Gönderen Konu: Gazdan ayağını çekince ve gaza basınca araçta sendeleme  (Okunma sayısı 6565 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
bilenler bilir zamanında aracı karda kaydırıp kaldırıma vurmuştum. aks, tabla derken aracın aleminyum jantı da eğik kaldı. ben de babamın emektar şahinden kalan 13 inçlik çelik jantı takayım dedim. bu bahaneyle yazlık lastikleri de taktırdım.

şimdi şöyle bir sorun var. aracın gaza yüklenince ara. bir anda harekete geçmiyor sendeliyor sonra hızlanıyor. gazdan ayağını çekince ise gene aynı sorun. yavaşca yavaşlamıyor, sendeleyerek yavaşlıyor.

taktığım yazlık lastikler kabak lastik çok da iyi değiller.  ama aracı satacağım açıkçası para da vermek istemiyorum. sizce bu sorun lastikten mi kaynaklı yoksa janttan  mı? lastikten kaynaklı ise belki paraya kıyıp bir lastik alabilirim. ama janttan ise , eski aleminyum jantı da takmaya elim gitmiyor, biri eğik çünkü arabayı sağa çektiriyor.

bir de hız 80-90 a varınca direksiyonda titreme oluyor. bu da sanırım lastik balansı ile ilgili bir sorun mu?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
Ynt: Gazdan ayağını çekince ve gaza basınca araçta sendeleme
« Yanıtla #1 : 31 Mart 2010, 23:48:50 »
titreme lastik balansıyla ilgili. ama 'sendeleme' tabir ettiğiniz sorunun lastikle-jantla alakası olmadığını düşünüyorum. Belki de ben yanlış anladım anlatmak istediğinizi ama sendeleme yakıt veya ateşleme sistemiyle ilgili olur genellikle.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Nisan 2010, 10:19:07 »
bujiler değişeli 10bin km olmadı, boğaz kelebeğini 2 ay önce kendim temizledim. başka ne olabilir ki acaba
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 01 Nisan 2010, 17:21:49 »
gazdan tamamen çekme ayağını üzerinde dursun ama basmada bide öyle dene. Birden gaz diplersen sendeleyebilir. Yakıt hava karışımı etkiler. Hava sensörünü bi temizlet istersen. bide ateşleme yapar
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 03 Nisan 2010, 19:29:12 »
bugun lastiği değiştirdim sıfır michelin energy saver aldım. sorun  kısmen çözüldü
Araba binmek içindir..