Gönderen Konu: gazdan ayağımı çekince tekliyor  (Okunma sayısı 10093 defa)

Çevrimdışı cihanpolo97

• Profili Görüntüle
gazdan ayağımı çekince tekliyor
« : 24 Haziran 2009, 14:43:52 »
bu kaçıncı sorunum olucak bilmiyorum burayada baya bi sorunla geldim...bu sııntının boğaz kelebeğinden olacağını düşünüyorum ama ben yinede sizlere bi sorayım...giderken araç 3. vitesle yokuş aşşağı iniyorum ayağımı gazdan çektim motor freni olsun istiorum araba bi anda sanki stop edicekmiş gibi teklior sarsıor kendisini kafamı tavana vurdugumu biliyorum o kadar şiddetli...bişey daha boğaz kelebeğini temizlemiştim ama yine rölanti yükselmeye başladı sizce nedendir bu arabanın öksürmesi tıksırması...

Çevrimdışı coscard

• Profili Görüntüle
Ynt: gazdan ayağımı çekince tekliyor
« Yanıtla #1 : 24 Haziran 2009, 14:56:13 »
selam bende de aynı sıkıntı vardı,sadece yokuş inerken değil düz yolda bile öksürüyor tekliyordu,özellikle 2. viteste yapıyordu,boğaz kelebeğini temizlettim sorun devam etti,buji kablolarından olur dediler yeniledim ama yine aynı,enson distribütör yapar dedi ustanın birisi yenisi 500 tl ama ben  temiz bir çıkma buldum bosch marka,6 ay oluyor taktıralı gayet iyiydi ama geçen hafta yine başladı :( artık satacağım arabayı birgün kalır diye korkuyorum. 2000 polo 1,6

Çevrimdışı cihanpolo97

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Haziran 2009, 15:05:00 »
aynen ya bende satmaya kara verdim artık...sitelerde dolaşıp araba bakmaya başladım bile zarar dahi etsem satıcam artık yapabilceğim bişey kalmadı o emek ver al herşeyi değiştir trigeri baskı balatası devir daimi daha sayamadığım bi çok sey 9250 e aldım 11 e geldi zaten o paraya daha temizini alırdım zaten

Çevrimdışı coscard

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Haziran 2009, 15:08:43 »
haklısın,ben de çok masraf yaptım

Çevrimdışı cihanpolo97

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 24 Haziran 2009, 15:15:38 »
kısmet böleymiş ne diyelim artık biraz idare edicez satıcaz daha iyi bişey alıcaz ne yapalım var mı bi fikrin??:):)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 26 Haziran 2009, 19:25:49 »
Şanssızlık arkadaşlar üzüldüm başınıza gelenlere. Aslında doğrusu genç bir araç almak ne alırsan al 100bini devirmiş belli yaşa gelmiş araç yavaş yavaş bütün parçalarını değiştirtiyor.Ben 112000deki aracımdan memnunun ama hiç sıkıntı yaratmadı diyemem. Çoğu geçmişteki kullanıcılarının kusurundan kaynaklanıyordu sineye çektik yaptırdık o da düzene girdi.  Vurup kırmazsam kötü ustaya teslim etmezsem, çok iyi araç gerçekten sınıfındakilerin hemen hemen hepsini sürdüm bundaki tad yok. Ne yazıkkı km ile oynuyor yurdum insanı. Her türlü hileyi biliyoruz maşallah. Bizim yaşlardaki araçlarda tamamen şansa kalıyor. 99model 55.000de araç alıyorsun(bence 55.000de olması imkansız) ama 550.000de olup olmadığını anlayamıyorsun. Adam km ile oynadığı gibi direksiyonu pedallastiklerini çımasıyla değiştiriyor. Bir tanıdığımda eski kedi var bilirsiniz 1.6 polonun kamyonet hali hiç fark yok. Sıfırdan almış 350.000i devirmiş araç bakım hariç sadece egsoz değiştirmiş ve müşir.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2009, 19:27:33 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Haziran 2009, 21:27:31 »
bende 11 e aldım 8 masraf çıktı zamanla. 18 e çok temiz civic alabilirdim. halinize şükredin :)

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Haziran 2009, 13:00:48 »
valla arabanıza ve çıkardığı arızalara bazen şükretmek lazım yeni model araçlar ne arızalar çıkarabiliyor bi bilseniz ayrıca benim aracım 96 model 13 yaşında 135.000 kmde tamam arasıra sorun çıkarabiliyor ama aldığım keyifide nerdeyse hiç bir arabada alamıyorum hele alman arabadan inip japona binmek tam bir eziyet benim için resmen gaz tenekesine binmiş gibi oluyorum aracınızın kıymetini bilin yağmurdan kaçarken doluya tutulmakta var işin ucunda.

Çevrimdışı cihanpolo97

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Temmuz 2009, 10:25:47 »
orası ölede arkadaşlar işteee bi yerde maddiyat bi yerde hissiyat başlıo ne bilim kırgıınım oğluma ama :):) çok üzdü beni

Çevrimdışı sysreb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Temmuz 2009, 17:04:50 »
vallahi ben 98 hb 1.6 poloyugeçen temmuz 11.150 ye aldım, 5000 TL masraf yaptım ama çoğu evhamdam kaynaklı...
disturbitör, enjektör, 4 amortisor, 4 lastik (michelin energy), fren diskleri, fren balataları, ask milleri, deb. baskısı, deb. balatası, trigel ve v kayışı, rot kollarıi rot başları, deb.teli, firen hidroliği, buji kabloları, filtreler ve ıvır, zıvır...
araba maşallah çok iyi durumda ama yinede 11 yaşında. klima fln hemen gücü düşürüyor. ama 2005 model getz yada palio'ya değişmem. 

Çevrimdışı 34_hft_96

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 06 Temmuz 2009, 18:31:39 »
Bende de 98 1,4 16v sportline var 10500 e aldım 5000 lira harcadım şanzıman + aks kolları + 2 defa baskı fln filan çok soğumuştum araçtan ama yeni yeni alışmaya başladım. Maşallah bu aralar iii gidiyo.

Çevrimdışı dede00

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 07 Temmuz 2009, 14:26:01 »
Bende 96 8 e aldım motorda sorun cıkarmadı 7 aydır fakat kaportası boya istiyor...

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2009, 23:56:02 »
Bende de var aynı olay hiç takmıyorum o yaptıkca bende gaz veriyom iice zorluyor gittigi yere kadar valla xD böle gazdan ayagımı çekince 2  3 defaa sallıyor duruyor ama bende kızdım artık 3 ü sallıyor hemen  gaz a abanıyorum 2 daha sallıyor bundan sonra böleee cezalı :)