Gönderen Konu: Gaz kesince silkeleme durumu  (Okunma sayısı 6688 defa)

Çevrimdışı bbssaarrii

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6N (1998)
Gaz kesince silkeleme durumu
« : 07 Nisan 2015, 00:42:32 »
Arkadaşlar öncelikle aranızda yeniyim bu da ilk konum ikinci mesajım. 1998 Model Polo 1.6 aldım daha 10 gün oldu. aracımın çok şükür şimdiye kadar bi sıkıntısını görmedim. Fakat ara sıra 2. veya 3. viteste gazdan ayağımı çekince devir saati 2000 civarındayken silkeleme yapıyor. Benzinde pek kullanmadım aracı bu sorunu gazda yapıyor. dediğim gibi bir de devamlılık gösteren bir sorun değil arada sırada başıma geldi. konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim.

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Ynt: Gaz kesince silkeleme durumu
« Yanıtla #1 : 07 Nisan 2015, 21:46:19 »
Eger bahsettigin olay ozellikle asagi dogru egimli yollardaysa distributor mili burclarindan yapiyor bunu burclar zaman icerisinde yenip mile bosluk yapiyor bunu soylede anlaya bilirsin arac calisirken direksiyonu tam saga veya t sola cevir sonuna kadar daya ve o zorlanma sesini duy ayni zamanda cam dugmelerinede bas bir tanesine cam kapaliyken ve farlarinda acik olsun egerki devir saatinde bunlari yaptiginda asagi dogru bir dalagalanma varsa sorun kesinlesir diye biliyorum :) bende vardi 100 liraya burclari degistirdim benim sansima milin hem on hem arka burcu gitmis aslinda ilk once on burc gidiyor bir sure sonra ondeki bosluk arka burcuda yiyor tabi benimkisi magneti marelli markaydi boschasa seninkisi nasil oluyor bilemiyorum nacizane goruslerim bunlardir :)
« Son Düzenleme: 07 Nisan 2015, 21:46:52 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı bluerose1

• Bir gün mutlaka...
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
« Yanıtla #2 : 08 Nisan 2015, 15:08:05 »
silkeleme dediğin 1 ve 2.viteste ayağını gazdan çektiğinde 2000 rpm den aşağı devir düştüğün de araç öne doğru kasma kafa eğme olayı ise bunun çözümü şanzuman kulağıdır bilginize...
Red Machine!!!

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
« Yanıtla #3 : 08 Nisan 2015, 19:43:51 »
Hocam cok sanslisin cunki burada gercekten tecrubeli insanlar var aracinin distribitor mili asinmis. Bosch cikma distribitor alman gerek yan sanayisi randuman vermiyor. Bende cikma var dusunursen satilik kisminda ilanim var boyle binmeye devam edersen mil follos olup stop etmeler baslar
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı bbssaarrii

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Polo 6N (1998)
« Yanıtla #4 : 08 Nisan 2015, 22:03:47 »
Eger bahsettigin olay ozellikle asagi dogru egimli yollardaysa distributor mili burclarindan yapiyor bunu burclar zaman icerisinde yenip mile bosluk yapiyor bunu soylede anlaya bilirsin arac calisirken direksiyonu tam saga veya t sola cevir sonuna kadar daya ve o zorlanma sesini duy ayni zamanda cam dugmelerinede bas bir tanesine cam kapaliyken ve farlarinda acik olsun egerki devir saatinde bunlari yaptiginda asagi dogru bir dalagalanma varsa sorun kesinlesir diye biliyorum :) bende vardi 100 liraya burclari degistirdim benim sansima milin hem on hem arka burcu gitmis aslinda ilk once on burc gidiyor bir sure sonra ondeki bosluk arka burcuda yiyor tabi benimkisi magneti marelli markaydi boschasa seninkisi nasil oluyor bilemiyorum nacizane goruslerim bunlardir :)

Yarın dediğinizi deneyip sonuçları sizinle paylaşırım.
silkeleme dediğin 1 ve 2.viteste ayağını gazdan çektiğinde 2000 rpm den aşağı devir düştüğün de araç öne doğru kasma kafa eğme olayı ise bunun çözümü şanzuman kulağıdır bilginize...

1. viteste denemedim fakat 2. ve 3. viteslerde nadiren arada sırada yapıyor. Bi de genelde kısa mesagede biniyorum araca benzinden gaza geçiş aşamasında olabilir mi bu silkeleme olayı?

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #5 : 08 Nisan 2015, 22:20:36 »
Bir de genelde kısa mesafede biniyorum araca, benzinden gaza geçiş aşamasında olabilir mi bu silkeleme olayı?

Bu sorunun cevabını deneyip sizin vermeniz lazım.
Akıl yaşta değil baştadır.