Gönderen Konu: Fren sertleşmiş ve Çok Ses Çıkartıyor. Sorun ne olabilir?  (Okunma sayısı 2509 defa)

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
arkadaşlar, arabam bugun tamirciden çıktı. debriyaj balatası , triger seti ve bilye seti değişti. şanzumanında da sorun vardı. indirip onu da yaptılar kaynak maynak. 900 ytl masrafı çıktı.

arabayı bugun sürdüğümde birşey farkettim. fren sertleşmiş . böyle kazık gibi. bir de frenden ııyyyk ıyyk diye ses çıkıyor basınca. sizce sorun ne olabilir? fren hidroliği mi boşaldı acaba. debriyajla ilgisi olabilir mi?
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Fren sertleşmiş ve Çok Ses Çıkartıyor. Sorun ne olabilir?
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2009, 22:51:01 »
Fren hidroliği belli sürede değişmesi lazım. Ben yeni değiştirdim. Pedal yumuşadı fren mesafesi kısaldı. rasgele hidrolik koyulmaz bilene koydurmak lazım yoksa sistemi eline elırsın. 2kutu gitti 36+10tl. Muhtemelen Aracın yaşlı benimki gibi 110.000 de bir dizi işlem görür sonra bi 5-6yıl daha sıkıntısız gider. Debriyaj+triger+devir daim+ Fren diski balata. Belki teker bilyaları sonra tertemiz olur
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı maverick

• Profili Görüntüle
pololarda bildiğimmkadarıyla debriyaj ve fren aynı yerden hidroliğikullanıyor fren ihmale gelmez kazsız belasız sürüşler herkese kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM