Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Gelen yüksek sesli tıkırtı  (Okunma sayısı 5146 defa)

Gelen yüksek sesli tıkırtı
« : 08 Haziran 2014, 23:24:53 »
Polo 6n 97 model aracımdan araç boştayken acayip ses geliyor debriyaja basınca ses kesiliyor  1. ve 2. Vitesde ses devam ediyor 3-4-5 vitese geçince ses kesiliyor sorun ne olabilir.

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
Ynt: Gelen yüksek sesli tıkırtı
« Yanıtla #1 : 09 Haziran 2014, 09:26:27 »
Bilye
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı 6NCURESHOT

• Otomobil
    polo6n 2000
« Yanıtla #2 : 09 Haziran 2014, 12:37:25 »
sanırım priz direk bilyası bende aynı sorun var. rolantide araç dururken debriyaja basınca ses kesiliyor.tıkırtı şeklinde 1. ve 2. viteste uğultu içeride , sanki egzos bir yerinde kaçırıyormuş gibi yapıyor.

sanırım çok problem olmuyor çoğu kişi ve usta ses kafanı ağrıtana kadar bin diyor.bakalım bende az bir ses var nereye kadar gidecek...internetten araştırırsan prizdirek bilyası sorunu gibilerinde hem göresel hemde yorumlarda çıkar karşına...

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #3 : 09 Haziran 2014, 18:26:25 »
sanırım priz direk bilyası bende aynı sorun var. rolantide araç dururken debriyaja basınca ses kesiliyor.tıkırtı şeklinde 1. ve 2. viteste uğultu içeride , sanki egzos bir yerinde kaçırıyormuş gibi yapıyor.

sanırım çok problem olmuyor çoğu kişi ve usta ses kafanı ağrıtana kadar bin diyor.bakalım bende az bir ses var nereye kadar gidecek...internetten araştırırsan prizdirek bilyası sorunu gibilerinde hem göresel hemde yorumlarda çıkar karşına...
  :tamamdir
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

« Yanıtla #4 : 10 Haziran 2014, 12:16:31 »
Acayip bir ses var beynim patlayacak peki bu prizdirek bilyasının maliyeti ne tutar sizce arkadaşlar.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #5 : 10 Haziran 2014, 12:36:43 »
bildiğim kadarı ile değişecek bilyalar 2 tane bunlarda tanesi 35-50 tl arası, bulunduğunuz yerdeki işcilik ücretinide ekleyin çünkü heryerde bir olmuyor mesala 150 tl? + eksik varsa yağ eklenecekse kaç litre onuda hesap edin toplayın size maliyeti 200-300 arası bir rakam daha detaylı bilgi almak için, çıkmacı alper ve hamit arkadaşlar var onların yan dükkanı ankarada şanzuman center sahibi küşat bey var formda üyeliğide vardı ama araştırmak lazım.

_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #6 : 10 Haziran 2014, 14:36:33 »
Sağolasın kaan abi ses acayip rahatsız ediyorbirden oldu anlamda veremedim arada birde vites zor geçiyor tehlikeli olabilir bir an önce halletmek gerekir sanırım.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #7 : 11 Haziran 2014, 11:39:31 »
Sağolasın kaan abi ses acayip rahatsız ediyorbirden oldu anlamda veremedim arada birde vites zor geçiyor tehlikeli olabilir bir an önce halletmek gerekir sanırım.
baktır bakalım hatta ne yapılırsa imkanın olursa fotola paylaş burada başka bilmek isteyenlerde öğrenir.
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #8 : 12 Haziran 2014, 10:18:45 »
Ustama götürdim bilyadan olduğunu söyledi forumdaki değerli arkadaşlarımın yorumları gibi şanzıman inecek işçilik dahil en fazla 200-250 gider dedi bende şereatin kestiği parmak acımaz dedim mecbur yaptıracağız bıraktım aracı :)

« Yanıtla #9 : 19 Haziran 2014, 01:51:16 »
Ustama götürdim bilyadan olduğunu söyledi forumdaki değerli arkadaşlarımın yorumları gibi şanzıman inecek işçilik dahil en fazla 200-250 gider dedi bende şereatin kestiği parmak acımaz dedim mecbur yaptıracağız bıraktım aracı :)
hadı hayırlısı :) bende gosterdım aynı ses var ufaktan gelıyo sofor olamayan anlamaz yanı o derece :) bın dedı  usta ama demeyle olmuyo coluk cocuk var en ıyısı yaptırmak.

« Yanıtla #10 : 26 Temmuz 2014, 23:48:02 »
sonuç ne oldu peki