerden kessin yeter diyenlerdenim yani. Yuksek hizda olmamama ragmen arabayı motor frensiz durduramıyorum. Tamam arka frenler kampana ve sonucta abs yok bunlar yeterli bir etken. Benim sorum su: ne gibi bir degisiklik yapabilirimde fren mesafesini kisaltabilirim. Piyasadaki spor frenler hakkinda bir bilginiz varmi? farkettirirmi? tekrar soyluyorum 170 le giderken 20 metrede durmasini zaten bende beklemiyorum fakat ne yapabilirimde biraz olsun motor frenini ve frenleme sirasindaki adrenalinimi azaltabilirim :)

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gidiyor ama durmuyor...
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2008, 23:46:14 »
1-aracın kaç km de?
2-disk ve fren balatan ne durumda?
3-fren ana merkezınden hıdrolık yag kacırıyor mu?

eger fren dıskın cam laşma yaptıysa fren mesafen uzar.
fren sıstemınde hava varsa sıstem duzgun calışmaz

Çevrimdışı oguz oktay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Eylül 2008, 01:03:07 »
fren pedealın suan hafifmi sertmi

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Eylül 2008, 03:02:53 »
bahadır tam adamına sordun bu soruları be kardeşim :) aracım 95.000 de ama ne derece dogru bilmiyorum 3 aydır bende sadece... ve baya sert kullanılmış. teker bilyesi deişirken usta balatalar iyi dedi. hidrolik yagı meselesini bilemicem ama fren oldukça yumuşak onu biliyorum :) neredeyse debriyaj daha sert öyle diim :)
poloların böyle olmamasımı gerekiyor? yoksa genel bir sorunmu?

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Eylül 2008, 08:43:09 »
polo'larda fren çok iyidir bence bu işten iyi anlayan birine fren sisteminizi kontrol ettirmeniz çünkü araçtaki en önemli sistem fren sistemidir mazallah ne olur ne olmaz...

Çevrimdışı bahadır

• KONTROLSÜZ GÜÇ GÜÇ DEĞİLDİR
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Eylül 2008, 14:24:43 »
kardeşönce arka fren balatalarını kontrol ettır durumu ıyı se kampanlara fren ayarı yaptır.arka frenlerın ayarı dusukse el frenınden anlarsın yumuşak kolay cekılyorsa ayar ıstıyor demektır.idali 6 diş çıt çıt etmesi
muhtemelen arka frenlerın ayarsız cunku km si gelmiş artık bı kontrol ettır :tamamdir

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Eylül 2008, 23:35:56 »
tamamdır tesekkurler sanayide ilk işim bu zaten...eger ozmonunda dediği gibi pololarda fren çok iyi ise kesinlikle bir sorun var. dediğin yerlere baktırıcam...tekrar tesekkurler...