Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: gaza basınca motor stop ediyor  (Okunma sayısı 18394 defa)

gaza basınca motor stop ediyor
« : 19 Eylül 2007, 10:40:25 »
selam arkadaşlar bende 6n polo 2000 model var 112000 de bakımları düzenli yapılıyor son 2 aydır özellikle motor soğukken arabayı çalıştırdığımda gaza bastığımda rölanti düşüyor araba genelde stop ediyor bazende etmeden devir tekrar düzeliyor dikkat ettim motor sıcakken böylebir problem yok boğaz kelebeğini temizlettim düzelme olmadı vag kom arızada tespit edemedi tamircide bişey diyemedi boğaz kelebeğinden dediler ama normalde rölantide falan problem yok engin tecrübelerinizi bekliyorum :)

Ynt: gaza basınca motor stop ediyor
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2007, 11:21:31 »
gayet normal bence arabanızda onemsencek bı sorun yok sabah motor sogukken aynı sey banada oluyor bı 30sanıye kendı halınde calısmaya bırakın..
the polo gti`s little brother the 101 ps 1,4litre 16v Sportline

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2007, 18:28:03 »
selam arkadaşlar bende 6n polo 2000 model var 112000 de bakımları düzenli yapılıyor son 2 aydır özellikle motor soğukken arabayı çalıştırdığımda gaza bastığımda rölanti düşüyor araba genelde stop ediyor bazende etmeden devir tekrar düzeliyor dikkat ettim motor sıcakken böylebir problem yok boğaz kelebeğini temizlettim düzelme olmadı vag kom arızada tespit edemedi tamircide bişey diyemedi boğaz kelebeğinden dediler ama normalde rölantide falan problem yok engin tecrübelerinizi bekliyorum :)

Bende önemli bir sorun  olduğunu sanmıyorum,benim araçta da o gün ilk defa çalıştırıyorsam çalıştırır çalıştırmaz hemen gaza yüklenirsem aynı durum söz konusu ama 5-10 saniye beklersem sorun olmuyor sizinde dediğiniz gibi motorun soğuk olmasından kaynaklanıyor.İlk kullanımdan sonra gün içinde arabayı ikinci çalıştırmam 3-4 saat sonra da olsa aynı sorun bir daha olmuyor.
Zaten bilgisayara bağladıklarında da arıza çıkmamış.
Bence dert edecek bir durum yok gayet doğal
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

« Yanıtla #3 : 21 Eylül 2007, 01:50:28 »
bu olaya nasıl normal denir pek anlayamadım ilk ihtimal hararet mşrünün soketinde oksitlenme , ikinci ihtimalde hararet mşürünün ilk çalıştığında yanlış değer vermesi , 4-4 lük bir arabada ne kadar soğuk olursa olsun bu sorundur ben 13 yıllık polomda hiç gaz vererek çalıştırmam kendi rolantisi zaten onu ayarlar hele çalışan arabaya gaz verilipte stop etmesi zaten problem göstergesi.
polo 1,6 ac 2k kırmızı

« Yanıtla #4 : 21 Eylül 2007, 08:48:13 »
araba 2 yıldır bende daha önce hiç böyle olmadı  boğaz kelebeğinin kirlendiği zamanlar oldu ama böyle stop etmiyordu acaba kendim hararet mişürünü komple  söküp takabilirmiyim hiç söken varmı

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
« Yanıtla #5 : 21 Eylül 2007, 10:46:20 »
bu olaya nasıl normal denir pek anlayamadım ilk ihtimal hararet mşrünün soketinde oksitlenme , ikinci ihtimalde hararet mşürünün ilk çalıştığında yanlış değer vermesi , 4-4 lük bir arabada ne kadar soğuk olursa olsun bu sorundur ben 13 yıllık polomda hiç gaz vererek çalıştırmam kendi rolantisi zaten onu ayarlar hele çalışan arabaya gaz verilipte stop etmesi zaten problem göstergesi.

Sanıyorum ben tam izah edemediğim için yanlış anlamaya sebep olmuş olabilirim.Benim normal dediğim olay ben sabahları arabayı ilk çalıştırırken kontağı çevirdiğimde gaz vermeden normal olarak arabam çalışıyor,hemen gaza yüklenirsem hafif bir boğukluk oluyor o kadar.Ama 5-10 saniye beklersem hernangibir sorun olmuyor o sürede  vitese aldım diyene kadar geçiyor zaten.
Yoksa sabahları gaz vererek çalıştırmam gibi bir durum söz konusu değil eğer sayın POLO 2000 de böyle bir sorun varsa o ayrı tabiiki
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı asimomoto

• kemal
« Yanıtla #6 : 25 Eylül 2007, 00:20:22 »
bende de var aynı sorun ılk çalıştırmada oluyor ama daha sonra problem yok

« Yanıtla #7 : 25 Eylül 2007, 00:38:52 »
ilk çalıştırmada stop etme , gaz yememe boğaz kelebeği büyük ihtimal.

« Yanıtla #8 : 25 Eylül 2007, 00:46:44 »
Sanıyorum ben tam izah edemediğim için yanlış anlamaya sebep olmuş olabilirim.Benim normal dediğim olay ben sabahları arabayı ilk çalıştırırken kontağı çevirdiğimde gaz vermeden normal olarak arabam çalışıyor,hemen gaza yüklenirsem hafif bir boğukluk oluyor o kadar.Ama 5-10 saniye beklersem hernangibir sorun olmuyor o sürede  vitese aldım diyene kadar geçiyor zaten.
Yoksa sabahları gaz vererek çalıştırmam gibi bir durum söz konusu değil eğer sayın POLO 2000 de böyle bir sorun varsa o ayrı tabiiki

Genellikle kışın sabahları ilk çalışmada aynı tepkiyi veriyo bendede... Hemen gaza asılırsan kontak çevirdikten sonra motor devri kesilicekmiş gibi oluyor.Az bir sureden sonra normal bi durumda devam...Bu da gayet normal bir durum herhalde.  Volkswagen 6N 2000
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2007, 00:48:28 Gönderen: volksport »